Obostrzenia COVID na świecie maj 2022. Koniec testów w Izraelu dla zaszczepionych pasażerów samolotów

Emil Hoff
Emil Hoff
Od 21 maja zaszczepieni pasażerowie samolotów nie będą musieli wykonywać testów na koronawirusa przed i po przylocie do Tel Awiwu.
Od 21 maja zaszczepieni pasażerowie samolotów nie będą musieli wykonywać testów na koronawirusa przed i po przylocie do Tel Awiwu. Nate Hovee, iStock / Getty Images Plus
Udostępnij:
Obostrzenia COVID dla podróżnych są na całym świecie łagodzone z dnia na dzień. Kolejne kraje rezygnują z restrykcji, zachęcone wygasaniem pandemii koronawirusa i coraz wyższym wskaźnikiem zaszczepienia globalnej populacji przeciwko COVID. Gdzie ustępuje wirus, wraca turystyka. Prezentujemy praktyczny przewodnik „Obostrzenia COVID na świecie na maj 2022”, w którym znajdziecie aktualne informacje o nowych zasadach wjazdu, obowiązujących w poszczególnych regionach i państwach poza Europą, a także o przepisach dotyczących powrotu z krajów spoza Strefy Schengen. Sprawdźcie, czy wreszcie możecie udać się na wakacje czy urlop w Wasze ulubione egzotyczne miejsce i czy czeka Was kwarantanna po powrocie.

Spis treści

Obostrzenia COVID maj 2022: pandemia wygasa, coraz więcej egzotycznych destynacji dostępnych bez testów

Coraz więcej popularnych kierunków turystycznych zniosi obostrzenia związane z pandemią COVID-19. Nie trzeba nawet wykonywać testu na koronawirusa, by spędzić urlop lub zaplanować wakacje np. w Meksyku, Jordanii, na Dominikanie, Kubie czy w Arabii Saudyjskiej.

Test wystarczy, by podróżować np. po Zjednoczonych Emiratach Arabskich (z Dubajem), Turcji, Egipcie i Malediwach.

Zasady powrotu do Polski z krajów spoza Strefy Schengen

Od 28 marca 2022 kwarantanna przyjazdowa w Polsce przestała obowiązywać. Osoby wracające spoza państ Strefy Schengen nie muszą już wykonywać na własny koszt testu na koronawirusa.

Certyfikat COVID przedłużony bezterminowo

26 kwietnia 2022 minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że dla dzieci poniżej 18 lat oraz dorosłych, którzy przyjęli dawki przypominającą szczepienia przeciw koronawirusowi, certyfikat COVID został przedłużony bezterminowo.

Obostrzenia COVID maj 2022. Czym jest paszport covidowy?

Obostrzenia COVID na maj 2022 są różne w różnych państwach i najczęściej odmienne dla osób w pełni zaszczepionych i tych, które przyjęły tylko jedną dawkę szczepionki albo nie przyjęły żadnej. Aby zupełnie swobodnie poruszać się po świecie, powinniśmy zaszczepić się przeciw koronawirusowi, a osoby uprawnione - przyjąć dawkę przypominającą szczepionki. Dowodem szczepienia jest tzw. paszport covidowy, który możemy sobie ściągnąć przez aplikację w telefonie.

Paszport covidowy (formalnie: Unijny Certyfikat Covid) to elektroniczny dokument, potwierdzający, że jego posiadacz został zaszczepiony przeciw koronawirusowi. Specjalny certyfikat ściąga się za pomocą aplikacji mObywatel, ma on formę kodu QR i można go wyświetlać offline. Certyfikat automatycznie generuje się w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

Paszport covidowy okazuje się w czasie kontroli granicznej. Służy za dowód pełnego lub częściowego zaszczepienia, ozdrowienia lub otrzymania negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Paszport covidowy honorowany jest w całej Unii Europejskiej i większości innych regionów świata.

21 grudnia 2021 Komisja Europejska zapowiedziała zmianę przepisów: od lutego 2022 paszport covidowy jest ważny tylko przez 9 miesięcy, a nie przez rok, jak zakładano wcześniej. Warunkiem przedłużenia paszportu jest przyjęcie przypominającej dawki szczepionki przeciw koronawirusowi.

Więcej informacji o paszporcie covidowym znajdziecie w poniższym artykule:

Czy powstanie uniwersalny certyfikat COVID na wszystkie kraje świata?

Świat znowu otwiera się na podróże – jak wynika z danych przytoczonych w czasie 21. Szczytu World Travel and Tourism Council (Światowej Rady Podróży i Turystyki, WTTC). Światowa Rada to międzynarodowe forum branżowe, reprezentujące prywatny sektor przedsiębiorstw turystycznych.

21. globalny szczyt WTTC odbył się w dniach 21-23 kwietnia 2022 w Manili na Filipinach. Tysiąc delegatów z całego świata dyskutowało o sposobach przywrócenia turystyki do normalności. W czasie szczytu analitycy WTTC ogłosili, że przewidują duży wzrost zainteresowani turystyką w nadchodzącym sezonie wakacyjnym 2022. Do najpopularniejszych kierunków w skali globu mają należeć przede wszystkim państwa obszaru Karaibów i Ameryk Łacińskiej: Aruba, Dominikana, Kostaryka, Jamajka, ale ogromne nasilenie podróży lotniczych widoczne jest we wszystkich regionach.

W czasie szczytu prezydent WTTC, Julia Simpson, poruszyła ważny temat: konieczność stworzenia międzynarodowego certyfikatu COVID-19, który potwierdzałby zaszczepienie lub przetestowanie podróżnego i był uznawany na całym świecie. Jak zauważyła Simpson, obecnie funkcjonuje kilka systemów certyfikacji COVID, odmienne w Europie, USA, Chinach, Indiach i Australii. Simpson zaproponowała stworzenie cyfrowego certyfikatu, który miałby charakter uniwersalny, za wzór podając europejski paszport covidowy, uznawany przez 62 kraje.

Być może w najbliższym czasie ruszą prace nad stworzeniem uniwersalnego certyfikatu COVID-19. Wprawdzie pandemia koronawirusa na szczęście już wygasa, ale obserwatorzy i przedstawiciele branży turystycznej wolą zachować ostrożność w prognozach. Na pewno przydałby się uniwersalny sposób potwierdzania statusu COVID na całym świecie, choćby na wszelki wypadek.

Obostrzenia COVID maj 2022: znajdź interescującą Cię destynację

Poniżej prezentujemy nowe obostrzenia COVID na maj 2022 w poszczególnych krajach i regionach świata w układzie alfabetycznym. Zobaczcie, co i gdzie zmieni się w maju 2022!

By poznać najnowsze informacje o obostrzeniach COVID obowiązujących w poszczególnych państwach Europy, zajrzyjcie do poniższego artykułu:

Obostrzenia COVID maj 2022 w Argentynie

7 kwietnia 2022 Argentyna zniosła wszystkie restrykcje wjazdowe dla turystów.

Obostrzenia COVID maj 2022 w Australii

Australia zaczęła przyjmować zagranicznych turystów od 21 lutego 2022. Turyści z Polski muszą posiadać wizę i pełne szczepienie przeciw koronawirusowi.

Od 17 kwietnia 2022 zaszczepieni turyści nie muszą już wykonywać testów przed wylotem do Australii. Nadal jednak jest obowiązkowe noszenie maseczek na pokładzie samolotów.

Walizka na miarę twojego urlopu

miejsce #1

NoName

Walizka Podróżna Bagaż Torba Duża Kosmo 1100

288,20 zł186,00 zł-35%
miejsce #2

Ochronny Pokrowiec Na Walizkę Folkowy Froster

83,00 zł67,90 zł-18%
miejsce #3

LittleLife

Littlelife Walizka Jednorożec

179,00 zł
miejsce #7

Pellucci

Duża walizka PELLUCCI 801 L - Antracyt

119,77 zł
miejsce #8

Wittchen

56-3A-311-11 Walizka kabinowa

152,91 zł
miejsce #9

Wittchen

56-3A-313-11 Walizka duża

215,91 zł
Materiały promocyjne partnera

Obostrzenia COVID maj 2022 na Barbadosie

Każdy turysta przybywający na Barbados musi mieć negatywny wynik testu PCR, wykonanego w ciągu 72 godzin przed przylotem. lub antygenowego, niestarszego niż 24 godziny. Oprócz tego należy ściągnąć na telefon aplikację BIMSafe i wypełnić za jej pomocą formularz wjazdowy.

Osoby niezaszczepione w pełni przeciw koronawirusowi będą musiały także poddać się kwarantannie, trwającej 3 dni.

Obostrzenia COVID maj 2022 w Belize

Niezaszczepieni turyści muszą mieć negatywny wynik testu na COVID-19 (PCR lub antygenowego) i mogą przebywać tylko na wydzielonych przez rząd obszarach.

Od 15 lutego 2022 osoby chcące wjechać na teren Belize muszą wykupić specjalne ubezpieczenie zdrowotne za 18 dolarów. Pokryje ono ewentualne koszty leczenia po zachorowaniu na COVID-19, a także wydatki związane z anulowaniem rezerwacji wycieczki i/lub lotu.

Obostrzenia COVID maj 2022 w Brazylii

Brazylia zniosła obostrzenia COVID-19 dla w pełni zaszczepionych turystów. Nie muszą już oni wykonywać żadnych testów przed i po przylocie do kraju.

Jednak osoby niezaszczepione i ozdrowieńcy nadal nie mają wstępu do Brazylii.

Obostrzenia COVID maj 2022 w Chinach

Wizy do Chin wydawane są tylko dla niektórych kategorii osób, przede wszystkim dyplomatów i samych sportowców, najczęściej na zaproszenie Chińczyków.

Nawet osoby, którym przyznano wizy, muszą przejść skomplikowaną procedurę przed przylotem i poddać się badaniom medycznym po przylocie do Chin. Obowiązkowa jest także kwarantanna, która w zależności od kraju wylotu może trwać 14, 21, a nawet 56 dni.

Być może zasady wjazdu do Chin zostaną poluzowane latem 2022 r. Biura podróży już nieśmiało oferują wakacyjne wycieczki objazdowe do Pekinu.

O szczegółowych zasadach wjazdu do Chin i najwazniejszych atrakcjach Pekinu przeczytacie w poniższym artykule:

Obostrzenia COVID maj 2022 na Dominikanie

Dominikana zniosła obostrzenia wjazdowe dla turystów.

Więcej informacji o Dominikanie znajdziecie w poniższym tekście:

Obostrzenia COVID maj 2022 w Egipcie

Aby wjechać do Egiptu, trzeba mieć ze sobą paszport z wizą turystyczną, ubezpieczenie, wypełniony formularz lokalizacyjny i deklarację zdrowia, oraz paszport covidowy (wystarczy negatywny wynik testu na koronawirusa). Osoby, które się nie zaszczepiły, nie ozdrowiały ani nie przetestowały, mogą jeszcze wykonać test PCR po przylocie bezpośrednio do Hurghady, Marsa Alam, Szarm el-Szejk lub Taby.

Od lutego 2022 Egipt złagodził nieco zasady wjazdu. Osoby bez szczepienia mogą wjechać do kraju na podstawie negatywnego wyniku testu antygenowego, a nie tylko PCR. Test antygenowy jest ważny przez dobę.

W kwietniu 2022 deklarację zdrowia można wypełnić online na 2 dni przed przylotem do Egiptu. Służy do tego strona Visit Egypt. Po wypełnieniu formularza wygenerowany zostanie kod QR, który należy okazać w czasie odprawy na lotnisku.

Więcej informacji o obostrzeniach COVID w Egipcie znajdziecie w poniższym tekście:

Obostrzenia COVID maj 2022 na Filipinach

Od 10 lutego 2022 na Filipiny znowu mogą przyjeżdżać turyści zaszczepieni przeciw koronawirusowi i posiadający negatywny wynik testu na koronawirusa.

Osoby niezaszczepione muszą odbywać kwarantannę.

Każdy turysta musi też wypełnić formularz PLF i wykupić ubezpieczenie zdrowotne na 35 tys. USD.

Polacy mogą latać na Filipiny bez wizy.

Obostrzenia COVID maj 2022 w Grenadzie

Karaibskie państwo wyspiarskie Grenada zniosi wszystkie obostrzenia dla turystów. Od 4 kwietnia 2022 nie trzeba się już testować przed przylotem. Maseczki są opcjonalne, nie ma obowiązku ich noszenia.

Obostrzenia COVID maj 2022 w Indiach

Zaszczepieni turyści ze specjalnej bańki komunikacyjnej mogą przybywać do Indii zarówno lotami czarterowymi, jak i rejsowymi. Niestety, Polski nie ma w ogłoszonej przez rząd Indii bańce i turyści znad Wisły muszą korzystać z lotów np. z Niemiec. Pełna lista krajów objętych bańką znajduje się TUTAJ.

Od 14 lutego 2022 zasady wjazdu do Indii zostały poluzowane. Osoby zaszczepione nie muszą już odbywać 7-dniowej kwarantanny po przylocie, wystarczy, że przez 14 dni będą się pilnie obserwowały pod kątem objawów COVID-19.

Od 27 marca 2022 został przywrócony normalny ruch lotniczy między Indiami i resztą świata - po raz pierwszy od dwóch lat. Trzeba jednak pamiętać, że różne stany Indii mają różne wymagania wobec podróżnych, np. w Goa wymagane jest zrobienie testu na koronawirusa po przylocie, a w Radżastanie jeszcze przed przylotem. Indyjski rząd poinformował o złagodzeniu obostrzeń dotyczących przyjezdnych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W pełni zaszczepieni mieszkańcy ZEA nie będą poddawani testom RT-PCR na lotnisku.

By przekroczyć granicę kraju, trzeba mieć paszport z wizą (można wyrobić online), deklarację pasażera (też online), negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, dowód szczepienia i polisę ubezpieczeniową.

Pozwól dziecku zabrać jego skarby

miejsce #1

Trunki

Trunki Jeżdżąca Walizeczka Biedronka Harley Tru-L092

249,00 zł179,00 zł-28%
miejsce #2

Trunki

Trunki Jeżdżąca Walizeczka Radiowóz Percy TRU-0323

249,99 zł185,99 zł-26%
miejsce #3

Trunki

Trunki walizka jeżdżąca Jednorożec Una TRU-0287

249,99 zł185,99 zł-26%
miejsce #4

Trunki

Trunki Jeżdżąca walizeczka Terrance TRU-B054

234,99 zł182,00 zł-23%
miejsce #5

Trunki

Trunki jeżdżąca walizeczka Kotek Benny TRU-0180

249,00 zł199,00 zł-20%
miejsce #6

Lean

Mikroskop Dziecięcy w Walizce 28 elementów

285,00 zł233,72 zł-18%
miejsce #7

Reisenthel

Walizka REISENTHEL Trolley XS Kids Cats And Dogs Rose - różowy

449,77 zł381,00 zł-15%
miejsce #8

Reisenthel

Walizka dla dzieci reisenthel kids Abc Blue

449,77 zł427,00 zł
miejsce #11

Corvet

Corvet, walizka dziecięca, różowy

89,00 zł
miejsce #20

Cogio Kids Italy

Duża Walizka Myszka Dla Dzieci i Dorosłych Różowa

199,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Obostrzenia COVID maj 2022 w Indonezji

By przylecieć do Indonezji, należy zaszczepić się na koronawirusa i okazać negatywny wynik testu PCR, nie starszy niż 48 godzin.

Indonezja otworzyła dla turystów swoją słynną wyspę Bali.

By spędzić urlop na Bali, trzeba posiadać paszport covidowy, negatywny wynik testu na koronawirusa, ubezpieczenie na wypadek zakażenia, wizę turystyczną, rezerwację hotelu i wypełniony formularz zdrowotny w aplikacji Pedulilindungi. Po przybyciu na Bali trzeba wykonać drugi test, a potem jeszcze jeden w trzecim dniu pobytu.

Od 14 marca 2022 zaszczepieni i przetestowani turyści mogą przylatywać na Bali bez konieczności odbywania kwarantanny. Niezaszczepieni muszą odbyć kwarantannę, trwającą 3 dni.

Wznowiony został także program Visa on Arrival, co oznacza, że zniknie konieczność załatwiania wizy przed wyjazdem.

Obostrzenia COVID maj 2022 w Izraelu

By wjechać do Izraela, trzeba posiadać paszport, ankietę wjazdową i zgodę na wjazd (do pobrania online).

Każdy podróżny musi też mieć przy sobie negatywny wynik testu na koronawirusa i ubezpieczenie. Po przylocie na lotnisko wykonuje się kolejny test. Turyści muszą czekać w izolacji na otrzymanie wyniku, nie dłuzej niż 24 godziny.

Od 10 maja turyści nie muszą już wykonywać drogich testów PCR, wystarczy tańszy test antygenowy, ważny 24 godziny.

Od 21 maja turyści przylatujący na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie nie będą musieli wykonywać testów na koronawirusa: ani przed, ani po przylocie.

UWAGA! Osoby niezaszczepione mogą wjechać do Izraela, o ile wykonają test PCR na koronawirusa przed i po przylocie.

Wpuszczani do Izraela są tylko turyści spoza czerwonej listy państw. Polska jest na liście pomarańczowej.

Izrael stworzył nową stronę internetową z aktualnymi informacjami o zasadach wjazdu do kraju dla turystów (w języku angielskim): israelsafe.com.

W samym Izraelu obostrzenia wewnętrzne przeciw COVID zostały poluzowane. Od końca lutego nie trzeba już okazywać certyfikatu covidowego (tzw. zielonego paszportu) w restauracjach, barach, kinach i większości atrakcji turystycznych. Udział w imprezach masowych nadal jednak wymaga okazywania dowodu zaszczepienia.

Obostrzenia COVID maj 2022 w Japonii

Od marca 2020 r. Japonia pozostaje szczelnie zamknięta dla turystów. Kraj stopniowo otwiera się jednak dla podróżnych, przybywających do Japonii uczyć się lub pracować. Od piątku 8 kwietnia 2022 do Japonii będą mogli przybywać pracownicy i studenci ze 106 krajów, w tym z Polski.

Premier Japonii Fumio Kishida zapowiedział w czasie wizyty w Wielkiej Brytanii, że jego kraj zacznie otwierać się bardziej na przybyszów od czerwca 2022. Premier wspomniał, że chce, by do Japonii można było wjechać na podobnych zasadach, co do innych krajów grupy G7. Oznaczałoby to zgodę na wjazd także dla turystów.

Media japońskie podkreślają, że nie ma jeszcze żadnych konkretnych ustaleń w sprawie wpuszczania turystów do Japonii, ale chodzą słuchy, że zorganizowane wycieczki w pełni zaszczepionych cudzoziemców (po dawce przypominającej) mogą ruszyć nawet jeszcze w maju.

Obostrzenia COVID maj 2022 w Jordanii

Od 1 marca 2022 znikły wszelkie restryckje wjazdowe dla turystów, wybierających się do Jordanii. Nawet osoby niezaszczepione nie musza wykonywać testów na COVID-19. Trzeba jednak posiadać ubezpieczenie zdrowotne i wypełnić formularz wjazdu.

Obostrzenia COVID maj 2022 w Kambodży

Turyści mogą wjechać na teren Kambodży, o ile mają paszport z wizą, certyfikat szczepienia przeciw COVID-19 i ubezpieczenie na wypadek zarażenia się. Zaszczepieni turyści nie muszą już wykonywać testów na koronawirusa przed i po przylocie do Kambodży.

Na razie dla turystów otwarte są tylko wydzielone strefy, które będzie można opuścić po 5 dniach. Te strefy to Sihanoukville i Koh Kong na wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej. Angkor Wat w prowincji Siem Reap został udostępniony 24 stycznia 2022 r.

Obostrzenia COVID maj 2022 w Kanadzie

Polacy nie potrzebują wizy przy wjeździe do Kanady, ale niezbędne jest złożenie wniosku o Elektroniczną Autoryzację Podróży. Wniosek można złożyć online, opłata wynosi 7 dolarów kanadyjskich.

Od 1 kwietnia 2022 zaszczepieni podróżni nie muszą już testować się pod kątem koronawirusa, by wjechać do Kanady.

Od 25 kwietnia niezaszczepione dzieci od 5 do 11 lat także nie muszą wykonywać testów na koronawirusa przed przybyciem do Kanady. Zaszczepionych dorosłych nie obowiązuje już konieczność sporządzenia planu kwarantanny, monitorowanie swojego stanu zdrowia ani noszenie masek ochronnych w przestrzeni publicznej.

NADAL trzeba rejestrować dokumenty potwierdzające status zaszczepienia w aplikacji ArriveCAN, a także nosić maski na lotniskach i w samolotach.

Pojemne i wygodne plecaki dosknałe na każdą wycieczkę!

miejsce #1

Under Armour

Under Armour Hustle 5.0 Backpack Black

249,95 zł129,00 zł-48%
miejsce #2

Under Armour

Under Armour Plecak Patterson Black

119,00 zł63,99 zł-46%
miejsce #3

Elbrus

Elbrus Alpinpak Ocean Depths Tangerine Tango 30L

229,99 zł139,99 zł-39%
miejsce #4

Neo 30 L 84 325

255,00 zł186,70 zł-27%
miejsce #5

Under Armour

Under Armour Hustle 5.0 1361176-408 Granatowe

255,00 zł188,99 zł-26%
miejsce #6

Alpinus

Alpinus Tijuca Travel czarny JB43398

339,00 zł288,97 zł-15%
miejsce #8

Brandit

Brandit Us Cooper Medium Plecak Oliwkowy

169,90 zł149,99 zł-12%
Materiały promocyjne partnera

Obostrzenia COVID maj 2022 w Kenii

Zaszczepieni turyści z Polski mogą wjeżdżać na teren Kenii bez testów na koronawirusa.

Podróżni muszą mieć ze sobą ważny paszport z wizą (można wnioskować online) oraz wypełniony formularz wjazdowy (także dostępny online).

Obostrzenia COVID maj 2022 w Korei Południowej

Wjazd do Korei Południowej jest utrudniony. Każdy turysta z Polski, który chce wjechać do Korei Południowej, musi posiadać:

  • Paszport (dla pobytów turystycznych krótszych niż 90 dni wiza nie jest potrzebna)
  • Elektroniczne potwierdzenie podróży (K-ETA, formularz dostępny online, opłata ok. 33 zł)
  • Negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, zrobionego 48 godzin przed przylotem

Od 1 maja 2022 osoby zaszczepione nie muszą odbywać kwarantanny, ale nadal konieczne będzie okazywanie negatywnego wyniku testu PCR.

Więcej o organizacji wycieczki do Korei Południowej przeczytacie tutaj:

Obostrzenia COVID maj 2022 w Kostaryce

Zasady wjazdu do Kostaryki zostały poluzowane w kwietniu. Ay wjechać do kraju, nie potrzeba ani paszportu covidowego, ani negatywnego wyniku testu PCR.

Osoby zaszczepione w pełni nie muszą się obawiać żadnych obostrzeń na miejscu. Osoby zaszczepione częściowo lub wcale muszą się ubezpieczyć na wypadek zarażenia koronawirusem lub przejść kwarantannę trwającą 14 dni z możliwością skrócenia do 10.

Obostrzenia COVID maj 2022 na Kubie

Od 6 kwietnia 2022 na Kubie nie obowiązują już żadne restrykcje wjazdowe dla turystów. Noszenie maseczek nadal jest jednak obowiązkowe.

Zabierz energię ze sobą

Materiały promocyjne partnera

Obostrzenia COVID maj 2022 w Laosie

W maju Laos po ponad dwóch latach blokady otworzył swoje granice dla turystów. Wymagany jest dowód zaszczepienia, ozdrowienia lub negatywny wynik testu antygenowego.

Obostrzenia COVID maj 2022 na Malediwach

Malediwy zniosły wszystkie obostrzenia wjazdowe i większość wewnętrznych dla turystów zaszczepionych i niezaszczepionych. Stan zagrożenia został zniesiony, a wraz z nim obowiązek wykonywania testów i odbywania kwarantanny. Maseczki trzeba nosić obowiązkowo w szpitalach i tam, gdzie wskaźnik pozytywnych testów wśród ludności wynosi ponad 20%. W pomieszczeniach zamkniętych maseczki są zalecane, ale nie obowiązkowe.

Turystom zaleca się (ale nie nakazuje) wykonanie testu PCR między 3. a 5. dniem pobytu na Malediwach.

Poza tym trzeba wypełnić deklarację zdrowia, dostępną online, mieć przy sobie paszport (wizę dostaje się za darmo na miejscu), dowód rezerwacji hotelowej i bilet powrotny. Trzeba też trzymać się wyznaczonych stref i ośrodków turystycznych, które jednak oferują wszystkie atrakcje wysp i umożliwiają spędzenie przyjemnych wakacji przy bardzo niskim poziomie restrykcji dla podróżnych.

Wiele porad praktycznych dla turystów wybierających się na Malediwy znajdziecie w poniższym artykule:

Obostrzenia COVID maj 2022 w Mjanmie

Mjanma to kolejny kraj Południowo-Wschodniej Azji, który otworzył się wreszcie na turystów. Od 15 maja 2022 wydawane będą znowu e-vizy dla turystów. Chętni do odwiedzenia kraju muszą posiadać dowód zaszczepienia przeciw koronawirusowi, negatywny wynik testu PCR i ubezpieczenie zdrowotne.

Obostrzenia COVID maj 2022 w Malezji

Od 1 maja Malezja luzuje zasady wjazdu. Zaszczepieni turyści nie będą musieli wykonywać testów na koronawirusa przed i po przylocie do kraju. Niezaszczepieni nadal muszą się testować, a także odbyć 5-dniową kwarantannę.

Podróżni będą musieli ściągnąć aplikację MySejahtera i wypełnić w niej formularz wjazdowy. Zaszczepieni otrzymają za pośrednictwem aplikacji specjalą Digital Traveller's Card, czyli odpowiednik paszportu covidowego. Niezaszczepieni otrzymają skierowanie na kwarantannę.

Podróżni muszą także posiadać ubezpieczenie na 20 tys. USD.

Obostrzenia COVID maj 2022 w Maroku

Od 7 lutego osoby zaszczepione i z negatywnym wynikiem testu PCR, wykonanego w ciągu 48 h przed przylotem, mogą dostać się do Maroka. Konieczne jest też wypełnienie formularza wjazdowego. Wybrani turyści będą także musieli poddać się pomiarowi temperatury po przylocie na lotnisko.

Obostrzenia COVID maj 2022 w Meksyku

Meksyk ma wyjątkowo liberalne podejście do koronawirusa. Obostrzenia są łagodne nawet dla osób niezaszczepionych, turyści nie muszą się szczepić ani testować, by wjechać do kraju. Od 8 listopada 2021 otwarta jest też granica lądowa ze Stanami Zjednoczonymi.

O obostrzeniach COVID w Meksyku przeczytacie więcej w poniższym artykule:

Obostrzenia COVID maj 2022 w Nepalu

Turyści udający się do Nepalu na wycieczkę w Himalaje nie muszą już koniecznie się szczepić przeciw COVID-19. By wjechać do kraju, wystarczy mieć negatywny wynik testu PCR.

Czas na rower

miejsce #1

Kross

Kross Trans 3.0 28 Biały Szary Połysk 2021

2 439,00 zł1 859,00 zł-24%
miejsce #2

Kross

Kross Trans 1.0 Sr 28 Rubinowy Czarny Połysk 2021

1 599,00 zł1 349,00 zł-16%
miejsce #4

Indiana

Indiana Moena S1B Damski Czarny 28 2022

779,98 zł699,99 zł-10%
miejsce #6

Romet

Romet Gazela Biały Fioletowy 28 2021

1 569,00 zł1 499,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Obostrzenia COVID maj 2022 w Nowej Zelandii

1 maja Nowa Zelandia otworzyła granice dla 60 krajów objętych programem wizowym, w tym dla Polski. Kraj otworzy się dla gości z kolejnych krajów 31 lipca, a w październiku być może dla wszystkich podróżnych.

Na Nową Zelandię mogą przylecieć bez konieczności odbywania kwarantanny tylko osoby w pełni zaszczepione. Konieczne jest także wykonywanie testów na koronawirusa przed przylotem, w pierwszym i w piątym dniu pobytu. Turyści oytrzymują po trzy testy do samodzielnego wykonania już po wylądowaniu na lotnisku (trzeci jest zapasowy).

Onowiązek wykonywania testów przed przylotem ma zostać zniesiony 31 lipca 2022.

Osoby niezaszczepione moga przylecieć na Nową Zelandię, ale muszą odbywać kwarantannę w ośrodku rządowym.

Profesjonalny sprzęt góryski na każdą wyprawę

miejsce #1

Climbing Technology

Climbing Technology Wspinaczkowy Venus

215,99 zł159,00 zł-26%
miejsce #2

Climbing Technology

Climbing Technology Kask Wspinaczkowy Eclipse Adventure Park Zielony

234,99 zł183,25 zł-22%
miejsce #3

Petzl

Petzl Grigri+ Orange

529,00 zł425,19 zł-20%
miejsce #4

La sportiva

La Sportiva Testarossa Męskie Red Black

535,20 zł499,73 zł-7%
miejsce #5

SALEWA

Salewa Pura Dark Grey

219,00 zł215,59 zł
miejsce #6

Camp

Camp Raczki Turystyczne Na Ice Master Evo

149,92 zł146,22 zł
miejsce #7

Edelrid

Edelrid Zodiac Snow

210,00 zł
miejsce #8

Skylotec

Skylotec Karabinek Passo-Twist

81,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Obostrzenia COVID maj 2022 na Sri Lance

Turyści z Polski mogą przylatywać na Sri Lankę. By przekroczyć granice kraju, trzeba posiadać:

  • Paszport ważny co najmniej 6 miesięcy
  • Bilet powrotny
  • Wypełnioną deklarację zdrowia
  • Wizę uzyskaną online
  • Ubezpieczenie zdrowotne.

Od 1 marca 2022 osoby w pełni zaszczepione nie muszą już wykonywać żadnych testów na koronawirusa.

Osoby niezaszczepione przeciw COVID muszą jednak uzyskać negatywny wynik testu PCR na 72 godziny przed wylotem. Czas pobytu takich osób na Sri Lance po kwarantannie został ograniczony do 8 dni.

Więcej o organizacji wycieczki na Sri Lankę przeczytacie tutaj:

Obostrzenia COVID maj 2022 w Stanach Zjednoczonych

Od 8 listopada 2021 turyści z zagranicy mogą wjeżdżać na teren USA, jeśli mają ważny paszport covidowy i negatywny wynik testu na koronawirusa. Ważność testu PCR, który trzeba wykonać przed przylotem do USA, została ograniczona do 24 godzin, niezależnie od tego, czy osoba testowana jest w pełni zaszczepiona przeciwko COVID, czy nie.

Nakaz noszenia masek w samolotach, pociągach i środkach komunikacji miejskiej przedłużono do 3 maja. Jednak 18 kwietnia sąd federalny na Florydzie orzekł, że przedłużenie nakazu było niezgodne z prawem. Oznacza to, że od 18 kwietnia 2022 turyści nie muszą już nosić maseczek ochronnych na lotniskach, w samolotach, w pociągach i w środkach komunikacji publicznej.

Obostrzenia COVID maj 2022 na Hawajach

Na Hawajach podróżników i turystów obowiązują takie same zasady i obostrzenia COVID-19, jak w kontynentalnej części USA. Kto nie jest w pełni zaszczepiony lub nie ma ważnego testu na koronawirusa, musi poddać się trwającej 5 dni kwarantannie. Każdy podróżny musi także wypełnić formularz Safe Travels, dostępny online.

Dwie hawajskie wyspy zapowiedziały jednak łagodzenie obostrzeń dla turystów. Od 22 lutego na Maui nie trzeba już przedstawiać certyfikatu zaszczepienia, ozdrowienia lub negatywnego wyniku testu w pomieszczeniach zamkniętych. Podobną zasadę wprowadziły też władze Oahu - od 6 marca 2022.

Obostrzenia COVID maj 2022 w Tajlandii

Tajlandia wprowadziła duże zmiany w zasadach wjazdu dla turystów od 1 maja 2022.

Zaszczepieni turyści nie muszą wykonywać testów na koronawirusa przed ani po przylocie do Tajlandii. Muszą tylko wypełnić formularz online i uzyskać Thailand Pass, a także wykupić ubezpieczenie na 10 tys. USD. Poza tym mogą swobodnie przemieszczać się po całym królestwie.

Niezaszczepieni turyści także mogą wjechać do Tajlandii bez żadnego testu, ale będą musieli odbyć 5-dniową kwarantannę w hotelu. Muszą także wypełnić formularz, uzyskać Thailand Pass, wykupić ubezpieczenie na 20 tys. USD i zarezerwować z wyprzedzeniem hotel na 5 dni. Po odbyciu kwarantanny, zakończonej testem PCR, będą mogli swobodnie podróżować po Tajlandii.

UWAGA! Jeśli niezaszczepiony turysta wykona test PCR na 72 godziny przed przybyciem do Tajlandii i uzyska negatywny wynik, zostanie potraktowany jak zaszczepiony i nie będzie musiał odbywać kwarantanny.

Programy Sandbox i Test&Go zostaną w maju zawieszone.

Przygotuj się na wyprawę w góry

miejsce #3

4F

4F Kurtka Damska H4Z21Kudp003 Ciemny Granat

225,99 zł140,00 zł-38%
miejsce #4

adidas

Adidas Terrex Ax2r K

269,99 zł195,00 zł-28%
miejsce #5

Hi-Tec

Hi Tec Rango 54376 Blk Red

198,00 zł148,99 zł-25%
miejsce #6

adidas

Buty trekkingowe Adidas TERREX SWIFT SOLO (FX9324) - ...

396,90 zł339,00 zł-15%
miejsce #7

adidas

Adidas Terrex Agravic Tr G Ef6868

349,99 zł298,99 zł-15%
miejsce #11

Hannah

HANNAH RICARD- KURTKA SOFTSHELL MĘSKA

319,99 zł
miejsce #13

Outdoor

Outdoor Damskie Spodnie Turystyczne

129,00 zł
miejsce #15

Viking

Viking Trekkingowe Alaska Lady

149,90 zł
miejsce #19

Helikon-Tex

Helikon Polar Classic Army Olive Green Czarna

199,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Obostrzenia COVID maj 2022 w Tanzanii i Zanzibarze

Polacy podróżujący do Tanzanii czy na Zanzibar nie muszą być zaszczepieni przeciw koronawirusowi. Trzeba jednak mieć dokument potwierdzający negatywny wynik testu PCR, otrzymany w ciągu 72 godzin przed przylotem do Tanzanii.

Podróżni muszą też wypełnić formularz lokalizacyjny. Jest dostępny online, ale po wypełnieniu trzeba go wydrukować i nosić przy sobie.

Po przylocie na Zanzibar należy wypełnić formularz wjazdowy i kupić wizę za 50 dolarów.

Więcej informacji dotyczących obostrzeń COVID w Tanzanii i Zanzibarze znajdziecie w tym artykule:

Obostrzenia COVID maj 2022 w Tunezji

W maju 2022 do Tunezji można wjechać za okazaniem formularza podróży, dowodu pełnego zaszczepienia lub negatywnego wyniku testu na COVID-19. Test nie musi być PCR, wystarczy antygenowy, nie starszy niż 24 godziny.

Od 15 lutego 2022 osoby w pełni zaszczepione nie muszą już wykonywać testów na koronawirusa przed przekroczeniem granic Tunezji.

Obostrzenia COVID maj 2022 w Turcji

Turcja utrzymuje dość niski poziom obostrzeń dla turystów z Polski. Osoby zaszczepione nie muszą mieć żadnych dodatkowych dokumentów, osoby niezaszczepione powinny mieć ze sobą negatywny wynik testu PCR lub antygenowego na koronawirusa, wykonanego odpowiednio w ciągu 72 lub 48 godzin przed przylotem.

W końcu marca Turcja zniosła też obowiązek wypełniania przez wszystkich podróżnych formularzy PLF.

Od 19 kwietnia 2022 turyści z Polski nie potrzebują paszportów, by dostać się do Turcji. Do pobytów krótszych niż 90 dni wystarczy dowód osobisty.

Obostrzenia COVID maj 2022 w Wietnamie

Wietnam poluzował zasady wjazdu. Do kraju mogą przybywać turyści po okazaniu negatywnego wyniku testu PCR lub antygenowego na koronawirusa (test można wykonać także po przylocie na miejsce).

Konieczne jest też wykupienie wizy, ubezpieczenia na 10 tys. dolarów, wypełnienie deklaracji stanu zdrowia i ściągnięcie aplikacji do monitorowania sytuacji pandemicznej.

Obostrzenia COVID maj 2022 na Wyspach Zielonego Przylądka

Turyści, którzy chcą dostać się na Wyspy Zielonego Przylądka, muszą posiadać dowód zaszczepienia przeciw COVID-19 lub negatywny wynik testu PCR albo antygenowego. Trzeba też wypełnić formularz lokalizacyjny.

Więcej o obostrzeniach COVID na Wyspach Zielonego Przylądka przeczytacie w poniższym tekście:

Obostrzenia COVID maj 2022 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Dubaju

Polacy mogą wjeżdżać na teren ZEA na podstawie paszportu (wizę turystyczną na 90 dni wykupuje się po przylocie).

Od 26 lutego 2022 posiadanie negatywnego wyniku testu na koronawirusa nie jest już obowiązkowe dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców.

Od 29 marca osoby niezaszczepione mogą wjechać na teren ZEA bez testu, ale tylko drogą lądową. Na przejściu granicznym zostaną przebadane za pomocą skanerów EDE. Badanie jest darmowe i bezbolesne. Jeszcze nie ma informacji, kiedy skanery trafią na lotniska, co umożliwi podróżowanie do ZEA większości pasażerów bez konieczności wykonywania testów przez osoby niezaszczepione.

Osoby w pełni zaszczepione mogą przemieszczać się po kraju, np. do Abu Dhabi. Osoby bez szczepienia muszą wykonywać testy PCR i czekać na wynik przed udaniem się poza Dubaj.

Źródła: schengenvisainfo.com, forbes.com, gov.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Obostrzenia COVID na świecie maj 2022. Koniec testów w Izraelu dla zaszczepionych pasażerów samolotów - Strona Podróży

Komentarze 24

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

E
Emeryt
Wszedzie tam byłem! Nie macie coś lepszego?
G
Gość
Co? Turystów nie ma....?HAHAHA
E
Emil Hoff
24 stycznia, 19:45, gość:

Śmieciu piszący ten artykuł, gdzie jest informacja o wielkiej Brytanii i państwach Skandynawii?! Tam nie ma już albo wo ogóle nie było ograniczeń! Bo co, bo nie pasują do twojego prymityenego, zalutego, kowidiańskiego świata?!

Szanowny Panie, o obostrzeniach w Europie piszemy w osobnym artykule: https://stronapodrozy.pl/obostrzenia-covid-w-europie-na-styczen-2022-anglia-i-szkocja-znosza-obostrzenia-dla-zaszczepionych-od-11-lutego/ar/c7-15918571

G
Gość
1 grudnia, 14:33, gość:

Sto lat temu ludzkość przymykała oczy na narodziny faszyzmu i nazizmu, dziś sanitaryzmu.

2 grudnia 2021, 18:12, Gość:

Sto lat temu pandemia grypy dziesiątkowała ludzkość , durny zyebie .

"Najbardziej zjadliwa pandemia grypy, która zyskała miano „hiszpanki”, była wywołana przez szczep H1N1 i miała miejsce latach 1918–1919. Podczas pandemii zmarło od 50 do 100 milionów osób"

5 stycznia, 08:49, Gość:

No właśnie: gdzie zjadliwość covida?

Szwedzi, Białorusini, Rosjanie mają wy...ebane na covida i wcale trupy nie leżą na ulicach panie mądry.

Owszem ludzie umierają ale zawsze będą umierać. Taka kolej rzeczy.

I prosimy cię Panie by to byli nasi poyebani antyszczepionkowi bliźni . pliSSSSSSSSS

G
Gość
18 stycznia, 16:23, Gość:

Im więcej zaszczepionych tym więcej zgonów i zakażeń. Rok temu tak nie było. Ciekawe o co chodzi....:)

https://www.youtube.com/watch?v=M_Kur9R1Arg

B
Bzdury i Łgarstwo
Samorządów Obajtka i Morawieckiego......

w PKN Orlen jest osoba ustalająca komputerowo ceny paliw programem komputerowym i hasłami dostępu.

Cenami Paliw Na Plafonach Elektronicznych

Przed Każdą Stacją Benzynową PKN Orlen

Sawanna.

youtu.be/tO2hNoqIV6A
G
Gość
31 grudnia 2021, 03:40, Gość:

A dlaczego nic nie pisze się o tym, że Horban który teraz neguje amantadynę w 2009 roku podpisał się i potwierdził że amantadyna jest skuteczna w walce z wirusami???? O co tu chodzi.....????

6 stycznia, 15:07, Piotr:

Bo gość gada teraz jak mu każą. Jednak massmedia tylko kłamią i straszą biednych kowidian, nie potrafiących myśleć logicznie i nie potrafiących wygrzebać informacji z wiarygodnych źródeł, np. ministerstwa zdrowia, gdzie są dane statystyczne nt. zgonów i ciężkich nop-ów po szczypawkach. I wierzą tym łbom z tv, gdzie mówią, że po szczypawkach jeszcze nikt nie umarł. A umieralność przez srowida jest na tym samym poziomie co po infekcjach wirusowych występujących od dziesięcioleci.

Jakie to są wiarygodne źródła ?

G
Gość
1 grudnia, 14:33, gość:

Sto lat temu ludzkość przymykała oczy na narodziny faszyzmu i nazizmu, dziś sanitaryzmu.

2 grudnia 2021, 18:12, Gość:

Sto lat temu pandemia grypy dziesiątkowała ludzkość , durny zyebie .

"Najbardziej zjadliwa pandemia grypy, która zyskała miano „hiszpanki”, była wywołana przez szczep H1N1 i miała miejsce latach 1918–1919. Podczas pandemii zmarło od 50 do 100 milionów osób"

No właśnie: gdzie zjadliwość covida?

Szwedzi, Białorusini, Rosjanie mają wy...ebane na covida i wcale trupy nie leżą na ulicach panie mądry.

Owszem ludzie umierają ale zawsze będą umierać. Taka kolej rzeczy.

G
Gość
A dlaczego nic nie pisze się o tym, że Horban który teraz neguje amantadynę w 2009 roku podpisał się i potwierdził że amantadyna jest skuteczna w walce z wirusami???? O co tu chodzi.....????
G
Gość
Co to za przygłup produkujący sie po chamsku po kolejnych wpisach? Niechybi musi znany Redakcji?
G
Gość
Podziękujcie Jankesom i Żółtkom za grzebanie w wirusach! A potem to już poooooszłoooo!
P
Piotr
Kogo interesują napisane na szybko, na kolanie telewizyjne rozporządzenia. One są nic nie warte i nie mają żadnej mocy prawnej

Obostrzenia są chyba jedynie dla tych co dali się w uja zrobić bo myśleli, że po zaszczepieniu wyjdą na prostą a dzisiaj mają pretensje do tych niezaszczepionych, że to oni są winni temu, że ich szczepionka nie chroni przed zakażeniem i dalszą transmisją wirusa.

Nie ma to jak być odpowiedzialnym szczepiąc się czymś za co nikt nie bierze odpowiedzialności.

Nawet rządzący z was się już śmieją bo wprowadzają telewizyjne obostrzenia i mają pełną świadomość tego, że są one niezgodne z Polskim prawem i są tylko straszakiem po to aby później nie brać na siebie odpowiedzialności za ten cały cyrk.

Maseczki z kolei są jedynie dla telewizyjnych expertow i policji środkiem ochrony indywidualnej bo już dla samych producentów maseczek co znajdziecie na każdym opakowaniu maseczek - "maseczki chirurgiczne nie są środkiem ochrony indywidualnej". A jeżeli ktoś myśli, że kawałek szmaty uszytej na pierwszej lepszej szwalni uchroni go przed wirusem to gratuluję inteligencji. Brawo Wy
G
Gość
11 grudnia, 19:00, Nobody63:

Ciekawy przypadek holenderski: „Z 62 pasażerów lotów z Południowej Afryki do Amsterdamu, którzy mieli pozytywny wynik testu na koronawirusa, 90% było zaszczepionych. Wariant Omicron wykryto tylko u zaszczepionych. Było to 14 osób). Teraz wystarczy, że cię najdzie niegroźna mutacja o szybkim rozprzestrzenianiu się i jesteś uodporniony. Bez tych kolejnych „ostatnich prostych”. I jeśli się uda, tak jak prorokują liczni, to omikron wykończy koronawirusa w wersji hard. Bo to jest naturalna droga wirusów: stają się coraz szybciej transmitujące i coraz mniej śmiertelne. Szukają ścieżki przetrwania, czyli większej ilości szans do bytowania, kosztem zmniejszenia szkodliwości.

https://dziennikzarazy.pl/10-12-czyzby-uratowal-nas-koronawirus/

--- * ---

O szkodliwości niektórych szczepionek - film z 2012 roku TVP - wtedy czasami telewizja nie bała się mówić prawdy.

https://www.youtube.com/watch?v=vN-xZdMbLw4

--- * ---

„Wygląda na to, że wszystko to zostało zaplanowane” – mówi Sarah. „Zbudowali odpowiedni aparat i teraz tylko realizują plan. Od lat postępowcy i globaliści są umieszczani na kierowniczych stanowiskach, nie tylko w rządzie, ale w całym życiu społecznym.”

„Oto, co chcę powiedzieć Amerykanom: Reagujcie na tyranię zawczasu. Reagujcie z wyprzedzeniem. Nie poddawajcie się. Jeśli dasz tyranom cal, oni wezmą milę.„

Jason Morgan

Minister Pracy, Stuart Ayres oświadczył na konferencji prasowej, że „wszyscy są odpowiedzialni” za otrzymanie zastrzyku wzmacniającego, jeśli „chcą pozostać w pracy”.

„Myśleliśmy, że żyjemy w demokracji”, kontynuuje Sarah, „ale teraz widzimy, że jest to komunizm pod fasadą demokracji„.

Jacob powiedział mi, że wojsko jest zaangażowane w pomoc policji w transporcie ludzi do obozów na Terytorium Północnym. Jak można sobie wyobrazić, nie sprzyja to złagodzeniu obaw Australijczyków, że ich kraj zamienia się w państwo policyjne. 

„Większość australijskich stanów przygotowuje obozy do kwarantanny” – mówi Sarah. „Obawiamy się, jak mogą one zostać wykorzystane w przyszłości. Premier Wiktorii, Daniel Andrews, wspomniał, że obozy budowane w Wiktorii mogą być w przyszłości wykorzystane dla osób nieszczepionych. Australia jest w tym momencie naprawdę przerażającym miejscem do życia„.

http://dakowski.pl/z-cyklu-opowiesci-o-dobrych-policjantach-wersja-australijska/

11 grudnia, 19:16, Gość:

Prdolisz [email protected] , jak przystało na antyszczepionkowego imbecyla .

Tymczasem w realnym świecie ;

"zerozer52

2 godziny temu

W Japonii 124 zachorowania i 2 zgony. Z tego powodu odwołano styczniowe skoki w Sapporo. U nas codziennie 500- i jest OK. ***** ***."

11 grudnia, 21:36, Anioł Pański:

W Japonii to już w październiku szykowali się na 6 falę.. ich to pierdnięcie nawet wprowadza w panikę..

Kraj, który od dekady napier.. w maseczkach bo boją się nawet sraczki..

Japonia nie panikuje . Japonia potrafi liczyć jakie koszty niesie epidemia zachorowań dla budżetu , kosztów leczenia , osłabienia gospodarki . Bo Japonia w świecie się liczy .

G
Gość
11 grudnia, 12:38, Anioł Pański:

to nie omikron zamyka granice tylko półgłówki z rządów..

11 grudnia, 16:37, Gość:

Półgłówki , nie półgłówki ale wiedzą , że umierające antyszczepionkowe imbecyle w kolejkach przed SORem nie przysporzą głosów na następnych wyborach .

11 grudnia, 21:32, Anioł Pański:

Taaaaa.. od marca 2020 słyszymy, że "trup ściele się po ulicach"..

Tylko go jakoś nie widać.

Weź człowieku idź stąd..

Słyszysz głosy . Ja ich nie słyszę . Zdecydowanie zalecam iść stąd prosto do specjalisty od głosów zanim zobaczysz trupy na ulicach .

A
Anioł Pański
11 grudnia, 19:00, Nobody63:

Ciekawy przypadek holenderski: „Z 62 pasażerów lotów z Południowej Afryki do Amsterdamu, którzy mieli pozytywny wynik testu na koronawirusa, 90% było zaszczepionych. Wariant Omicron wykryto tylko u zaszczepionych. Było to 14 osób). Teraz wystarczy, że cię najdzie niegroźna mutacja o szybkim rozprzestrzenianiu się i jesteś uodporniony. Bez tych kolejnych „ostatnich prostych”. I jeśli się uda, tak jak prorokują liczni, to omikron wykończy koronawirusa w wersji hard. Bo to jest naturalna droga wirusów: stają się coraz szybciej transmitujące i coraz mniej śmiertelne. Szukają ścieżki przetrwania, czyli większej ilości szans do bytowania, kosztem zmniejszenia szkodliwości.

https://dziennikzarazy.pl/10-12-czyzby-uratowal-nas-koronawirus/

--- * ---

O szkodliwości niektórych szczepionek - film z 2012 roku TVP - wtedy czasami telewizja nie bała się mówić prawdy.

https://www.youtube.com/watch?v=vN-xZdMbLw4

--- * ---

„Wygląda na to, że wszystko to zostało zaplanowane” – mówi Sarah. „Zbudowali odpowiedni aparat i teraz tylko realizują plan. Od lat postępowcy i globaliści są umieszczani na kierowniczych stanowiskach, nie tylko w rządzie, ale w całym życiu społecznym.”

„Oto, co chcę powiedzieć Amerykanom: Reagujcie na tyranię zawczasu. Reagujcie z wyprzedzeniem. Nie poddawajcie się. Jeśli dasz tyranom cal, oni wezmą milę.„

Jason Morgan

Minister Pracy, Stuart Ayres oświadczył na konferencji prasowej, że „wszyscy są odpowiedzialni” za otrzymanie zastrzyku wzmacniającego, jeśli „chcą pozostać w pracy”.

„Myśleliśmy, że żyjemy w demokracji”, kontynuuje Sarah, „ale teraz widzimy, że jest to komunizm pod fasadą demokracji„.

Jacob powiedział mi, że wojsko jest zaangażowane w pomoc policji w transporcie ludzi do obozów na Terytorium Północnym. Jak można sobie wyobrazić, nie sprzyja to złagodzeniu obaw Australijczyków, że ich kraj zamienia się w państwo policyjne. 

„Większość australijskich stanów przygotowuje obozy do kwarantanny” – mówi Sarah. „Obawiamy się, jak mogą one zostać wykorzystane w przyszłości. Premier Wiktorii, Daniel Andrews, wspomniał, że obozy budowane w Wiktorii mogą być w przyszłości wykorzystane dla osób nieszczepionych. Australia jest w tym momencie naprawdę przerażającym miejscem do życia„.

http://dakowski.pl/z-cyklu-opowiesci-o-dobrych-policjantach-wersja-australijska/

11 grudnia, 19:16, Gość:

Prdolisz [email protected] , jak przystało na antyszczepionkowego imbecyla .

Tymczasem w realnym świecie ;

"zerozer52

2 godziny temu

W Japonii 124 zachorowania i 2 zgony. Z tego powodu odwołano styczniowe skoki w Sapporo. U nas codziennie 500- i jest OK. ***** ***."

W Japonii to już w październiku szykowali się na 6 falę.. ich to pierdnięcie nawet wprowadza w panikę..

Kraj, który od dekady napier.. w maseczkach bo boją się nawet sraczki..

Przejdź na stronę główną Nowości Gazeta Toruńska
Dodaj ogłoszenie