Marszałek województwa Piotr Całbecki wręczył nagrody najlepszym sportowcom, trenerom i działaczom [ZDJĘCIA]

PB
W hali Arena Toruń marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki wręczył nagrody sportowcom, trenerom i działaczom za sukcesy w 2017 roku. Wśród wyróżnionych było ponad 300 osób. - Gratuluję naszym zawodnikom, trenerom i działaczom klubowym wspaniałych wyników sportowych i życzę kolejnych sukcesów na krajowych i międzynarodowych arenach. To ogromna satysfakcja, że na Kujawach i Pomorzu mamy tak wielu utalentowanych sportowców - mówił marszałek Całbecki. Nagrody samorządu województwa otrzymało 226 sportowców z 52 klubów. To medaliści mistrzostw świata, mistrzostw Europy, młodzieżowych mistrzostw Polski oraz zdobywcy najwyższego stopnia podium w mistrzostwach Polski oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zarząd województwa przyznał także nagrody 79 trenerom naszych sportowców oraz 11 osobom wyróżniającym się w działalności sportowej. Na nagrody dla zawodników, trenerów i działaczy samorząd województwa przeznaczył łącznie 330 tysięcy złotych. Sukcesy sportowców z Kujawsko-Pomorskiego w 2017 roku: medale mistrzostw świata (juniorzy i seniorzy): 8 złotych, 11 srebrnych, 22 brązowych, medale mistrzostw Europy (juniorzy i seniorzy): 30 złotych, 47 srebrnych, 16 brązowych,złote medale mistrzostw Polski – 226, złote medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – 25. W Systemie Sportu Młodzieżowego Kujawsko-Pomorskie uplasowało się ponownie na 7 pozycji w kraju z dorobkiem 10.772 punktów, wygrało Mazowieckie – 19.563 pkt. W ogólnopolskiej klasyfikacji klubów sportowych po raz kolejny liderem rankingu został CWZS Zawisza Bydgoszcz. Na 18. miejscu jest ALKS Stal Grudziądz, na 29. RTW Bydgostia Bydgoszcz, na 43. UKS Copernicus Toruń. W klasyfikacji gmin na 5. miejscu uplasowała się Bydgoszcz, Toruń zajął 13. miejsce, a Grudziądz znalazł się na 24. pozycji.