Młodzież na początek rundy

Sławomir Pawenta
Kibice „żółto-niebieskich” na kolejny ligowy mecz swojej drużyny czekali 119 dni. Ostatni raz Elana walczyła o ligowe punkty 13 listopada. Przegrała wtedy 0:2 na wyjeździe z Miedzią Legnica.

<!** Image 2 align=none alt="Image 168275" sub="Marcin Skonieczka jest jednym z zawodników, który ma szansę zagrać w sobotnim meczu przeciwko ekipie z Częstochowy Fot. Jacek Smarz">W sobotę o godzinie 13 podopieczni Dariusza Durdy zmierzą się na własnym stadionie z Rakowem Częstochowa. Potyczka zapowiada się dość ciekawie. Torunianie plasują się na siódmej pozycji w ligowej tabeli, z dorobkiem 27 punktów. Natomiast Ekipa spod Jasnej Góry sklasyfikowana jest lokatę niżej i ma dwa „oczka” mniej.

- Raków to bardzo młoda drużyna - powiedział Dariusz Duda. - Mimo to, nie możemy liczyć na łatwą przeprawę. W rundzie jesiennej pokazała się z dobrej strony.

<!** reklama>Szkoleniowcem rywali jest były reprezentant kraju Jerzy Brzęczek. Trener Rakowa zdobywał mistrzostwo Polski (z Lechem w 1993 roku), Izraela (2000 z Maccabim Hajfa) oraz Austrii (2001 i 2002 w barwach Tirolu Innsbruck). Brzęczek ma także w kolekcji srebrny medal igrzysk olimpijskich (Barcelona, 1992). Prywatnie jest wujkiem Jakuba Błaszczykowskiego, kapitana reprezentacji Polski i piłkarza Borussi Dortmund.

Pięć meczów

Od momentu reorganizacji rozgrywek, Elana z Rakowem spotkały się już pięciokrotnie. W sezonie 2008/09 oba spotkania kończyły się wynikami 1:0 dla drużyny gości. Rok później wyniki były bardzo podobne, ale na swoich boiskach piłkarze nie dali się pokonać przez rywali.

Pierwsze spotkanie w tym sezonie rozegrano na początku sierpnia w Częstochowianie. Potyczka zakończyła się remisem 1:1. Jedynego gola dla naszego zespołu zdobył Kelechi Iheanacho w 35. minucie meczu. Wyrównał sześć minut po przerwie Maciej Gajos.

Gips na nodze

Torunianie do meczu przystąpią w osłabionym składzie. Z powodu kontuzji w potyczce z Rakowem nie zagrają młodzieżowcy: Mateusz Kaplarny (złamanie kości strzałkowej) i Przemysław Regulski.

- Ten pierwszy ma jeszcze gips na nodze - dodał Durda. - Ten drugi rozpoczął już treningi. Ale do mojej dyspozycji będzie najwcześniej w połowie kwietnia. Jednak nie problemów z młodzieżowcami. W składzie są m.in. Rafał Więckowski, Adam Patora i Mateusz Zaremski. W szerokim zestawieniu jest jeszcze kilku uzdolnionych zawodników, którzy dołączyli z zespołu juniorów.

Sobotnie spotkanie na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego rozpocznie się o godzinie 13. Bezpośrednią relację przeprowadzi telewizja internetowawww.kpsport.pl.

- Wreszcie rozpoczniemy rywalizację o ligowe punkty - zakończył szkoleniowiec Elany Toruń. - Piłkarze są „głodni” gry. Chciałbym zaprosić kibiców na potyczkę z Rakowem. Zapowiada się ciekawe widowisko. Zrobimy wszystko, aby wywalczyć komplet punktów.