Nowe opakowanie kapsułek do prania Ariel - mniej plastiku i bezpieczne zamknięcie

Materiał informacyjny Ariel
Dlaczego nie zmienić czegoś na lepsze, jeśli jest taka możliwość? Najwidoczniej takie pytanie zadała sobie marka Ariel, która wprowadziła niedawno nowe opakowanie kapsułek do prania. Tym razem, kontynuując swoje działania w kontekście jeszcze lepszej technologii prania i zrównoważonego rozwoju, postanowiła zająć się również opakowaniem, wprowadzając bardziej przyjazne środowisku kartonowe rozwiązanie. Co jeszcze uległo zmianie?

Nowe opakowanie kapsułek do prania Ariel

Jeżeli kapsułki do prania zdominowały w Twoim domu inne środki piorące, z pewnością kojarzysz te, za które odpowiada marka Ariel. Do tej pory przechowywane były w plastikowym opakowaniu w kształcie tuby. Jednak zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz w trosce o zmniejszenie ilości odpadów plastiku, opakowanie zostało zmienione na kartonowe. W dodatku, dzięki przeprojektowaniu, opakowanie jest nie tylko bardziej ergonomiczne, ale i intuicyjne, w związku z tym dużo szybciej i łatwiej może zostać otwarte przez każdą dorosłą osobę.

Niezwykle istotne w tym temacie jest również podejście marki Ariel do kwestii recyklingu. Samo opakowanie jest wykonane w ponad 70% z włókien pochodzących z recyklingu. Posiada certyfikat FSC®, co oznacza, że jest wykonane z surowców pochodzących z dobrze zarządzanych lasów z certyfikatem FSC®. I w pełni nadaje sie do recyklingu.

Dlaczego warto kupić kapsułki w nowym opakowaniu?

W czasach, gdy plastik zalewa wysypiska śmieci, decyzja o wprowadzeniu kartonowych opakowań przez tak duże marki jak Ariel jest niezwykle kluczowa. Kupując kapsułki w nowym, kartonowym opakowaniu, przyczyniamy się przede wszystkim do redukcji odpadów plastikowych. Jeśli wszyscy, którzy do tej pory kupowali kapsułki Ariel w plastikowym opakowaniu w kształcie tuby, zdecydują się na zakup tych samych kapsułek, ale w nowym kartonie, to wspólnie oszczędzą do 6,500 ton plastiku rocznie w Europie*. Biorąc pod uwagę fakt, że jak wykazują badania Eurostatu, w 2020 roku każdy mieszkaniec Europy wygenerował 34,6kg odpadów z tworzyw sztucznych, taki krok ma olbrzymie znaczenie zarówno dla nas, jak i naszego środowiska.

Opakowania kapsułek Ariel ze specjalnym zabezpieczeniem przed dziećmi

Jeśli jesteś rodzicem lub w Twoim domu są małe dzieci, Ariel zadbał o to, abyś nie musiał martwić się o ich bezpieczeństwo, gdy zbliżą się do szafek z chemią gospodarczą. Oczywiście zawsze produkty tego typu trzeba trzymać z daleka od pociech, najlepiej na wyższej półce lub w zamknięciu. Natomiast doskonale wiadomo, że czasami zdarza nam się o czymś zapomnieć lub coś przeoczyć. Mając na względzie bezpieczeństwo najmłodszych marka Ariel tak, zaprojektowała kartonowe opakowanie by było nie do otwarcia przez dzieci, w jednocześnie wyposażyła je w dodatkowe zabezpieczenia. Dlatego za każdym razem, gdy skorzystasz z kapsułek do prania, zamknij opakowanie tak, aby usłyszeć charakterystyczne kliknięcie. Powinno być wówczas nie do sforsowania przez najmłodszych.

Zrównoważony rozwój przede wszystkim

Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak nasze codzienne decyzje wpływają na środowisko. Dlatego powinniśmy nie tylko się edukować, ale i wybierać takie marki, które dbają o zrównoważony rozwój, jak i przewidują pewne skutki, w tym również te wpływające na środowisko, za nas. W przypadku kapsułek do prania Ariel PODS® +Extra Clean Power recykling to nie wszystko. Dodatkowym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest możliwość prania przy obniżonej temperaturze wody. Kapsułka radzi sobie wówczas nawet z zaschniętymi zabrudzeniami, które znajdowały się na ubraniu 7 dni. Co daje nam pranie w niskiej temperaturze? Przede wszystkim wpływa to korzystnie na oszczędność energii elektrycznej i nasze rachunki za prąd. Dodatkowo jednak, zmniejszamy ślad węglowy prania, które z całą pewnością każdy z nas wykonuje więcej niż raz w tygodniu. To dosyć istotne, ponieważ aż 60% śladu węglowego prania pochodzi z fazy użytkowania, głównie ze względu na podgrzewanie wody. Co więcej, zmniejszenie temperatury prania z 40°C do 30°C w ciągu sześciu miesięcy pozwala zaoszczędzić tyle energii, ile potrzeba do ładowania iPhone’a przez cały okres jego eksploatacji. Warto zatem wprowadzać drobne zmiany, bo jak wiadomo, małe kroki prowadzą do wielkich rzeczy.

Gdy najważniejszy jest drugi człowiek

Na nowym, kartonowym opakowaniu, znajdują się również udogodnienia z myślą o drugim człowieku. Ta informacja może okazać się przydatna dla osób starszych, niewidzących lub niedowidzących. Na opakowaniu umieszczono bowiem w formie wytłoczonego znacznika pralkę i łatwo skanowalny kod Navilens, które ułatwiają takim osobom rozpoznanie, że mają kontakt z środkiem piorącym . Wspominana wcześniej ergonomia nowego opakowania, pomaga zaś osobom starszym czy mającym problem ze zręcznością z otworzeniem i zamknięciem opakowania. Dzięki takim rozwiązaniom, kapsułki piorące marki Ariel są bardziej dostępne, ponieważ zostały stworzone z myślą o potrzebach wszystkich konsumentów.

Nowe, lepsze opakowanie kapsułek do prania Ariel

Marka Ariel udowodniła, że bez względu na to, w jakiej branży znajduje się dany produkt, można go rozwijać z myślą o środowisku i drugim człowieku. Chociaż na pierwszy rzut oka może się wydawać, że zmienił się jedynie materiał, z którego zostało wykonane opakowanie to tak naprawdę zmieniło się dużo więcej. Przede wszystkim jednak, w tym przypadku zostały dostrzeżone potrzeby konsumenta, na które marka doskonale odpowiedziała. A nowe opakowanie kapsułek do prania jest tego najlepszym dowodem.

*W porównaniu z obecnymi pudełkami Ariel z plastiku, w oparciu o rzeczywistą wielkość sprzedaży od lipca 2020 do czerwca 2021 w Europie Z WYŁĄCZENIEM ROSJI (opakowanie dotyczy zarówno opakowań pierwotnych, jak i wtórnych).

Trzymaj zawsze poza zasięgiem dzieci.
Dowiedz się więcej na www.keepcapsfromkids.eu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Nowe opakowanie kapsułek do prania Ariel - mniej plastiku i bezpieczne zamknięcie - Strona Kobiet

Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska