Najlepsi wśród studentów

Mirosław Ziętarski (drugi z lewej) wraz z Dawidem Grabowskim wywalczył we francuskim Gravelines złoty medal w dwójce podwójnej Krystian Góralski
Sześć medali, w tym cztery złote, zdobyli reprezentanci Polski w rozegranych we francuskim Gravelines wioślarskich Akademickich Mistrzostwach Świata.

W tym gronie byli zawodnicy z naszego regionu. Łącznie medal z najcenniejszego kruszcu wywalczyło trzech zawodników AZS-u UMK Energi Toruń i jeden z Wisły Grudziądz.
[break]

Mazurka Dąbrowskiego wysłuchał płynący w dwójce podwójnej Mirosław Ziętarski, na co dzień student WSG Toruń. Medal wywalczył wraz z Dawidem Grabowskim z Posnanii.

Polacy zwyciężyli z dużą przewagą. Na mecie uzyskali czas 6:44.95 min., a druga ekipa - Włosi - straciła niemal 5 sekund (6:49.52). Brązowi medaliści - Holendrzy - dopłynęli do mety w czasie 6:55.06 min.

Pozostali trzej zawodnicy z regionu okazali się najlepsi w rywalizacji czwórek bez sternika. W składzie zwycięskiej osady płynęli torunianie Robert Fuchs (UMK Toruń) i Karol Leszczyński (WSG Bydgoszcz), grudziądzanin Mateusz Wilangowski (WSG Bydgoszcz) i zawodnik AZS-u AWF-u Gorzów Wlkp. Damian Rosolski.

Biało-czerwoni triumfowali w czasie 6:24.86 min. Druga na mecie osada Kanady dopłynęła do mety w czasie 6:27.21 min., a trzecia - Włosi - 6:29.00 min.

We Francji rywalizowało jeszcze dwóch innych zawodników AZS-u UMK Energi. W męskiej ósemce płynęli Radosław Krymski (WSG Toruń) i Szymon Kuczkowski (WSG Bydgoszcz).

Ich osada znalazła się wprawdzie w finale A, ale do mety dopłynęła dopiero na piątym miejscu (6:15.23). Zwyciężyli Brytyjczycy (6:02.79) przed Francuzami (6:06.10) i Kanadyjczykami (6:10.26).

- Występu naszych zawodników nie można ocenić inaczej, jak pozytywnie - mówi prezes AZS-u UMK Energi Henryk Boś. - Dwa złote medale dają satysfakcję i potwierdzają naszą pozycję. Cieszy też to, że oprócz naszych zawodników, na podium stawali też inni zawodnicy z naszego województwa. Występ ósemki jest przyzwoity, bo trzeba pamiętać, że czołowi zawodnicy płynęli w czwórce bez sternika.