Pięć medali Le Soleil. Udany start toruńskich łyżwiarzy na mistrzostwach Polski

informacja prasowa
nadesłane/materiały prasowe
Kwalifikacje na MŚ oraz pięć medali, dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy, zdobyły drużyny toruńskiego klubu MKS Le Soleil na Mistrzostwach Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym, które odbyły się na początku grudnia w Gdańsku.

Mocnym otwarciem dla toruńskich zespołów był występ drużyny Beginners. Dzieci od 6 do 10 lat, które debiutowały w zawodach, wyprzedziły kilka doświadczonych drużyn i ostatecznie zajęły trzecie miejsce.

Warto przeczytać

W tej samej kategorii drużyna Pre-Juvenile, po udanym przejeździe, wywalczyła złoto. Podobnie wyglądała sytuacja w kategorii Juvenile. Nasze obrończynie tytułu z zeszłego roku nie ustrzegły się błędów, ale i tak zdeklasowały konkurencję, zdobywając złoty medal z ogromną przewagą punktową nad pozostałymi zespołami. W tej kategorii wystartował również nasz drugi zespół, Basic Novice, który w grupie jeździ od zaledwie kilku miesięcy. Występ był poprawny, lecz wystarczył do zajęcia czwartego miejscu.

Szczególnie zadowolone ze swoich dwóch programów są zawodniczki drużyny Junior. Zdobyły srebrny medal, uzyskując łączną notę ponad 100 punktów, z dużym zapasem osiągając minimum punktowe do udziału w Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się w marcu 2022 roku w austriackim Innsbrucku.

Niezwykle zacięta rywalizacja miała miejsce również drugiego dnia zawodów. Toruńska amatorska drużyna w kategorii Adult po wyrównanej walce zdobyła srebrny medal.

W Mistrzostwach wzięło udział 21 drużyn, blisko 400 uczestników z czterech miast Polski: Bydgoszczy, Gdańska, Łodzi i Torunia. Le Soleil jako jedyny klub z Polski w kategoriach dziecięcych wystawił po dwie drużyny.

- Bez chwili odpoczynku zabieramy się do pracy. Poprawiamy błędy, bo na kolejnych zawodach, które odbędą się już za miesiąc, musi być tylko lepiej - powiedziała Karolina-Dąbrowska Pawlonka, trenerka Le Soleil.