Morliny nie dały się zjeść naszym

Tomasz Miks
Wyraźnie słabsi okazali się reprezentanci Olimpii Grudziądz od tenisistów Morlin Ostróda, ulegając w wyjazdowym meczu 1:4. W sobotę ostatni mecz sezonu.

W pierwszej partii naprzeciw siebie stanęli liderzy zespołów Bartosz Szarmach i Szymon Malicki. Podobnie jak w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski lepszy okazał się ostródzianin wygrywając dość łatwo 3:0. Do remisu doprowadził Mateusz Gołębiowski, który po wyrównanym, pięciosetowym pojedynku pokonał Tomasza Sposoba i zrewanżował się tym samym za porażkę w pierwszej rundzie.

Problemy z plecami

<!** reklama>- Pierwsze dwa sety każdy z nas wygrał gładko - mówi utalentowany junior Olimpii. - W trzecim miałem piłkę setową, ale przegrałem 11:13. Już na początku czwartej partii wziąłem czas, bo rywal odskoczył na kilka punktów. Poskutkowało, bo doprowadziłem do remisu. Z kolei ostatni set, to ja zacząłem od prowadzenia 5:2, by dać się dogonić, ale ostatecznie wygrać 11:9. Gdyby nie problemy Szymona z plecami, z powodu których nie zagrał w deblu, wynik meczu mógłby być inny.

Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Karol Szarmach, który w trzech setach pokonał Kowalskiego. Po zwycięstwie w deblu braci Szarmachów nad parą Kowalski/Gołębiowski było już 3:1 dla Morlin. By mecz trwał nadal Gołębiowski musiał pokonać Bartosza Szarmacha. Po zaciętym pojedynku 3:1 wygrał jednak tenisista z Ostródy i mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla gospodarzy.