Na nich nikt nie stawiał

PAP
Wielkanocny prezent w postaci liczby strzelonych bramek zafundowali kibicom w Montrealu miejscowi Canadiens w zwycięskim meczu z Ottawą Senators 7:5.

W kanadyjskich derbach Canadiens prowadzili po dwóch tercjach już 7:1. Hokeiści z Montrealu znajdują się na czele Konferencji Wschodniej i na pięć meczów przed końcem fazy zasadniczej mają zapewniony awans do play off.

Do tego etapu rywalizacji zakwalifikowali się po raz czwarty w ostatnich dziewięciu latach.

- Dla wszystkich graczy jest to wielka radość - powiedział napastnik Francis Bouillon. - Przed sezonem nikt nam nie dawał zbyt wielu szans, ale my ciężką pracą znaleźliśmy się tam, gdzie jesteśmy. Wygrana nad Senators świadczy o postępie w naszej grze.

<!** reklama>Duży krok w kierunku awansu do play off wykonali w poniedziałek hokeiści Colorado Avalanche, pokonując Calgary Flames 2:0. Pierwszego gola dla zwycięzców zdobył w 27 minucie Jordan Leopold, a wynik ustalił w 53 minucie Milan Hejduk. Bohaterem wieczoru był bramkarz Jose Theodore. Obronił on 23 strzały i po raz trzeci w sezonie zachował czyste konto.

W poniedziałek również drużyna Edmonton Oilers zanotowała zwycięstwo pokonując Minnesotę Wild 5:3. Losy spotkania rozstrzygnęły się na początku pierwszej tercji, kiedy gospodarze w ciągu sześciu minut zdobyli trzy gole.

Było to szóste zwycięstwo Oilers w siedmiu ostatnich spotkaniach. Zespół ten ma w dalszym ciągu szanse na awans do play off.

- Zagraliśmy kolejny dobry mecz - mówił napastnik Steve Staios. - Trzeba koniecznie utrzymać wysoką formę w najbliższych ważnych spotkaniach. Na pewno w walce z Wild pokazaliśmy, że jesteśmy mocnym teamem.(PAP)

Wyniki

Gospodarze na plus

• Wyniki niedzielnych meczów: Chicago Blackhawks - St. Louis Blues 4:3 (po dogrywce), Philadelphia Flyers - New York Islanders 4:1
  • Wyniki poniedziałkowych spotkań: New York Islanders - Pittsburgh Penguins 4:1, Edmonton Oilers - Minnesota Wild 5:3, Colorado Avalanche - Calgary Flames 2:0, Montreal Canadiens - Ottawa Senators 7:5