Nie poprawili sytuacji

Niestety, koszykarze Polskiego Cukru SIDEn-u Toruń nadal nie mogą wyjść z kryzysu. W sobotę przegrali siódmy mecz z rzędu i spadli już na dziewiątą lokatę w ligowej tabeli.

<!** Image 2 align=none alt="Image 184652" sub="Po sobotnim meczu torunianie znów mieli spuszczone głowy. Przegrali po raz siódmy... Fot.: Adam Zakrzewski">Tym razem lepsi dopiero po dogrywce okazali się zawodnicy AZS-u WSGK Polfarmeksu Kutno, którzy zwyciężyli 85:80.

Nie musiało tak jednak być, bo torunianie przez większość spotkania prowadzili kilkoma punktami i wydawało się, że wreszcie przełamią złą passę.

W 7 min., po rzutach wolnych Jacka Jareckiego, Polski Cukier SIDEn prowadził 18:17. Gdy w 33 min. gospodarze mieli już jedenaście punktów więcej od rywali (65:54) wydawało się, że nic złego się już nie stanie.

Fatalna końcówka

Tymczasem podopieczni Grzegorza Sowińskiego zaczęli seryjnie tracić punkty. Przez sześć minut torunianie nie zdobyli kosza z gry.

Gdy na dwanaście sekund przed końcową syreną punkty zdobył Krzysztof Jakóbczyk, było po 69. Szansę na zwycięstwo zmarnował jednak Łukasz Żytko, którego rzut był niecelny.

W dogrywce gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia. Po trafieniu zza linii 6,75 Przemysława Lewandowskiego było już 75:69.

<!** reklama>Kolejne akcje, to jednak popisowa gra Aleksandra Perki. Skrzydłowy zbierał piłki, trafiał zarówno bliżej kosza, jak i z dystansu i goście szybko odrobili straty. Gdy na półtorej minuty do końca dodatkowego czasu gry Perka ponownie trafił za trzy punkty było 76:79. Kolejne trzy rzuty torunian nie znalazły jednak drogi do kosza i ostatnie sekundy, to były już taktyczne faule torunian.

Rywale nie pudłowali jednak z rzutów wolnych i odnieśli zwycięstwo.

Lepiej niż poprzednio

- Za dużo popełnialiśmy błędów - przyznał skrzydłowy gospodarzy Przemysław Lewandowski. - Za szybko traciliśmy przewagę w ostatniej kwarcie i dogrywce. Myślę, że wypadliśmy już lepiej niż w poprzednich meczach. Nie przegraliśmy tak wysoko pierwszej połowy i walczyliśmy do końca. Trudno mi coś więcej powiedzieć, musimy spokojnie to przeanalizować i dalej ciężko pracować.

Polski Cukier SIDEn - AZS WSGK 80:85 po dogr.

• Kwarty: 21:19, 20:18, 16:14, 12:18, dogr. 11:16
  • PC SIDEn: P. Lewandowski 17 (2x3), J. Jarecki 15, Ł. Żytko 14 (2), A. Kobus i Ł. Kwiatkowski po 8 oraz A. Gliszczyński 9 (1), D. Przybyszewski 5, R. Plebanek 4, D. Witos 0.
  • AZS: M. Marciniak 15 (2), W. Glabas 14 (1), D. Bręk 11, M. Bacik 4, G. Małecki 2 oraz A. Perka 21 (3), K. Jakóbczyk 13 (2), D. Kalinowski 5 (1).