NAUCZYCIEL i SZKOŁA NA MEDAL Głosowanie zakończone. Sprawdź ostateczne wyniki!

KKZaktualizowano 
Trwa wielki plebiscyt edukacyjny NAUCZYCIEL NA MEDAL i SZKOŁA NA MEDAL. Na laureatów czekają medale Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które zostaną wręczone podczas Konferencji Edukacyjnej oraz wspaniałe nagrody - vouchery na studia podyplomowe i zaproszenia do SPA. W tym roku nagrodzimy także szkoły przyjazne uczniom.

W piątek, 7 grudnia rozpoczął się wojewódzki finał plebiscytu NAUCZYCIEL i SZKOŁA NA MEDAL. Awansowali do niego, zachowując głosy zdobyte w pierwszym etapie głosowania, laureaci w każdej kategorii z Bydgoszczy, Torunia oraz z każdego powiatu w województwie kujawsko-pomorskim.

Zobacz listę finalistów i aktualne wyniki:

Wybierz kategorię plebiscytu, KLIKNIJ i GŁOSUJ:

Nauczyciel klas I-III szkoły podstawowej
Nauczyciel klas IV-VIII i gimnazjum
Nauczyciel w szkole ponadgimnazjalnej
Szkoła na medal

Trwa także głosowanie w wojewódzkiej kategorii plebiscytu, w której zostaną wybrani NAUCZYCIELE AKADEMICCY ROKU.

Zobacz listę kandydatów, KLIKNIJ i GŁOSUJ:

Nauczyciel akademicki roku

Zobacz też listę wyniki pierwszego etapu głosowania w miastach i powiatach:

Trwa głosowanie w tegorocznej edycji wielkiego plebiscytu edukacyjnego NAUCZYCIEL NA MEDAL organizowanego przez "Gazetę Pomorską", "Express Bydgoski" i "Nowości - Dziennik Toruński" pod patronatem Piotra Całbeckiego, marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.

- W tym roku akcja cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem, niż rok temu i będzie miała jeszcze większy zasięg - mówi Karolina Kiełkowska, koordynator plebiscytu. - Poza nauczycielami szkół podstawowych i średnich docenimy także nauczycieli akademickich. Nagrodzimy także szkoły przyjazne uczniom i ich rodzicom.

To jednak nie jedyne nowości w naszej akcji. W połowie listopada wszystkich biorących udział w plebiscycie nauczycieli przedstawimy w specjalnym dodatku do "Nowości". Uroczystość rozdania nagród będzie połączona z Konferencją Edukacyjną, na którą zaprosimy laureatów w każdej kategorii plebiscytu, z każdego miasta i powiatu w naszym województwie.

Kategorie plebiscytu

Nagrody dla nauczycieli zostaną przyznane w trzech kategoriach. Osobno nagrodzimy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli klas IV-VIII i gimnazjum oraz tych, którzy uczą młodzież w szkołach ponadpodstawowych. Najpierw laureaci zostaną wybrani osobno w Bydgoszczy i Toruniu oraz we wszystkich powiatach naszego województwa. Później najlepszych wyłoni wojewódzki finał plebiscytu.

Podobnie będzie w przypadku tytułu SZKOŁA NA MEDAL, który najpierw zostanie przyznany osobno w miastach i powiatach. Nauczyciele akademiccy będą wybierani w jednym głosowaniu prowadzonym w skali całego województwa.

Kogo nominować do nagrody?

Celem naszej akcji jest nagrodzenie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli, takich, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także mają umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, cieszą się sympatią, autorytetem i szacunkiem. Szukamy nauczycieli z pasją, którzy zjednują sobie uczniów i ich rodziców cierpliwością i serdecznością, takich, którzy są dobrymi wychowawcami.

Nagrodzimy także nauczycieli akademickich. Ich rola jest oczywiście trochę inna, jednak tak samo na docenienie zasługuje umiejętność pełnego pasji i zaangażowania przekazywania wiedzy, wysoka kultura osobista, przyjazne i cierpliwe podejście do studentów.

Nowością w naszym plebiscycie będą wyróżnienia dla szkół. W tym przypadku szukamy placówek edukacyjnych, które zasługują na miano najbardziej przyjaznych uczniom i rodzicom. Chodzi o szkoły, w których kadra pedagogiczna szczególnie dba o dobrą atmosferę. Najpierw przez nominacje, a następnie w głosowaniu, będzie można docenić starania dyrekcji i całego grona pedagogicznego. Na najbardziej przyjazne szkoły czekają cenne nagrody.

Wielka galeria nominowanych nauczycieli

W połowie listopada do całego nakładu "Nowości" dołączymy specjalny dodatek, w którym zaprezentujemy wszystkich nauczycieli nominowanych do tytułu NAUCZYCIEL NA MEDAL oraz zamieścimy listę szkół zgłoszonych do nagrody w naszej akcji.

Konferencja Edukacyjna i uroczyste wręczenie nagród

Laureaci odbiorą medale i nagrody z rąk marszałka województwa kujawsko-pomorskiego podczas uroczystości zakończenia plebiscytu, która odbędzie się w styczniu w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Towarzyszyć jej będzie Konferencja Edukacyjna, w której wezmą udział laureaci plebiscytu z każdego miasta i powiatu, we wszystkich kategoriach plebiscytu.

Program spotkania będzie bardzo bogaty, a jego elementem będzie szkolenie dla nauczycieli poświęcone wykorzystaniu nowych technologii i mediów społecznościowych w edukacji.

Po uroczystej gali do "Nowości" dołączymy specjalny dodatek, w którym zamieścimy relację z gali oraz prezentację laureatów.

Ważne terminy

 • W pierwszym etapie plebiscytu NAUCZYCIELE NA MEDAL (w kategoriach Nauczyciel Edukacji Wczesnoszkolnej, Nauczyciel Klas IV-VIII i Gimnazjum oraz Nauczyciel Szkół Ponadpodstawowych) oraz w kategorii Szkoła na medal laureaci zostaną wybrane osobno w Bydgoszczy i Toruniu oraz w każdym powiecie
 • Pierwszy, powiatowy etap głosowania rozpocznie się w poniedziałek, 5 listopada i będzie trwał do środy, 5 grudnia do godz. 21:00.
 • Nominacje nauczycieli i szkół przyjmowane będą do 19 listopada
 • We wtorek, 20 listopada, do Nowości dołączymy specjalny dodatek - album prezentujący nominowanych nauczycieli.
 • Zwycięzcy z każdego miasta i powiatu awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania.
 • Głosowanie w wojewódzkim finale naszej akcji rozpocznie się w piątek, 7 grudnia i będzie trwało do piątku, 14 grudnia, do godz. 21:00.
 • Głosowanie w wojewódzkiej kategorii plebiscytu Nauczyciel Akademicki Roku rozpocznie się w poniedziałek, 5 listopada i będzie trwało do piątku, 14 grudnia, do godz. 21:00.

Cenne nagrody dla nauczycieli

Etap powiatowy

Nauczyciele, którzy w każdej z trzech kategorii plebiscytu zdobędą najwięcej głosów w każdym mieście i powiecie otrzymają:

 • tytuł Nauczyciela na Medal w mieście lub powiecie
 • pamiątkowy Medal Województwa Kujawsko-Pomorskiego
 • zaproszenie na Konferencję Edukacyjną połączoną z uroczystym wręczeniem nagród w plebiscycie
 • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu z zachowaniem głosów zdobytych w pierwszym etapie głosowania

Laureaci drugich i trzecich miejsc z każdego miasta i powiatu otrzymają dyplom uznania od Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wojewódzki finał

Nauczyciele, którzy w wojewódzkim finale, w każdej z trzech kategorii plebiscytu, zdobędą najwięcej głosów otrzymają główne nagrody:

 • dyplom uznania od marszałka województwa kujawsko-pomorskiego

 • statuetkę Nauczyciel na Medal

  CENTER

 • voucher na wybrane studia podyplomowe w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy

  CENTER
  CENTER KLIKNIJ i zobacz pełną ofertę Wyższej Szkoły Gospodarki

 • dwuosobowe zaproszenie na 6-dniowy pobyt w Hotelu SPA Jantar w Ustce. Pobyt obejmuje 6 noclegów, pełne wyżywienie oraz możliwość korzystania z basenu hotelowego.

Nauczyciele, którzy w wojewódzkim finale, w każdej z trzech kategorii plebiscytu, zajmą drugie i trzecie miejsce w rankingu otrzymają:

 • dyplom uznania od marszałka województwa kujawsko-pomorskiego
 • elegancki dyplom na drewnie potwierdzający zajęcie II lub III miejsca w finale wojewódzkim
 • dwuosobowe zaproszenie na 2-dniowy pobyt w Hotelu SPA Jantar w Ustce

Nagrody dla nauczycieli akademickich

Nauczyciel, który w wojewódzkiej kategorii NAUCZYCIEL AKADEMICKI ROKU zdobędzie najwięcej głosów otrzyma główne nagrody:

 • dyplom uznania od marszałka województwa kujawsko-pomorskiego

 • statuetkę Nauczyciel Akademicki Roku

  CENTER

 • zaproszenie na Konferencję Edukacyjną połączoną z uroczystym wręczeniem nagród w plebiscycie

 • dwuosobowe zaproszenie na 6-dniowy pobyt w Hotelu SPA Jantar w Ustce. Pobyt obejmuje 6 noclegów, pełne wyżywienie oraz możliwość korzystania z basenu hotelowego.

Nauczyciele akademiccy, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce w rankingu otrzymają:

 • dyplom uznania od marszałka województwa kujawsko-pomorskiego
 • elegancki dyplom na drewnie potwierdzający zajęcie II ilu III miejsca w plebiscycie
 • dwuosobowe zaproszenie na 2-dniowy pobyt w Hotelu SPA Jantar w Ustce

Nagrody w kategorii SZKOŁA NA MEDAL

Etap powiatowy

Szkoły, które zdobędą najwięcej głosów w każdym mieście i powiecie otrzymają:

 • tytuł najbardziej przyjaznej uczniom i rodzicom szkoły w mieście lub powiecie
 • pamiątkowy dyplom do ekspozycji w szkole
 • zaproszenie dla dyrekcji szkoły na Konferencję Edukacyjną połączoną z uroczystością wręczenia nagród w plebiscycie
 • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu z zachowaniem głosów zdobytych w pierwszym etapie głosowania

Wojewódzki finał

Szkoła, która w wojewódzkim finale zdobędzie najwięcej głosów otrzyma główne nagrody:

 • tytuł najbardziej przyjaznej uczniom i rodzicom szkoły w województwie kujawsko-pomorskim
  dyplom uznania od marszałka województwa kujawsko-pomorskiego

 • statuetkę Szkoła Roku przekazaną na ręce dyrekcji placówki

  CENTER

 • voucher o wartości 2400 złotych na zakupy w markecie Leroy Merlin

  CENTER

 • ekspres do kawy marki Lafaye z zapasem kapsułek

Szkoły, które w wojewódzkim finale zajmą drugie i trzecie miejsce w rankingu otrzymają:

 • dyplom uznania od marszałka województwa kujawsko-pomorskiego
 • elegancki dyplom na drewnie potwierdzający zajęcie II lub III miejsca w finale wojewódzkim
 • vouchery na zakupy w markecie Leroy Merlin o wartości 1500 złotych i 900 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu
 • ekspres do kawy marki Lafaye

Informacji o plebiscycie udzielają
Karolina Kiełkowska
tel. 519 503 646
e-mail: karolina.kielkowska@polskapress.pl
oraz
Karolina Jasińska
tel. 510 026 903
e-mail: karolina.jasinska@polskapress.pl
(pon.-pt. w godz. 8-16)

Regulamin plebiscytu

polecane: Wybory 2019

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3