Ogólnopolski turniej przyciąga coraz lepszych tancerzy

Tekst i zdjęcia Paweł Kędzia
Brodnicki "Uniq" zajął drugie miejsce w formacjach disco show powyżej 15. lat. W tej kategorii wieku juz w hip hopie najwyżej uplasowali się Katarzyna Czerwińska i Maciej Zajda.

<!** Image 2 align=none alt="Image 171831" sub="Tancerze Uniq zajęli drugie miejsce w kategorii disco show. W czarnych spodniach - Maciej Zajda.">W hali OSiR odbył się IV Ogólnopolski Turniej Tańca. Dla kilkuset tancerzy z całej Polski to był istny maraton tańca. Od godziny jedenastej do późnych godzin nocnych uczestnicy przebrnęli przez kwalifikacje i finały. Zawody przeciągnęły się do 22.

- Nie ma innej rady, jak zorganizowanie dwudniowej imprezy - komentuje
Katarzyna Miętkiewicz, wicedyrektor domu kultury.

<!** reklama>Udanie zaprezentowali się gospodarze. Katarzyna Czerwińska i Maciej
Zajda w hiphopowych duetach zajęli pierwsze miejsce.

<!** Image 3 align=none alt="Image 171831" sub="Brodnicę reprezentowali również podopieczni Macieja Zajdy z formacji Good Lock.">- Cieszę się z tego sukcesu - mówi Maciej Zajda, choreograf w Brodnickim Domu Kultury. - Wystawiliśmy naszą grupę, a z Kasią wystartowaliśmy przy okazji. Tańczyliśmy zupełnie na luzie.

W formacjach disco show dobrze zaprezentował się "Uniq".

- Karina (Rybszleger - przyp red.) włożyła dużo pracy w przygotowanie
strojów manekinów wykorzystywanych w testach zderzeniowych, do tego nawiązywała choreografia - mówi Maciej Zajda. - Rozpoczęliśmy jako manekiny w samochodach uderzających w ścianę, a później rozwinęło się prawdziwe show.

<!** Image 4 align=none alt="Image 171831" >- Co roku poziom turnieju jest coraz wyższy, wzrasta jego ranga w środowisku. Chociaż jest to przegląd amatorski, to oscyluje już dookoła zawodowstwa - dodaje Zajda.