Pierwsza porażka Elany Toruń

(SOP)
Elana Toruń przegrała z Lechem II Poznań 0:1
Elana Toruń przegrała z Lechem II Poznań 0:1 Jacek Smarz
Piłkarze Elany Toruń przegrali po raz pierwszy w tym sezonie. Podopieczni Rafała Góraka okazali się gorsi przed własną publicznością od Lecha II Poznań 0:1.

Sobotnie spotkanie nie należało do najciekawszych. W pierwszej połowie oba zespoły nie stworzyły zbyt wielu okazji do zdobycia gola.

Bliżej umieszczenia piłki w siatce byli torunianie. W ósmej minucie Artur Lenartowski znalazł się w dobrej sytuacji, ale trafił w słupek. Dziesięć minut później ten sam zawodnik ładnym uderzeniem próbował zaskoczyć Miłosza Mleczkę.

Poznaniacy jedyny celny strzał na bramkę Bartosza Poloczka oddali w 31. minucie, jednak golkiper torunian nie miał problemów ze złapaniem futbolówki.

Druga połowa mogła się świetnie rozpocząć dla gości. W dobrej sytuacji zalazł się Tymoteusz Klupś, ale uderzył wysoko nad bramką. Chwilę później Tymoteusz Puchacz był bliski zaskoczenia Bartosza Poloczka, bezpośrednim uderzeniem z rzutu rożnego.

Nasz zespół miał wielkie problemy w dotarciem z piłką pod pole karne młodych piłkarzy z Wielkopolski.

W 65. min Elana wykonywała rzut rożny. Po zagraniu Patryka Urbańskiego, doszło do zamieszana w polu karnym gości, ale defensorzy Lecha szybko wyjaśnili sytuację.

W odpowiedzi Puchacz podał Dawida Kurminowskiego, który próbował zaskoczyć dobrze spisującego się Poloczka.

Goście byli bliscy objęcia prowadzenia w 78. min. Dariusz Dudka uderzył z rzutu wolnego, a Poloczek odbił piłkę przed siebie. Do futbolówki dopadł Klupś i kopnął ją nad bramką. Chwilę później swoją szansę miał Patryk Aleksandrowicz, ale tym razem górą był Miłosz Mleczko.

Młodzi piłkarze z Wielkopolski dopięli swego dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry. Piłka trafiła do niepilnowanego w polu karnym Marka Mroza. Zawodnik Lecha ładnie uderzył piłkę, a Poloszek... poślizgnął się przy interwencji, a piłka wpadła do siatki.

Elana Toruń - Lech II Poznań 0:1 (0:0)

0:1 M. Mróz (88)
Elana: Poloczek – Będzieszak, Ciach, Mysiak (żk), Uszalewski – Stefanowicz (71, Chmielewski), Urbański, Lenartowski, Górka (79, Kozłowski) – Tomaszewski (63, Aleksandrowicz; żk) - Kraska