Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Nabywcy Wisły rozmawiali z prezydentem Krakowa o...

Nabywcy Wisły rozmawiali z prezydentem Krakowa o inwestycjach pod Wawelem. Przy Reymonta chcą budować hotel [ZDJĘCIA]

Piotr Tymczak

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Nabywcy Wisły rozmawiali z prezydentem Krakowa o inwestycjach pod Wawelem. Przy Reymonta chcą budować hotel [ZDJĘCIA]
1/27
przejdź do galerii

©Fot. Anna Kaczmarz

Potencjalni nowi właściciele Wisły Kraków Vanna Ly oraz Mats Hartling w sobotę o godz. 13 przybyli do gabinetu prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Rozmowa dotyczyła przejęcia przez nich klubu i ewentualnych inwestycji pod Wawelem.
Potencjalni nowi właściciele Wisły Kraków - Vanna Ly i Mats Hartling przylecieli do Krakowa w piątek. Przed meczem „Białej Gwiazdy" z Lechem Poznań spotkali się ze sztabem szkoleniowym zespołu oraz piłkarzami. Później zasiedli w loży, by obejrzeć spotkanie.

W sobotę Vanna Ly i Mats Hartling udali się do krakowskiego magistratu, gdzie w swoim gabinecie spotkał się z nimi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Nowi właściciele Wisły przybyli w towarzystwie menedżera piłkarskiego Adama Pietrowskiego, który zachęcił ich do zainwestowania w krakowski klub. Ze strony miasta w rozmowie uczestniczyli Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej, czyli miejskiej jednostki opiekującej się stadionem przy ul. Reymonta oraz doradca prezydenta ds. sportu Janusz Kozioł.


Vanna Ly starał skryć swoją twarz przed reporterami zasłaniając się parasolem. Vanna Ly oraz Mats Hartling przybyli do prezydenta, by się przedstawić i opowiedzieć o swoich planach związanych z Wisłą. Tematem rozmów były też możliwości inwestycji w Krakowie. Vanna Ly prowadzi bowiem też działalność budowlaną.

Rozmowa trwała ok. 40 minut. Jako pierwsi z gabinetu prezydenta wyszli Hartling i Pietrowski. - Będziemy rozmawiać jak wszystko będzie gotowe - powiedział Hartling.

Pietrowski dodał, że w styczniu odbędzie się konferencja prasowa, na której nowi właściciele przedstawią swoje plany.

Vanna Ly nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. - Mógłbym państwa poprosić, aby dać panu Vannie spokój, bo jest bardzo wrażliwy na światło i kamery? - zwrócił się do nas Pietrowski. Po wyjściu z gabinetu prezydenta Vanna Ly już na korytarzu rozłożył czarny parasol, po czym szybko zbiegł po schodach i opuścił magistrat.

Rozmowy prezydent Majchrowski uznał za optymistyczne. – Najaktywniejszy był pan skośnooki. On był jedynym mówcą, Szwed tylko dopowiadał, pan Pietrowski się nie odzywał - ujawnił.

Przypomnijmy, że warunkiem przejęcia Wisły przez nowych inwestorów jest wpłacenie na konto klubu do końca 28 grudnia, do północy, 12 mln zł. To kwota niezbędna na spłatę części zadłużenia, w tym wypłat dla piłkarzy.

- Obiecali, że do 28 grudnia, zgodnie z umową, wpłacą pieniądze na konto Wisły. Muszę powiedzieć, że rozmowa była dość optymistyczna. Ale jak wiemy, po czynach ich poznacie - powiedział prezydent Majchrowski.

W Wiśle dementowali, że warunkiem przejęcia klubu jest przekazanie nowym nabywcom piłkarskiej spółki terenów przy stadionie. Zanim doszło do podpisania wstępnej umowy, potencjalni nabywcy przeprowadzili audyt w klubie i orientują się, że tereny przy stadionie nie należą do spółki piłkarskiej, tylko do TS Wisła i miasta. Chodzi jednak o zapoznanie się z możliwościami inwestycyjnymi w Krakowie.

- Panowie się nie koncentrują tylko na zakupie Wisły. Chcą budować coś, co nazywają akademią piłkarską. Pokazywali swoje projekty, które już zrealizowali – głównie w Chinach. To napawa optymizmem. Z rozmowy wynika też, że rozmawiali z Tele-Foniką w sprawie gruntów tej firmy w Myślenicach. Są też zainteresowani budową na terenach wokół Balic, tam jest 400 hektarów, które są własnością prywatną. Mają tego świadomość i chcą tam inwestować - mówił prezydent Krakowa.

Wisła Kraków SA sprostowała, że podczas spotkania potencjalnych właścicieli Wisły z prezydentem Majchrowskim poruszono kwestię bazy treningowej Białej Gwiazdy w Myślenicach, a nie gruntów Tele-Foniki w Myślenicach.

- Inwestorzy są też ewentualnie zainteresowani fragmentem gminnego gruntu przed stadionem przy ul. Reymonta. Tam jest planowany hotel i chyba w tym kierunku by to szło. Nie rozmawialiśmy o szczegółach. Wszystko będzie zależało od konkretów. Plan miejscowy dopuszcza tam budowę pewnych obiektów. Na terenach TS Wisła mogą budować wspólnie z Wisłą. Natomiast jeżeli chodzi o tereny miejskie, to muszę znać plan, projekt i zobaczyć o co chodzi. Umówiliśmy się, że za dwa tygodnie zrobią konferencję prasową, na której wszystko punkt po punkcie wyjaśnią - dodał prezydent Majchrowski.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego TS Wisła dopuszcza od strony ul. Reymonta budowę obiektów hotelowych. Tam swoje tereny ma także TS Wisła. Krakowski klub przed laty szukał inwestora, który na tym obszarze, po dawnych otwartych basenach, wybuduje hotel. Była tym zainteresowana jedna z firm, ale ostatecznie zrezygnowała.

Prezydent nie pytał skąd inwestorzy mają mieć pieniądze. Nie pokazywali gwarancji. - To była rozmowa bez przedstawiania dokumentów. Pokazywali tylko zdjęcia akademii piłkarskich - mówił prezydent Majchrowski. - To jest relacja między tymi inwestorami i Wisłą, ja się w to nie wtrącam. Mówili jednak ogólnie o swoich projektach. Wysłuchałem ich i napawa to optymizmem - dodał.

Potencjalni właściciele Wisły mają też pomysły na komercjalizację stadionu przy ul. Reymonta, tak by obiekt zaczął przynosić większe dochody. Obecnie utrzymanie stadionu kosztuje ok. 5 mln zł rocznie, a połowa tej kwoty pochodzi z wynajmu obiektu przez Wisłę. Dla klubu to duże koszty.

- Inwestorzy uważają, że stadion jest źle wykorzystywany, że na nim powinny być różnego typu imprezy, z czym się w pełni zgadzam - powiedział prezydent Majchrowski.
ŚWIĘTA 2018: ZOBACZ KONIECZNIE

Autor: Piotr Tymczak

Komentarze (51)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
seksualnie.eu

spotkaj sie (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Szuka ktos na realne sex spotkania ? Szukasz kobiety z Twoich okolic ? wejdz na seksualnie.eu i zacznij się umawiać , ponad mln profili z calej Polski

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Żal miasta

Krakus (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 9

Skośnooki pan za jedno euro miał mecz w loży VIP i kawę z prezydentem Krakowa... Oceńcie sami jak to wygląda.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Nabywcy Wisły ..... Przy Reymonta chcą budować hotel

wałki najlepsze są w krakowie (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11

nie o wisłe tu chodzi

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Hehe

Operetka (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 16

Skośnooki wygląda jak właściciel straganu z podkoszulkami na Tandecie

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Przekręt widać na kilometr

Tupolech (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 17 / 2

Sarapata, szarksi, Kambodża, tereny Wisły, fundusz szwajcarsko-londyński... czy tylko dla mnie to jest podejrzane?


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Wałek sharksów

Skośnooki (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 14

Dodaj do tego szybki biznes na ustawianiu meczów i bedziesz miał komplet.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Gra w chińczyka

Kambodżański wał (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

Tak się robi " Kambodżański wałek " https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1711644,1,jak-chinczycy-ustawiaja-europejskie-mecze.read

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Tutaj będzie San Francisco

Franek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 17

Był kiedyś Vahap Toy, taki "inwestor" z Turcji w Białej Podlaskiej. Miało być tam eldorado albo jeszcze więcej. Też groszem nie śmierdział. Ale dopiero po 3 latach go wygonili stamtąd. Co się...rozwiń całość

Był kiedyś Vahap Toy, taki "inwestor" z Turcji w Białej Podlaskiej. Miało być tam eldorado albo jeszcze więcej. Też groszem nie śmierdział. Ale dopiero po 3 latach go wygonili stamtąd. Co się nażarł i napił na koszt polskich głupków, to jego. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Szybki deal

santa claus (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 15

Przewalą parę meczyków i znikną . Wiśle zostaną kary do zapłacenia i zszargana opinia. Kibice podziekujcie Gangusom .

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Pan prezydent

Jest chujo....... ,ale stabilnie (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 12 / 2

Panie Jacek miał chyba dobry chumor!!!!!
Pan skośno oki!!!! ZAJEBISTE


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Co to jest chumor?

Nauczyciel (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

Za słownik się złap a nie za internety.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Koński przewał

Żal (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 17

Żadnego hotelu, wykupowania gruntów ani inwestycji w miasto nie będzie. To wygląda na szwindel z ustawianiem meczów!!! Panowie mają prezencję hazardzistów z wyścigów konnych!!!

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo