Obcokrajowcy zrobili różnicę. 12 sekund Nesty

Mariusz Kuchnicki zdobył gola dla Nesty Miresa w niedzielnym meczu. Dokładnie 12 sekund po tym, jak do siatki Ciarko trafił Daniel Minge Sławomir Kowalski
Hokeiści Nesty Miresa Toruń zdobyli pierwszy punkt po powrocie na ekstraligowe salony. W niedzielę przegrali z Ciarko PBS-em Bankiem STS-em Sanok 2:3, ale decydującego gola stracili dopiero w dogrywce.

Faworytem starcia w Sanoku byli gospodarze. Czwarta drużyna minionych rozgrywek przed obecnym sezonem została gruntownie przebudowana. Doszło w niej wręcz do kadrowej rewolucji, gdyż z zespołem pożegnało się aż 20 zawodników, a ich miejsca zajęło 12 nowych graczy - kilku juniorów i aż dziewięciu obcokrajowców. W myśl nowych przepisów w jednym meczu wystąpić może sześciu stranieri, lecz w sanockiej ekipie grają m.in. Kanadyjczyk Mike Danton i Amerykanin Nathan Sliwinski, którzy traktowani są jako Polacy.

To właśnie sanoccy obcokrajowcy najbardziej nękali w niedzielę toruńską obronę i Michała Plaskiewicza, który po raz kolejny rozegrał bardzo dobry mecz. Bramkarz Nesty Miresa skapitulował dwa razy w drugiej odsłonie, gdy w tercji torunian szaleli wspomniany Danton oraz Kanadyjczyk Benjamin Breault.

Beniaminek nie składał jednak broni i choć atakował znacznie rzadziej niż rywale, w trzeciej tercji błysnął skutecznością. W odstępie zaledwie 12 sekund zdobył dwie bramki na wagę jednego punktu.

- Zaskoczyliśmy gospodarzy dwiema niemal identycznymi akcjami - powiedział Marek Górecki, drugi trener Nesty Miresa. - Najpierw gola po podaniu wzdłuż bramki zdobył Daniel Minge, a chwilę później Mariusz Kuchnicki.

W zasadniczym czasie gry był więc remis 2:2, a zwycięzcę wyłoniła dogrywka. Dwie minuty po wznowieniu gry świetną akcję przeprowadził Mike Danton, który przejechał całe lodowisko i mijając toruńskich graczy wpakował krążek do ich siatki.

Ciarko PBS Bank STS Sanok - Nesta Mires Toruń 3:2 po dogrywce (0:0, 2:0, 0:2; d. 1:0)
1:0 M. Danton - B. Breault, J. Olander (20.26),
2:0 B. Breault - M. Danton, Q. Sproule (26.00),
2:1 D. Minge - M. Kalinowski, A. Zacharenko (45.33),
2:2 M. Kuchnicki - J. Dołęga, P. Huzarski (45.45),
3:2 M. Danton - K. Lipsbergs (61.59)

Ciarko: Skrabalak; Lipsbergs - Tuominen, Sproule - Olander, Demkowicz - Rąpała oraz Olearczyk, Skokan; Danton - Breault - Biały, Sliwinski - Ćwikła - Strzyżowski, Naparło - Bielec - Kostecki oraz Wilusz

Nesta: Plaskiewicz; Huzarski - Lidtke, Zacharenko - Kamko, Żyliński - Podsiadło oraz Skólmowski, Heyka; Dzięgiel - Kuchnicki - Dołęga, Kalinowski - Kukuszkin - Minge, Bomastek - Winiarski - Strużyk, Husak - Wiśniewski - Pieniak

W innych meczach 3. kolejki PHL:

Unia Oświęcim - Polonia Bytom 3:4 po dogrywce 3:4 (2:0, 1:1, 0:2; d. 0:1). Bramki: L. Vosatko, P. Tabaczek, M. Szewczyk - M. Przygodzki, S. Owczarek, E. Cgojews, M. Słodczyk

Orlik Opole - Naprzód Janów 5:3 (1:3, 3:0, 1:0). Bramki: B. Bychawski, M. Sordon, M. Cichy, Ł. Sznotala, D. Klecha - P. Vrana 2, Ł. Elżbieciak

SMS U20 Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 2:7 (1:1, 0:3, 1:3). Bramki: Sz. Skrodziuk, B. Bichta - V. Lukaczik 2, M. Danieluk, Ł. Nalewajka, R. Bordowski, T. Pastryk, M. Plichta

TatrySki Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 5:1 (2:1, 2:0, 1:0). Bramki: M. Sulka, K. Zapała, J. Tapio, P. Wronka, F. Wielkiewicz - J. Hertl

Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 9:0 (1:0, 3:0, 5:0). Bramki: M. Urbanowicz 3, A. Domogała 3, K. Dziubiński, Mat. Rompkowski, Dam. Kapica

4. kolejka Polskiej Hokej Ligi. 15 września, wtorek: Nesta Mires Toruń - Comarch Cracovia (lodowisko Tor-Tor, początek o godzinie 18.30), Polonia Bytom - Orlik Opole (18), GKS Tychy - Ciarko PBS Bank STS Sanok (18), JKH GKS Jastrzębie - TatrySki Podhale Nowy Targ (18), Naprzód Janów - SMS U20 Sosnowiec (19), Zagłębie Sosnowiec - Unia Oświęcim (19)