Krzysztof Piątek goni Ronaldo. Klasyfikacja strzelców Serie A

redZaktualizowano
Krzysztof Piątek dał show w derbach Lombardii
Krzysztof Piątek dał show w derbach Lombardii East News
Krzysztof Piątek znowu znalazł się na ustach piłkarskiej Italii. W sobotę zdobył dwie bramki w spotkaniu przeciwko Atalancie Bergamo. Piątek z 17 trafieniami jest obecnie wiceliderem klasyfikacji strzelców ligi włoskiej.

Klasyfikacja strzelców Serie A: Krzysztof Piątek goni Ronaldo

Krzysztof Piątek zanotował kolejny niesamowity występ. W derbach Lombardii przeciwko Atalancie Polak dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. W ten sposób w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników Serie A wyprzedził Fabio Quagliarellę oraz Duvana Zapatę i awansował na drugą pozycję. Więcej goli od Polaka ma tylko Cristiano Ronaldo (19).

W Bergamo Milan przeżywał trudne chwile. Rossoneri przegrywali 0:1 i niewiele brakowało, by wynik ten utrzymał się do końca pierwszej połowy. Wtedy do akcji wkroczył Piątek. Polak wykorzystał podanie Ricardo Rodrigueza i w trudnej sytuacji trafił do siatki rywali, zdobywając ważnego gola "do szatni". Po przerwie Piątek trafił ponownie. Bramkę zdobył po strzale głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W pięciu meczach w barwach Milanu Piątek zanotował już sześć goli.