Warto przeczytać
Sprawdź

Polecamy!

Rozwiń
Najpopularniejsze imiona dzieci w woj. kujawsko-pomorskim...

Najpopularniejsze imiona dzieci w woj. kujawsko-pomorskim 2018 LISTA IMION Tak nazywamy swoje pociechy w pierwszej połowie roku

TK

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

20. Oliwier 87Kornelia 82
1/21

Przejdź do
galerii zdjęć

Najpopularniejsze imiona dzieci pierwszej połowy 2018 roku. Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło dane o imionach nadawanych dzieciom w poszczególnych województwach w pierwszej połowie 2018 roku. Jesteś ciekawy, jak rodzice nazywali swoje pociechy w województwie kujawsko-pomorskim? Zobacz najpopularniejsze imiona w tym roku i ile razy zostały nadane.

Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. kujawsko-pomorskimSPRAWDŹCIE KONIECZNIE
ZOBACZCIE NA PLANSZACH W GALERII

Zobacz galerię


Co roku Ministerstwo Cyfryzacji zlicza wszystkie imiona nadane maluchom w danym roku, dzięki czemu możemy pokazać wam, jakie są najpopularniejsze imiona dla dzieci. Przed wami lista najpopularniejszych imion 2018 w pierwszej połowie roku na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Jakie wybrać imię dla dziecka?


Wybierając imię dla dziecka rodzice często zastanawiają się: Jakie wybrać imię dla dziewczynki? Które nie będzie brzmiało infantylnie, gdy będzie dorosła? Jakie wybrać imię dla chłopca? Które nie będzie powodem do głupich docinek?

Wybierając imię dla dziecka powinno się kierować własnym gustem, ale również ważne są inne czynniki. Dla każdego oczywiście inne, choć trudno do końca przewidzieć, jaka będzie przyszłość dziecka.

JAKIE IMIĘ DLA DZIECKA


Kieruj się własnym rozsądkiem oraz tymi wskazówkami:
  1. dopasowanie imienia do nazwiska,
  2. popularność imienia,
  3. łatwość w wymowie lub istniejące odpowiedniki w innych językach.


Wysoka popularność imienia powinna raczej odstraszać - w końcu nasze dziecko ma być wyjątkowe, a nie mieć na imię tak, jak połowa klasy. Natomiast jeśli chcemy ułatwić dziecku poruszanie się w świecie, postawmy na imię, które w miarę łatwo wymówić lub ma swoje odpowiedniki w popularnych językach.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo