Lech bardziej skuteczny, Olimpia poza pucharem Polski

Karol Piernicki
Piłkarze Olimpii (na zdjęciu Donald Djousse) nie sprostali Lechowi Poznań
Piłkarze Olimpii (na zdjęciu Donald Djousse) nie sprostali Lechowi Poznań Gerard Szukay
Piłkarze grudziądzkiej Olimpii przegrali po dość dobrym spotkaniu 0:2 z poznańskim Lechem w 1/16 finału pucharu Polski. Mistrz kraju gra dalej.

Poznaniacy już w dziewiątej minucie objęli prowadzenie po strzale Davida Holmana. Olimpia miała sporo sytuacji na wyrównanie, a podobać się mógł duży fragment drugiej połowy.

Brakowało skuteczności i czasami szybszych decyzji o strzałach.

Cztery minuty przed końcem meczu po raz drugi w szczęśliwych okolicznościach trafił do siatki Holman, pieczętując zwycięstwo mistrza Polski.

Olimpia - Lech Poznań 0:2 (0:1)

0:1 - Holman (9), 0:2 - Holman (86).

OLIMPIA: Wróbel - Banasiak (87. Skórecki), Łabędzki (żk), Lewandowski (żk), Woźniak - Kaczmarek, Smoliński, Piter-Bucko, Szczot (69. Kazlauskas) - Cieśliński (74. Pawela), Djousse.