MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oto jak należy się zachować podczas kontroli RTV. Takie są kluczowe momenty podczas wizyty kontrolerów Poczty Polskiej w domu 2.06.23 r.

Michał Borkowski
Michał Borkowski
Jakie zasady obowiązują podczas kontroli abonamentu RTV, oraz kto zwolniony jest z tej opłaty. Sprawdź na kolejnych slajdach co mówią na ten temat przepisy. >>>>>>>>>>>>>>>>
Jakie zasady obowiązują podczas kontroli abonamentu RTV, oraz kto zwolniony jest z tej opłaty. Sprawdź na kolejnych slajdach co mówią na ten temat przepisy. >>>>>>>>>>>>>>>>archiwum
Aktualnie w Polsce przeprowadzane są intensywne kontrole w sprawie opłat abonamentu RTV, podczas których pracownicy Poczty Polskiej mają prawo odwiedzić nasze domy i sprawdzić, czy opłaciliśmy abonament. W niniejszym artykule omówimy podstawowe prawa obywateli i kontrolerów podczas takich wizyt. Omówimy również, kiedy kontroler ma prawo wejść do naszego mieszkania oraz czy jesteśmy zobowiązani zapewnić mu dostęp zgodnie z przepisami ustawy o abonamencie RTV oraz konstytucją. Dodatkowo, przeanalizujemy prawa pracowników Poczty Polskiej podczas kontroli oraz sankcje, jakie mogą zostać nałożone w przypadku braku opłacenia abonamentu.

Abonament RTV to opłata radiowo telewizyjna. Abonament nałożony jest ustawą z dnia 21 kwietnia 2005 roku o opłatach abonamentowych i jest w Polsce obowiązkowy. Opłata, która ma na celu realizację misji publicznej telewizji i radia w Polsce.

Abonament RTV. Ruszyły kontrole, pracownik poczty może zapukać w każdej chwili

Nie jest tajemnicą, że przeprowadzane są kontrole abonamentu RTV i sprawdzane jest to czy wszyscy posiadacze odbiorników radiowo - telewizyjnych regularnie go opłacają. Sprawdzamy wszystkie zasady dotyczące tego, jak wygląda kontrola RTV oraz listę osób, które są zwolnione z płacenia abonamentu RTV.

Kontrole abonamentu RTV trwają cały rok, jednak pojawiły się sygnały, że Poczta Polska na początku 2023 roku wysyłała więcej pracowników do kontroli abonamentu RTV. Sprawdź jak zachować się podczas kontroli abonamentu RTV.

Abonament RTV. Jak się zachować gdy przyjdzie kontroler abonamentu RTV

Pamiętajcie, że pracownik Poczty Polskiej podczas kontroli abonamentu RTV powinien okazać upoważnienie do wykonywania czynności kontrolnych w zakresie obowiązku rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych i uiszczania opłat abonamentowych za ich używanie, legitymację służbową, a na żądanie kontrolowanego – również dowód osobisty.

Sprawdźcie zatem jak zachować się podczas kontroli RTV oraz kto nie musi płacić abonamentu RTV w 2023 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Oto jak należy się zachować podczas kontroli RTV. Takie są kluczowe momenty podczas wizyty kontrolerów Poczty Polskiej w domu 2.06.23 r. - Głos Koszaliński

Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska