MKS Grudziądz udzielił licealistom srogiej lekcji. Świetny mecz i awans na pozycję lidera [ZDJĘCIA]

MKS Grudziądz - SMS ZPRP II Gdańsk
MKS Grudziądz - SMS ZPRP II Gdańsk Gerard Szukay
Po fenomenalnej grze MKS Grudziądz rozbił rezerwy SMS ZPRP Gdańsk 42:27. Dzięki sensacji w Toruniu, nasi zawodnicy rundę kończą na 1. miejscu!

Rozgrywany w hali na osiedlu Lotnisko mecz od początku toczył się pod dyktando miejscowych.

MKS się nie mylił

Goście nie znajdowali drogi do grudziądzkiej bramki.

Skutecznie interweniował Maciej Ziółkowski, obijane były też słupki. Za to gospodarzom wychodziło w ataku wszystko. W efekcie po dziesięciu minutach na tablicy wyników widniał rezultat 8:2.

Potem gra nieco się wyrównała, ale gdańszczanie nadal blado prezentowali się w defensywie. Szczypiorniści MKS grali natomiast najlepsze zawody w tej rundzie i raz po raz rozmontowywali obronę SMS.

Skuteczni byli zwłaszcza dwaj boczni rozgrywający Mateusz Orłowski oraz Maciej Suwisz, sporo bramek zdobył również Paweł Kruszewski.

Grudziądzanie wysoko prowadzili do przerwy

Do przerwy MKS prowadził 23:14 i stało się jasne, że tylko kataklizm pozbawi go dwóch punktów.

Po zmianie stron grudziądzanie - wspierani przez liczną i żywiołową publiczność - kontynuowali koncert gry.

Na dziesięć minut przed końcem prowadzili już 36:20. W samej końcówce nastąpiła niewielka korekta wyniku, ale triumf 42:27 robi wrażenie.

Zrealizowali założenia trenera

- Przede wszystkim zrealizowaliśmy to, co założyliśmy sobie przed meczem - skomentował Sylwester Ziółkowski, trener MKS Grudziądz. - Była skuteczna i twarda obrona, z czego były kontrataki. W końcówce zagrali zmiennicy. Nie każdy sprostał zadaniu, ale zwycięstwo bardzo nas cieszy.

Znakomite wieści dotarły także z Torunia, gdzie ligowy outsider - AZS UMK - sensacyjnie ograł 30:29 Orkana Ostróda.

Dzięki temu, grudziądzanie pierwszą rundę rozgrywek zakończyli na pierwszym miejscu w tabeli, wyprzedzając Orkan i Gwardię bilansem bramek.

Cała trójka zespołów pretendujących do awansu do pierwszej ligi ma na swoim koncie po 19 punktów.

MKS Grudziądz - SMS ZPRP II Gdańsk 42:27 (23:14).

MKS: Ziółkowski, Knopik, Żurawski - Kostrzewa (1), Piernicki (5), Suwisz (11), Bartecki (3), Pożoga (1), Kozłowski (2), Kruszewski (8), Świderski, Nalaskowski (3), Grabowski, Skoroch, Prietz (1) oraz Orłowski (7).