Niespodziewane problemy mistrzów. Pierwsze punkty Wybrzeża i Gwardii – podsumowanie 3. serii meczów

Biuro prasowe PGNiG Superliga
W 3. serii PGNiG Superligi swoje pierwsze zwycięstwa w tym sezonie odniosły Torus Wybrzeże Gdańsk i Gwardia Opole. Komplet punktów mają Łomża Vive Kielce, Orlen Wisła Płock i Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.

Faworyci wygrywają, niespodziewane problemy Łomży Vive Kielce

Łomża Vive Kielce w czwartek przegrała w Lidze Mistrzów z Dinamem Bukareszt, a już w sobotę rywalizowała w Zabrzu z Górnikiem. Kielczanie byli murowanym faworytem tego spotkania. Jednak ambitna drużyna Górnika Zabrze długo prowadziła i dopiero w ostatnim kwadransie mistrzowie Polski przypieczętowali dziewięciobramkowe zwycięstwo. - Zastanawia mnie to, że gramy prawie 40 minut dobry handball i nagle ni stąd, ni zowąd nie potrafimy zamienić na bramkę dobrze wypracowanej sytuacji. To jest bolesne. Wynik jest wysoki, ale nie odzwierciedla tego co się działo. Ja jestem po części zadowolony z mojego młodego zespołu, widać niedociągnięcia, ale było kilka fajnych momentów – przyznał po meczu trener Górnika, Marcin Lijewski.

Orlen Wisła Płock wysoko rozbiła we własnej hali Handball Stal Mielec. Płocczanie po pierwszej połowie prowadzili jedenastoma bramkami, a ostatecznie zwyciężyli różnicą osiemnastu trafień. W minionej serii Azoty niespodziewanie uległy u siebie Enerdze MKS Kalisz. Teraz jednak pewnie pokonały na wyjeździe Zagłębie Lubin. - Zagraliśmy lepiej niż w ostatniej kolejce. Graliśmy dużo bardziej konsekwentnie, realizowaliśmy to co było założone. Każdy zawodnik dostał w miarę równy czas na boisku, aby zaprezentować swoje umiejętności. Cieszymy się ze zwycięstwa – powiedział drugi trener Azotów, Michał Skórski. - Gratuluję zespołowi z Puław, pokazali nam, gdzie jest nasze miejsce – dodał Jarosław Hipner, trener gospodarzy.

Pierwsze zwycięstwa Gwardii i Sandra SPA Pogoni

Do 3. serii na pierwsze zwycięstwo musieli czekać zawodnicy Gwardii. Opolanie po zaciętym i wyrównanym pojedynku ograli we własnej hali MMTS Kwidzyn. Gospodarze musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Adama Malchera, ale pod jego nieobecność z dobrej strony pokazał się młody Jakub Ałaj.

Premierowe zwycięstwo odnieśli też zawodnicy Torus Wybrzeża Gdańsk, którzy pokonali na wyjeździe drużynę Sandra SPA Pogoń Szczecin. O losach meczu zdecydował już sam początek, który gdańszczanie wygrali aż 7:1. W ciągu pierwszych dziesięciu minut Miłosz Wałach miał aż 80 procent skuteczności w bramce, później bronił równie dobrze. - Zostawiliśmy bardzo dużo potu i serca na parkiecie. Może i przebieg wyglądał łatwo, ale utrzymać koncentrację przez sześćdziesiąt minut nie jest łatwo. Gratulacje dla naszego zespołu, że w drugiej połowie, gdy szczecinianie wyszli wyżej, to my utrzymaliśmy prowadzenie – mówił zadowolony Wałach. - My wyszliśmy na mecz, tak jakby nam się należało. Wybrzeże wyszło jakby to był mecz o pozostanie w lidze. Byli bardzo zmobilizowani. Może to zabrzmi dziwnie, ale nie zagrali nic takiego, co by nas zaskoczyło. Początek przegraliśmy 1:7, nie rzucając sześciu setek, w całym meczu siedemnastu. Ciężko jest wygrać mecz, gdy nie trafia się siedemnastu rzutów sam na sam – grzmiał po meczu szkoleniowiec Portowców, Rafał Biały.

Energa MKS i Piotrkowianin wygrywają u siebie

Dopiero w 3. serii pierwszy raz przed kaliską publicznością zagrała Energa MKS. Gospodarze po dobrym spotkaniu pokonali Chrobrego Głogów. MVP spotkania został obrotowy, Piotr Krępa, a kolejne dobre spotkanie w bramce zanotował Łukasz Zakreta.

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo – taki jest bilans Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Zawodnicy Bartosza Jureckiego notują bardzo udany początek sezonu. Mecz z Grupą Azoty Unią Tarnów zaczął się dla nich po myśli, ale później goście odrobili straty. Koniec końców o jedno trafienie lepsi byli gospodarze. - Cała pierwsza połowa była bardzo dobra w obronie, dołożył się do tego Kacper Ligarzewski w bramce. Mieliśmy swoje szanse, graliśmy szybko i wykorzystywaliśmy okazje. Nie będę mówił o czym mówiliśmy w szatni, ale na pewno nie taki był plan. Cieszy na pewno wola walki, bo przy stanie 21:22 dla Tarnowa widać było, że się przestraszyliśmy, że możemy tego nie dowieźć do końca – mówił trener Piotrkowianina, Bartosz Jurecki. - Pierwsza połowa to katastrofa, w drugiej wróciliśmy. Mieliśmy swoje szanse, ale ich nie wykorzystaliśmy. W końcówce niestety nie udało się wyszarpać zwycięstwa – dodał zawodnik Grupy Azoty Unii, Przemysław Mrozowicz.

Wyniki 3. serii meczów PGNiG Superligi

• Orlen Wisła Płock – Handball Stal Mielec 37:19 (20:9)
  • MKS Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 27:36 (14:19)
  • Gwardia Opole – MMTS Kwidzyn 26:24 (12:10)
  • Górnik Zabrze – Łomża Vive Kielce 21:30 (15:14)
  • Sandra SPA Pogoń Szczecin – Torus Wybrzeże Gdańsk 27:33 (12:21)
  • Energa MKS Kalisz – Chrobry Głogów 30:25 (17:14)
  • Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Grupa Azoty Unia Tarnów 30:29 (16:10)

Oglądaj wszystkie mecze PGNiG Superligi w TVP Sport i Emocje.TV. Hitowe starcia w PGNiG Superlidze, po dwa w każdej serii, transmitowane będą na antenie TVP Sport, www.tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej oraz aplikacji TVP Sport na smart TV, a także na platformie hybrydowej. Harmonogram wrześniowych transmisji tutaj.

Pozostałe spotkania zobaczyć można na platformie  Emocje.TV, oferującej dostęp internetowy do ponad 200 transmisji PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet w sezonie. Spotkania można obejrzeć w aplikacji mobilnej Emocje.TV oraz na smart TV. Mecze można odtwarzać na komputerach, smartfonach, tabletach, a także smart TV.