MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nasi futsaliści powalczą o medal!

(LN)
„Superstrzelec” FC Toruń Marcin Mikołajewicz tym razem trzykrotnie pokonał bramkarza rywali Fot. Sławomir Kowalski
Podopieczni Klaudiusza Hirscha tym razem pewnie pokonali na wyjeździe Red Devils Chojnice 6:1 (4:1). Teraz mogą już ze spokojem myśleć o walce o najwyższe cele w futsal eklstraklasie.

Takie rozstrzygnięcie nie jest niespodzianką. Rywal toruńczyków zamyka ligową tabelę i w tym sezonie wygrał zaledwie jedno spotkanie.

Wygrana dla naszego zespołu jest bardzo ważna. Trzy punkty wywalczone w Chojnicach oznaczają, że FC na pewno zajmie miejsce w czołowej szóstce na zakończenie rundy zasadniczej, a tym samym możliwość walki o medal mistrzostw Polski.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gości. Już w trzeciej minucie, po zagraniu Krzysztofa Elnsera, prowadzenie FC dał najskuteczniejszy gracz Futsal Ekstraklasy Marcin Mikołajewicz. Dla najskuteczniejszego gracza naszej drużyny było to już 150. trafienie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Siedem minut później nasza ekipa prowadziła już 3:0. Tym razem bramkarza Red Devils Chojnice pokonali Cleverson Pelc i Ivan Del Pino. Przy niekorzystnym wyniku trener miejscowych zdecydował się m.in. na zmianę bramkarza. Między słupkami Michała Wernera zastąpił Sebastian Kartuszyński. Na nic się to zdało, bo torunianie pierwszą część rywalizacji zakończyli prowadzeniem 4:1.

Po zmianie stron nasza ekipa kontrolowała przebieg rywalizacji.

Do rzadko spotykanej sytuacji doszło w 34. min. Interweniujący zawodnik FC Michał Wojciechowski piłką... zbił umieszczoną na suficie lampę i mecz został przerwany na kilka minut.

Ostatecznie goście triumfowali 6:1 i umocnili się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli.

Teraz w rozgrywkach ligowych nastąpi przerwa dla reprezentacji Polski, która szykuje się do turnieju eliminacyjnego mistrzostw Europy, który odbędzie się w Elblągu.

Red Devils Chojnice - FC Toruń 1:6 (1:4)

0:1 M. Mikołajewicz (2.44), 0:2 C. Pelc (9.03), 0:3 I. Del Pino (9.29), 1:3 S. Wojciechowski (16.54), 1:4 M. Mikołajewicz (19.12), 1:4 C. Pelc (27.32), 1:5 C.Pelc (27.32), 1:6 M. Mikołajewicz (34.35)

FC: Mikołajewicz - Wojciewchowski, Waszak I, Czyszek, Spychalski I, Kieper, Suchocki, Morozow oraz Wędołowski