Legia Chełmża zmierza po awans do IV ligi

Marcin Seroczyński
Legia Chełmża (biało-czerwone stroje) pewnie zmierza po awans
Legia Chełmża (biało-czerwone stroje) pewnie zmierza po awans Marcin Seroczyński
Piłkarze chełmżyńskiej Legii w świetnym stylu pokonali Drwęcę Golub-Dobrzyń 7:0 i umocnili się na pozycji lidera.

Bardzo dobre spotkanie rozegrali bracia Patryk i Łukasz Smolarz, którzy zafundowali festiwal strzelecki. Łukasz Smolarz już w pierwszej połowie skierował piłkę do bramki przeciwników aż trzy razy, jednego gola strzelił po asyście swojego brata. Do przerwy jeszcze jedną bramkę strzelił właśnie Patryk Smolarz. Przypomnijmy, że bracia to synowie dawnego reprezentanta Legii Chełmża, a później trenera seniorów Jerzego Smolarza.

Zdaniem trenera Tomasza Urbańskiego, który pewnie prowadzi drużynę do awansu, nasi piłkarze ciężko pracują na sukces. Od początku sezonu drużyna przygotowywana była także kondycyjnie, co widać podczas meczów. Legioniści wychodzą na boisko i przez 90 minut grają swoje.

W drugiej połowie meczu ataki naszych piłkarzy nie ustały. Drużyna Drwęcy próbowała walczyć, ale nie zaskoczyła bramkarza Legii. Jeszcze jedną bramkę strzelił Łukasz Smolarz, a kropkę nad i postawił Michał Tuszyński, zdobywca dwóch goli.

Nasza drużyna jest liderem tabeli V ligi z przewagą pięciu punktów nad Wisłą Nowe, która uległa 0:1 siódmej drużynie w tabeli Sokołowi Radomin. Trzecie miejsce w tabeli zajmuje Mustang Ostaszewo ze stratą sześciu punktów do lidera.

Kolejny mecz rozegramy na wyjeździe z TOR-em Laskowice Pomorskie, który jest 8 w tabeli. Oprócz spotkanie w Laskowicach, legionistów czekają jeszcze tylko trzy spotkania. Na własnym boisku Legia Chełmża zagra jeszcze z Gryfem Sicienko oraz Pomorzaninem Serock, a mecz wyjazdowy odbędzie się w Przechowie.