Nasi reprezentanci zapisali na swoim koncie kolejne zwycięstwa

Karol Kuklewicz (w środku) na finiszu wyścigu w Częstochowie
Karol Kuklewicz (w środku) na finiszu wyścigu w Częstochowie Nadesłana
Kolejny pracowity weekend mają za sobą kolarze TKK Pacificu Nestle Toruń. Nasi zawodnicy rywalizowali w Częstochowie, Lwowie i Toskani.

W Częstochowie odbyła się kolejna eliminacja Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym. W rywalizacji mężczyzn znakomicie radził sobie Karol Kuklewicz (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team), który w kategorii open zajął trzecie miejsce i jednocześnie wygrał klasyfikację orlików (U-23).

W rywalizacji kobiet open trzecie miejsca zajęła Agnieszka Skalniak. Liderka Pacifiku uległa jedynie Lucji Pietrzak i (Mat Atom Sobótka) i Annie Harkowskiej (Giant Warmia i mazury), a w klasyfikacji U-23 była druga. Trzecie miejsce w gronie juniorek zajęła Karolina Perekitko.

Dobre wiadomości napłynęły ze Lwowa gdzie rozegrano Grand Prix Galicji w kolarstwie torowym kobiet, kat UCI Cl-1. W zawodach w barwach reprezentacji Polski startowały Edyta Jasińska i Natalia Pamela Ruktowska. „Fitnesski” startowały w omnium (kolarskim wieloboju), w wyścigu na 3000 m na dochodzenie najlepsza okazała się Jasińska (3. w generalce), natomiast Rutkowska (7.) triumfowała na 500 m i w wyścigu punktowym. Z kolei w scratchu obie torunianki zebrały wpadły na metę w tym samym czasie.

Bardzo dobrze spisał się kolejny z naszych zawodników- Patryk Zlotowicz, który był 15 podczas Gran Premio Industrie del Marmo. Przyjechał w ścisłej czołówce bardzo ciężkiego wyścigu będąc jednocześnie 4 sklasyfikowanym zawodnikiem do lat 23.
- Kolejny kolarski weekend za nami, a na naszym koncie znów zwycięstwa – mówi Leszek Szyszkowski. – Miło zaskoczył wszystkich Karol Kuklewicz wygrywając w Częstochowie klasyfikację orlików. Także dziewczęta z kadry torowej sygnalizują lepszą formę.