Nesta Mires gorsza od rywala ze Śląska

Marcin Zawadzki
Nesta Mires Toruń – MH Automatyka Stoczniowiec GdańskNesta Mires Toruń – MH Automatyka Stoczniowiec Gdańsk Grzegorz Olkowski
Hokeiści Nesty Miresa przegrali z GKS-em Katowice 2:4. Ich katem okazał się Władysław Troszin, który po raz drugi w sezonie przyjechał do Torunia i znów wyjechał z satysfakcją po zwycięstwie.

Na początku sezonu Troszin bronił barw Tempish Polonii Bytom i 13 września pomógł jej wygrać na Tor-Torze 3:1. Wczoraj przyjechał z GKS-em Katowice i zaliczył hat tricka.

To właśnie od gola Troszina zaczęło się całe nieszczęście dla Nesty. Już w 2 min w zamieszaniu podbramkowym Rosjanin wepchnął krążek do siatki. Drugiego gola strzelił w 30 minucie, gdy przejął krążek i przedryblował całą toruńską defensywę, w tym bramkarza. W tym momencie było już 1:3.

Gospodarze walczyli ambitnie, na początku trzeciej tercji zdobyli bramkę kontaktową, ale mimo kilku szans do wyrównania nie doprowadzili. Trzecią swoją bramkę Troszyn zdobył, gdy gospodarze wycofali bramkarza.

Nesta Mires Toruń - GKS Katowice 2:4 (1:2, 0:1, 1:1).

Bramki: 0:1 W. Troszin - M. Biały, D. Nahunko (1.15), 1:1 M. Lidtke - Ł. Podsiadło, U. Michajłau (4.44), 1:2 D. Majoch (8.45), 1:3 W. Troszin (29.53), 2:3 S. Kukuszkin - D. Minge (43.31, PP2), 2:4 W. Troszin - D. Nahunko (58.34, po wycofaniu bramkarza)

Nesta Mires: Plaskiewicz - Trachanow, Żyliński; Lidtke, Podsiadło; Kourach, Jaworski - Minge, Kukuszkin, Kalinowski; Dołęga, Michajłau, Fraszko; Stasiewicz, Ćwikła, Wiśniewski; Naparło, Winiarski, Husak.

W pozostałych meczach: PGE Orlik Opole - SMS PZHL Sosnowiec 8:1, Unia Oświęcim - GKS Tychy 2:1, Tempish Polonia Bytom - Comarch Cracovia 0:9, JKH GKS Jastrzębie - TatrySki Podhale Nowy Targ 2:3

1. Comarch Cracovia 15 37 72-32

2. GKS Tychy 15 35 72-28

3. Tempish Polonia 16 32 49-36

4. TatrySki Podhale 14 30 58-37

5. PGE Orlik Opole 15 28 61-35

6. Unia Oświęcim 16 26 51-45

7. JKH GKS Jastrzębie 16 25 52-43

8. GKS Katowice 16 19 34-46