Nesta Mires - Zagłębie SosnowiecWygraliśmy 4:1! Awans torunian do Polskiej Hokej Ligi!!!

MZ, PB
Na Tor-Torze hokeiści Nesty Miresa grają piąty mecz finału I ligi z Zagłębiem Sosnowiec. W rywalizacji do czterech zwycięstw jest 3:1 dla Nesty, więc od awansu do Polskiej Hokej Ligi torunian dzieli jedna wygrana. Na razie jest 3:1. Pierwszego gola na 4 min przed końcem 1. tercji zdobył Oriechin, a na 11 sekund przed końcem pierwszej tercji, podczas gry 5:3 podwyższył Skólmowski!!! Po pięciu minutach drugiej tercji było już 3:0! Tym razem Kartoszkin! Na 17 min. przed końcem meczu Zagłębie zdobyło pierwszego gola. Kibice skandują "nic się nie stało!" I... za chwilę odpowiedział Garszin! Jest 4:1 i awans tuż-tuż. Ci, którzy nie mogli przyjść na lodowisko, mogą obejrzeć mecz na platformie tres-sport.tv oraz w kablowej telewizji TV Toruń lub jej stronie internetowej.

Toruńscy hokeiści rozegrali w tym sezonie już 36 meczów (28 w rundzie zasadniczej oraz
8 w play off). 34 z nich wygrali, w 16 strzelili 10 i więcej bramek - to imponujący bilans. Ale do pełni szczęścia brakuje jeszcze jednego zwycięstwa
- decydującego o wygraniu finałowej rywalizacji I ligi. Bez niego wszystkie poprzednie triumfy stracą na znaczeniu.
Stawka piątkowego meczu na Tor-Torze z Zagłębiem Sosnowiec jest wysoka. Wygrana da torunianom powrót do Polskiej Hokej Ligi, w razie porażki walka o awans przeniesie się w niedzielę do Sosnowca.

Kto zagra w bramce?

- Chcemy rozstrzygnąć sprawę jak najszybciej, dlatego bardzo zależy nam na zwycięstwie na Tor-Torze - przekonuje Juryj Czuch, trener zespołu, który ma do rozwiązania kilka dylematów.
Pierwszy dotyczy obsady bramki. W obu finałowych meczach w Toruniu i w pierwszym w Sosnowcu bronił Michał Plaskiewicz. W czwartym trener wystawił Krzysztofa Bojanowskiego, a ten nie zawiódł. Co więcej, wpisał się jeszcze do protokołu jako asystent przy bramce Bartosza Skólmowskiego. Kto będzie bronił w piątek?
Kolejna niewiadoma dotyczy formacji obronnych. Pod
nieobecność Łukasza Korze-
stańskiego (walczył z powodzeniem w zawodach Red Bull Crashed Ice, szczegóły jutro) w Sosnowcu jego miejsce w obronie zajął najpierw napastnik Piotr Naparło, a w niedzielę Marcin Jóźwiak. Ponadto zawodnicy w parach zmieniali się w czasie meczu. Jak zagrają w piątek?
Trzecia zagadka dotyczy ataków, choć nieco w mniejszym stopniu. Po roszadzie w czasie drugiego meczu finałowego (Wiśniewski przeszedł do ataku Kartoszkina i Troszina, a Dołęga - do Winiarskiego i Minge) wydaje się, że nie ma co już zmieniać. Ale może trener zaskoczy jeszcze innym rozwiązaniem?

Bilety w klubie

Bilety na piątkowy mecz można kupować w siedzibie klubu na Tor-Torze w godzinach 8-16. Warto pomyśleć o tym zawczasu, by potem nie stać w kolejce przed kasami.

Juniorzy walczą o medal

Wczoraj w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczął się finałowy turniej mistrzostw Polski juniorów, w którym bierze udział ekipa Sokołów Toruń.
W tym sezonie w finałach występuje sześć drużyn - cztery pierwsze z Centralnej Ligi Juniorów i dwie z barażów (m.in. Sokoły). Zespoły podzielono na dwie grupy, z których do
półfinałów awansują po dwa najlepsze.
Dziś w swoim pierwszym meczu Sokoły zmierzą się z... Zagłębiem. Sosnowiczanie wczoraj przegrali z Polonią Bytom 4:5 po dogrywce, więc każde zwycięstwo torunian już zapewni im awans do strefy medalowej. Warto dodać, że dwa tygodnie temu juniorzy młodsi Sokołów też grali w mistrzostwach Polski z Zagłębiem i wygrali 7:2.

Trójka kadrowa

Trzech hokeistów Sokołów powołano na zgrupowanie kadry przed mistrzostwami świata
II dywizji do lat 18. O wyjazd do Tallina, gdzie od 1 do 7 kwietnia odbędzie się ta impreza, powalczą: Armen Khoperia, Michał Naróg i Jakub Prokurat.
W Tallinie rywalami Polaków będą kolejno reprezentacje: Litwy, Korei, Wielkiej Brytanii, Australii i Estonii.