MKS Grudziądz znokautował Cartusię, tracąc w I połowie... 2 gole

MKS Grudziądz (w fioletowej koszulce Wojciech Lipiński) zmiażdżył w Kartuzach beniaminka Łukasz Partyka
Jedenaste zwycięstwo w jedenastym meczu zanotowali drugoligowi piłkarze ręczni MKS. W Kartuzach udzielili beniaminkowi srogiej lekcji, gromiąc go aż 30:12.

Imponujący jest wyczyn gości zwłaszcza do przerwy. W pierwszych trzydziestu minutach sobotniej potyczki grudziądzanie rzucili rywalom 18 bramek, tracąc przy tym... zaledwie dwie. Takie wyniki zdarzają się w szczypiorniaku niezwykle rzadko.

- Duża w tym zasługa naszej bardzo dobrej obrony, ale i tego, że znakomicie w bramce spisywał się młody Dawid Gryszan, który praktycznie ją zamurował - chwali kolegę z zespołu jeden z najbardziej doświadczonych po stronie gości Wojciech Lipiński.
Gryszan to 17-letni wychowanek grudziądzkiego klubu. Tegoroczny sezon jest praktycznie jego pierwszym, w którym dostaje tak wiele szans w seniorskim zespole.

W drugiej połowie w Kartuzach gra nadal tyczyła się pod dyktando przyjezdnych. Przy tak wysokim wyniku był komfort sprawdzenia wszystkich zawodników. A na parkiecie zbyt wielkiej historii nie było. MKS wciąż kontrolował wydarzenia, w całym meczu rozbijając beniaminka aż 30:12.

Więcej w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Nowości Grudziądz".