Nadal czekamy na medal

Maciej Czypek
Martyna Jelińska
Martyna Jelińska Sławomir Kowalski
W Arenie Toruń trwają mistrzostwa Europy w szermierce. Wczoraj rozdano medale m.in. we florecie indywidualnym kobiet. Niestety, żadna z Polek nie zbliżyła się nawet do strefy medalowej.

W finale floretu liderka światowego rankingu Arianna Errigo pokonała 15:14 Aidę Szanajewą z Rosji.
Drugi dzień mistrzostw mie był łaskawy dla polskich zawodników, w tym torunianki Martyny Jelińskiej. Z kobiet najszybciej z dalszych walk we florecie została wyeliminowana Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań), która w swojej grupie przegrała wszystkie pięć pojedynków. Jelińska zakończyła przygodę z turniejem już w 1/16. Lepsza od niej okazała się Włoszka Martina Batini 11:15. Włoszka to aktualna mistrzyni Świata i Europy w drużynie.
Pozostałe Polki - Hanna Łyczbińska (wychowanka Budowlanych Toruń, aktualnie broniąca barw AZS UAM Poznań) oraz Magdalena Knop (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - również zakończyły udział w turnieju w 1/16 finału.
- Martyna walczyła na miarę swoich możliwości – ocenił Jarosław Hausman, prezes Budowlanych Toruń. – Zrobiła co mogła. Takie są już zawody, że ktoś musi przegrać, aby inny mógł wygrać. Dzisiaj była to nasza zawodniczka, jednak już na kolejnych zawodach role mogą się odmienić.
Wczoraj rozdano też medale w rywalizacji szpadzistów.
Bezkonkurencyjny okazał się Francuz Yannick Borel, który w finale pokonał Szwajcara Maksa Heinzera 15:12.
Najlepszy z polskich zawodników Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków) zajął 13. miejsce. Do 1/8 finału awansował też Mateusz Nycz (Piast Gliwice), którego ostatecznie sklasyfikowano na 16. pozycji.
Dzisiaj zaplanowano zmagania indywidualne szablistów.
Każdego dnia wstęp na zawody w godzinach przedpołudniowych (do 16) jest bezpłatny, natomiast po godz. 16 obowiązują bilety po trzy zł.
Organizatorzy przygotowali zabawę dla kibiców. Polega ona na zrobieniu zdjęcia w dowolnej sytuacji w czasie mistrzostw i przesłaniu go na adres: konkurs@efc2016.torun.pl. Będzie można wygrać wycieczkę o wartości trzech tysięcy złotych oraz aparaty fotograficzne i inne cenne nagrody. Konkurs dotyczy kibicowania w czasie walk popołudniowych (codziennie 16 - 20).Szczegóły na www.efc2016.torun.pl.