Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Od dziś nasi Czytelnicy mogą głosować na nominowanych w...

Od dziś nasi Czytelnicy mogą głosować na nominowanych w plebiscycie trzech regionalnych redakcji

Marcin Zawadzki

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

Wiesław Janasiński z Topolna został Osobowością Roku 2017 w powiecie świeckim w kategorii Biznes

Wiesław Janasiński z Topolna został Osobowością Roku 2017 w powiecie świeckim w kategorii Biznes ©Jacek Smarz

Zaczynamy drugi etap akcji, w której szukamy osób godnych tytułu Osobowości Roku 2018. Od dziś można już głosować, wciąż można też zgłaszać kandydatów.
Wiesław Janasiński z Topolna został Osobowością Roku 2017 w powiecie świeckim w kategorii Biznes

Wiesław Janasiński z Topolna został Osobowością Roku 2017 w powiecie świeckim w kategorii Biznes ©Jacek Smarz

Przełom roku to dobry czas na podsumowania i rankingi. Pod koniec grudnia zwróciliśmy się z prośbą do naszych Czytelników, by zgłaszali swoich kandydatów do tytułu Osobowości Roku, wskazując osoby, które w 2018 roku wyróżniły się szczególnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach, odniosły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla lokalnej społeczności.

Cztery kategorie

Nasi Czytelnicy nie zawiedli, zgłosili wiele propozycji, za które bardzo dziękujemy.

Mieszkańcy naszego województwa już mogą oddawać swoje głosy w tym wyjątkowym plebiscycie. Głosowanie prowadzone jest w czterech kategoriach: 1. kultura, 2. działalność społeczna i charytatywna, 3. samorządność i społeczność lokalna oraz 4. biznes.

Głosowanie w tym etapie plebiscytu rozpoczyna się dziś, w piątek, 11 stycznia i potrwa do środy, 13 lutego 2019 r. do godz. 21.00.

Akcja trzech redakcji

W tym roku akcja jest prowadzona wspólnie przez „Gazetę Pomorską”, „Express Bydgoski” i „Nowości”.

Kandydatów do wyróżnień nominowała redakcyjna kapituła pod przewodnictwem redaktorów naczelnych „Gazety Pomorskiej”, „Expressu Bydgoskiego” i „Nowości”, którzy oczywiście skrupulatnie przeanalizowali wszystkie propozycje zgłoszone przez naszych Czytelników, a także sugestie dziennikarzy.

- Już od początku grudnia nasi dziennikarze, którzy codziennie opisują życie w miastach i powiatach regionu, przeglądali swoje publikacje z całego roku - mówi Wojciech Potocki, redaktor naczelny „Gazety Pomorskiej”. - Tak przygotowali swoje propozycje nominacji. Wciąż jednak czekamy na zgłoszenia od Czytelników.

- Ten plebiscyt bezpośrednio nawiązuje do misji naszych gazet - dodaje Artur Szczepański, redaktor naczelny „Expressu Bydgoskiego” i „Nowości”. - Prezentowanie na łamach i w internecie osób zaangażowanych w życie lokalnych społeczności to nasz dziennikarski obowiązek. A laureatów wybiorą nasi Czytelnicy.

Pierwsze nominacje

Pierwszą listę nominowanych osób do tytułu Osobowość Roku 2018 można znaleźć na naszych stronach internetowych:

- www.nowosci.com.pl/osobowosc/,

- www.pomorska.pl/osobowosc/,

- www.expressbydgoski.pl/osobowosc

Lista nie jest jeszcze zamknięta, na naszych stronach w internecie nadal można zgłaszać propozycje nominacji osób za pomocą specjalnego formularza zgłoszeniowego.

We wtorek, 22 stycznia do „Gazety Pomorskiej”, „Expressu Bydgoskiego” i „Nowości” dołączymy specjalne dodatki, w których przedstawimy wszystkich nominowanych wraz z uzasadnieniami nominacji.

Laureaci zostaną wybrani osobno w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Grudziądzu oraz w każdym powiecie województwa kujawsko-pomorskiego.

Laureaci w każdej kategorii, w każdym mieście i powiecie, zdobędą tytuły Osobowość Roku 2018 w swoim mieście lub powiecie. Dodatkowo wezmą udział w wojewódzkim finale, w którym w każdej kategorii plebiscytu zostaną przyznane tytuły Osobowość Kujaw i Pomorza 2018. Awansując do finału laureaci z miast i powiatów zachowają zdobyte głosy.

Głosowanie w finale rozpocznie się w piątek, 15 lutego i potrwa do środy, 27 lutego do godz. 21. Na zwycięzców czekać będą dodatkowe statuetki oraz nagrody.

Gala dla laureatów

W marcu odbędzie finałowa gala plebiscytu Osobowość Roku 2018, podczas której wszyscy laureaci odbiorą piękne statuetki, dyplomy i nagrody.

Kilka dni później do „Gazety Pomorskiej”, „Expressu Bydgoskiego” i „Nowości” zostanie dołączony kolejny specjalny dodatek prezentujący wszystkich laureatów w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu. Znajdzie się w nim także obszerna relacja z gali podsumowującej plebiscyt.

Głosowanie czas więc zacząć. Kto w naszym regionie zasługuje na prestiżowy tytuł Osobowości Roku 2018?Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
"Osobowości" w Toruniu dostatek!

Olo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Osobowością Roku z pewnością powinien zostać FANTASTYCZNY Przemysław L.!!!! Facet został w miejskim konkursie, jako protegowany "najwyższego Gospodarza", wybrany na prezesa bardzo ważnej, miejskiej...rozwiń całość

Osobowością Roku z pewnością powinien zostać FANTASTYCZNY Przemysław L.!!!! Facet został w miejskim konkursie, jako protegowany "najwyższego Gospodarza", wybrany na prezesa bardzo ważnej, miejskiej instytucji, za kupę kasy. Teraz wszyscy ekscytują się tym, że jakiś buc kartoflany posłużył się sfałszowanymi dokumentami, ale jakoś nikt nie zauważył i nie zadał pytania: KTO TE DOKUMENTY SPROKUROWAŁ???? No, do jasnej cholery, ktoś to musiał napisać, przecież z nieba nie spadło! A, kolejna "osobowość" to facecik, który wyłudził odszkodowanie za szkodę, której nie było. Ot, taki wszawy, miejski oszuścik, a teraz wielki dyrektor! Toruńskie obrzydliwe standardy!zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo