Na torze i na szosie torunianie znów udowodnili swoją moc

Na torze i na szosie torunianie znów udowodnili swoją moc

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Daniel Rochna (w środku) został mistrzem Polski w sprincie klasycznym

Daniel Rochna (w środku) został mistrzem Polski w sprincie klasycznym ©Nadesłana

To był bogaty weekend nie tylko w wydarzenia, ale również w zdobycze medalowej dla reprezentantów Akademii Kolarskiej Copernicus.
Daniel Rochna (w środku) został mistrzem Polski w sprincie klasycznym

Daniel Rochna (w środku) został mistrzem Polski w sprincie klasycznym ©Nadesłana

W Świeciu nad Osą odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, zaś w Pruszkowie torowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.

W pierwszej z tych imprez reprezentanci toruńskiej Akademii stawali na podium aż siedmiokrotnie.

- Dwa medale w młodzikach i jeden złoty w młodziczkach potwierdziły, że byliśmy do tych zawodów dobrze przygotowani - powiedział Sławomir Baliński, trener torunian.


Również w Pruszkowie kolarze Copernicusa zaprezentowali się z dobrej strony. Najlepiej wypadł Daniel Rochna.

- Daniel to nasz zawodnik i uczeń SMS-u Żyrardów, do tego członek kadry narodowej juniorów - podkreśla Marcin Mientki, trener klubu. - W Pruszkowie odniósł swój największy sukces w karierze, zdobywając złoty medal w królewskiej konkurencji torowej, jaką jest sprint klasyczny.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzika, Świecie nad Osą
Oto wyniki torunian.
Żacy: 1. F. Kaczorowski, 2. J. Marski, 10. J. Buczkowski;
młodziczki: 1. O. Wankiewicz, 8. N. Maj;
młodzik: 1. D. Żebrowski, 3. R. Frątczak, 6. K. Wróblewski, 10. D. Raniszewski;
juniorka młodsza: 2. M. Brzozowska, 3. M. Wesołowska, 4. A. Świątkowska.

Młodzieżowych Mistrzostw Polski na torze, Pruszków
Oto wyniki torunian.
Sprint drużynowy - 2. Copernicus Toruń (D. Rochna, W. Urbański, Sz. Beyger);
wyścig drużynowy - 3. Copernicus Toruń (A. Brzozowski, M. Kwiatkowski, A. Lewandowski i K. Rumiński);
sprint klasyczny - 1. D. Rochna, 7. W. Urbański, 8. P. Wojciechowski;
omnium - 6. M. Kwiatkowski;
keirin - 3. D. Rochna;
keirin (U23) - 3. M. Lewandowski.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Sport z kraju i ze świata

Zobacz więcej na Sportowy24.pl

Tabela Ekstraklasy

Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Eliminacje Ligi Mistrzów
Eliminacje Ligi Europy
1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Spadek do 1. ligi
1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do grupy mistrzowskiej
Miejsce w grupie spadkowej
Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63