Mistrz przegrał w stolicy

dł, PAP
Wisła Kraków przegrała spotkanie na szczycie Orange Ekstraklasy z Legią Warszawa 1:2, ale mistrzowski tytuł zapewniła sobie już przed tygodniem.

Piłkarze Lecha Poznań ulegli w wyjazdowym spotkaniu z Cracovią 2:3, w 27. kolejce Orange Ekstraklasy. Największy wkład w zwycięstwo „Pasów” miał Kamil Witkowski, który trzykrotnie pokonał bramkarza rywali (w tym dwa razy w doliczonym czasie gry pierwszej połowy).

<!** reklama>- O losach spotkaniach zadecydowały dwie minuty w końcówce pierwszej połowy, w których straciliśmy dwie bramki po indywidualnych błędach - powiedział Franciszek Smuda, trener Lecha Poznań. - W meczach ligowych nie wolno popełniać takich błędów, tym bardziej gdy walczy się o wicemistrzostwo lub aby w ogóle stanąć na podium.

Porażkę Lecha wykorzystali piłkarze Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wlkp., którzy wygrali u siebie z Widzewem Łódź 3:0 i awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Ekipa z Łodzi zajmuje przedostatnią lokatę w rozgrywkach i jest coraz bliżej degradacji.

- O naszej porażce zadecydowała słaba postawa bramkarza, którego interwencje odebrały ochotę moim piłkarzom do gry - Janusz Wójcik powiedział, trener Widzewa. - Nie przypominam sobie, by w meczu bramkarz popełnił tyle błędów.

Ustępujący mistrzowie kraju, KGHM Zagłębie Lubin, pokonali natomiast na wyjeździe ligowych outsiderów - Zagłębie Sosnowiec, 3:0. Taki sam rezultat uzyskali piłkarze Kolportera Korona Kielce na stadionie Górnika w Zabrzu.

Pięć bramek obejrzeli tymczasem kibice w Białymstoku, gdzie tamtejsza Jagiellonia uległa Odrze Wodzisław Śląski 2:3.

Dobre nastroje mają natomiast fani ŁKS-u, ponieważ łódzki klub wygrał u siebie z ekipą z Bełchatowa 2:0. Dzięki tej wygranej łodzianie mają cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Kibice nie obejrzeli jednak meczu, gdyż stadion był zamknięty za ich wcześniejsze wybryki.

W jedynym piątkowym spotkaniu zmierzyli się dwaj beniaminkowie - Polonia Bytom i Ruch Chorzów. Śląskie derby zakończyły się remisem 1:1.

W niedzielnym klasyku piłkarze stołecznej Legii Warszawa pokonali nowo koronowanych mistrzów Polski - Wisłę Kraków, dzięki dwóm bramkom Macieja Rybusa.