Małgorzata Curyło nie zawiodła w Spale

Krystian Góralski
Z jednym medalem z halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych wróciły do Torunia lekkoatletki MKL-u. Srebro w Spale w biegu na 400 metrów wywalczyła Małgorzata Curyło.

Podopieczna Piotra Lercha w finałowym biegu uzyskała czas 56,07 sek (nowy rekord życiowy w hali) i uległa tylko faworytce na tym dystansie Patrycji Wyciszkiewicz (Olimpia Poznań) - 55,42 sek. Trzecia była Martyna Lis (Truso Elbląg) - 57,21 sek.

<!** reklama>

Warto dodać, że Wyciszkiewicz to uczestniczka polskiej sztafety 4x400 m, która rywalizowała podczas igrzysk olimpijskich w Londynie.
- Jestem zadowolony z wyniku Gosi - powiedział klubowy trener Piotr Lerch. - Stale robi postępy. W zeszłym roku była trzecia, w tym już druga. Uległa tylko najlepszej obecnie zawodniczce na tym dystansie.
Kolejnym celem Curyły są mistrzostwa Europy we włoskim Rieti (18-21 lipca). Torunianka wystąpi na nich po osiągnięciu minimum wynoszącego 54,5 sek.
Słabiej spisały się pozostałe dwie lekkoatletki MKL-u. Martyna Zalewska w konkursie skoku w dal z wynikiem 5,35 m (rekord życiowy) zajęła dziewiątą lokatę.
Z kolei Paulina Makowska z powodu falstartu w eliminacjach nie została sklasyfikowana w rywalizacji biegu na 200 m juniorek.