Nie udał się rewanż siatkarzom Stali Grudziądz, którzy przegrali w Lęborku 0:3

Siatkarze Stali Grudziądz (żółte koszulki) przegrali w Lęborku z Treflem
Siatkarze Stali Grudziądz (żółte koszulki) przegrali w Lęborku z Treflem Łukasz Partyka
Na tarczy wrócili do Grudziądza drugoligowi siatkarze Stali, którzy w 13. kolejce ulegli w Lęborku tamtejszemu Treflowi 0:3.

Spotkanie zapowiadaliśmy jako rewanż za mecz z pierwszej rundy, który zakończył się kontrowersyjnie.

Zespół Trefla wygrał w Grudziądzu 3:2, a decydujący punkt zdobył po tym, jak sędzia pokazał czerwoną kartkę jednemu z przeciwników za niesportowe zachowanie, co wielu odebrało jako złą decyzję.

Stal chciała rewanżu

Grudziądzanie ruszyli więc do Lęborka z postanowieniem odegrania się na rywalach.

Ponadto, byli wyżej w ligowej tabeli i chcieli pozostać w gronie zespołów szerokiej czołówki. Niestety, weekendowe starcie nie wyszło podopiecznym Piotra Gabrycha.

Goście przegrali 0:3, choć walczyli ambitnie. Pierwszego seta przegrali do 22, w drugim uzbierali jeszcze mniej, bo 20 punktów.

Grudziądzanie byli blisko, ale przegrali

Stal znalazła się w bardzo trudnym położeniu. W trzeciej partii przyjezdni walczyli dzielnie o każdy punkty.

Set rozstrzygnął się dopiero na przewagi, ale niestety górą ponownie byli miejscowi, którzy tym samym wygrali 3:0.

Po tej porażce grudziądzanie spadli na szóste miejsce w ligowej tabeli. Nieco lepszym bilansem setów wyprzedził ich Trefl.

W najbliższy weekend ekipę z Mniszka czeka trudny mecz przed własną publicznością. Rywalem będzie lider - Olimpia Sulęcin.