MKS na bezpiecznym miejscu w ligowej tabeli

Brodniczanie wygrali kolejne spotkanie w II lidze. Przed własną publicznością pokonali WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn.

Gospodarze od początku kontrolowali przebieg spotkania. Do 10. minuty rywale utrzymywali kontakt, ale z upływem czasu podopieczni Jana Orzecha zaczęli im odjeżdżać.

Szczególnie aktywny w tej części spotkania był Kamil Netz, który trafił do siatki pięć razy.
Zawodnicy MKS „Eltronik” schodzili na przerwę, prowadząc 16:10.

Po ponownym wyjściu na parkiet wydawało się, że przewaga gospodarzy nie jest zagrożona, ale w 36. minucie brodniczanie stanęli, co rywale wykorzystali trafiając do siatki sześć razy z rzędu bez odpowiedzi.

Na szczęście, na kwadrans przed końcem zespół Jana Orzecha opanował sytuację i doprowadził do zwycięstwa 31:24.

<!** reklama>- W meczu sytuacja wydawała się spokojna, chociaż zawsze trafi się moment przestoju, który powoduje, że ciśnienie wzrasta - mówi Jan Orzech, szkoleniowiec MKS „Eltronik” Brodnica. - Na pochwałę zasługuje Kamil Netz, szczególnie w pierwszej połowie. W tej rundzie bramkarze bronią na przyzwoitm poziomie. Zarówno Paweł Jankowski, jak i Dawid Kaczmarski dobrze się spisują. Dużym wzmocnieniem jest Maciej Suwisz, który prezentuje stabilną, wysoką formę.

Po tej kolejce brodniczanie awansowali na 8. pozycję i zrobili kolejny krok na drodze do utrzymania. W 14-zespołowej lidze spadają cztery najsłabsze drużyny. Trzeba jednak pamiętać, że brodniczanie mają 21 rozegranych spotkań, a rywale od 19 do 20.

- W tabeli jest tak ciasno, że każdy punkt powoduje „ruchy tektoniczne”  - śmieje się trener MKS-u. - Rzeczywiście, w stosunku do niektórych drużyn mamy nawet dwa mecze więcej. Nie zamierzamy jednak oglądać się na innych rywali z dołu tabeli i awans wywalczymy własnymi siłami. Przed najbliższymi spotkaniami jestem dobrej myśli. Pojedynek z Koronowem korespondecyjnie zapowiada się łatwo. Zespół jest osłabiony.

W najbliższą niedzielę brodniczanie zagrają o godz. 14 z Koroną Koronowo. Zespół zajmuje aktualnie przedostatnie miejsce w tabeli.

Skład: Jankowski, Kaczmarski, Frygier - Mazur (1), Gąsiorowski, Słodowski (1), Porzeczka (4), Wiśniewski (2), Jadanowski (4), Suwisz (8), Cichocki (3), Wajc, Netz (8), Kryczka, Kozłowski, Brzyski.