Pierwsze zwycięstwo torunian. Potrzebna była do tego dogrywka

Strzelając gola na 57 sekund przed końcem trzeciej tercji Michał Kalinowski doprowadził do dogrywki w meczu z Naprzodem Janów, a w doliczonym czasie gry zapewnił torunianom pierwszą wygraną w sezonie Sławomir Kowalski
Hokeiści Nesty Miresa Toruń wygrali pierwszy mecz w sezonie 2015/2016. Pokonali dziś w Janowie tamtejszy Naprzód 4:3. Decydujące o zwycięstwie (po dogrywce) okazały się gole Michała Kalinowskiego.

W związku z falą przeziębień, która opanowała w ostatnich dniach toruńską szatnię, na pięciodniowe tournée po południowej części kraju Nesta Mires udała się m.in. bez Bartosza Pieniaka. Do autokaru wsiadł z kolei Daniel Minge, ale w starciu z Naprzodem nie wystąpił.

W składzie znaleźli się natomiast dwaj gracze debiutujący w szeregach beniaminka Polskiej Hokej Ligi - Bartosz Fraszko i Krzysztof Kantor. Jeszcze dziś klub dopełnił formalności w sprawie zatwierdzenia ich do gry (włącznie z wpłaceniem na konto Cracovii pierwszej z trzech rat za wykup syna Adama Fraszki), a obydwaj hokeiści wystąpili w pierwszej formacji toruńskiej ekipy.

Starcie jedenastej z dziesiątą ekipą Polskiej Hokej Ligi lepiej rozpoczęli gospodarze. Zawodnicy Naprzodu pokazali torunianom, jak wykorzystywać okresy gry w przewadze i już w pierwszej takiej próbie, po strzale Adriana Kurza, objęli prowadzenie, a na początku drugiej tercji wygrywali nawet 2:0 po golu Marka Holyego.

Do dziś statystyka Nesty Miresa podczas gier w liczebnych przewagach była kiepska. W wcześniejszych sześciu meczach torunianie wykorzystali tylko jedną z aż 29 takich okazji, ale w Janowie poprawili nieco ten wskaźnik.

W odstępie niespełna pięciu minut gracze beniaminka PHL dwukrotnie pokonali Michała Elżbieciaka. Krążek między parkanami bramkarza do siatki posłał najpierw Aleksander Zacharenko, gdy gospodarze grali w podwójnym osłabieniu, a nieco później wyczyn ten powtórzył Siergiej Kukuszkin, gdy gospodarze występowali na lodzie w czwórkę.

W trzeciej odsłonie Naprzód raz jeszcze objął prowadzenie, ale na 57 sekund przed końcem tej części gry bramkę doprowadzającą do dogrywki zdobył Michał Kalinowski. Ten sam napastnik przesądził też o wygranej Nesty, strzelając gola w doliczonym czasie gry.

Naprzód Janów - Nesta Mires Toruń 3:4 po dogrywce (1:0, 1:2, 1:1; d. 0:1).
1:0 A. Kurz - M. Jakubik (7.24, w przewadze),
2:0 M. Holy - M. Gryc (23.00),
2:1 A. Zacharenko - J. Dołęga, P. Winiarski (28.43, w podwójnej przew.),
2:2 S. Kukuszkin - J. Żyliński (33.04, w przew.),
3:2 M. Indra - A. Parzyszek, Ł. Elżbieciak (48.28, w przew.),
3:3 M. Kalinowski - S. Kukuszkin (59.08),
3:4 M. Kalinowski - J. Żyliński (61.59).

Nesta Mires: Plaskiewicz; Kantor - Zacharenko, Podsiadło - Żyliński, Huzarski - Kamko, Skólmowski - Lidtke; Kalinowski - Kukuszkin - Fraszko, Wiśniewski - Kuchnicki - Husak, Strużyk - Chrzanowski - Bomastek, Winiarski - Dzięgiel - Dołęga.

Oto wyniki innych spotkań 7. kolejki Polskiej Hokej Ligi.

Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 2:4 (1:2, 0:0, 1:2).
Bramki: J. Daneczek, M. Adamus - M. Danieluk 2, M. Plichta, T. Pastryk

Polonia Bytom - Zagłębie Sosnowiec 4:0 (2:0, 0:0, 2:0). Bramki: M. Działo 2, B. Drozd, D. Demjaniuk

Comarch Cracovia - TatrySki Podhale Nowy Targ 5:1 (3:0, 1:0, 1:1). Bramki: P. Svitana 2, K. Guzik 2, M. Urbanowicz - D. Gruszka

Orlik Opole - GKS Tychy 1:3 (0:1, 0:2, 1:0). Bramki: M. Cichy - M. Bepierszcz, F. Komorski, J. Kuzin

SMS U20 Sosnowiec - Ciarko PBS Bank STS Sanok 1:13 (0:6, 1:4, 0:3). Bramki: P. Krężołek - M. Danton 2, B. Breault 2, M. Strzyżowski 2, P. Naparło, N. Sliwinski, M. Biały, R. Ćwikła, R. Kostecki, J. Olander, K. Olearczyk

W tym tygodniu rozegrano awansem także jedno spotkanie 18. kolejki PHL.

GKS Tychy - Orlik Opole 4:1 (1:0, 1:1, 2:0). Bramki: J. Vitek 2, J. Hertl, J. Witecki - M. Cichy

8. kolejka PHL. 27 września, niedziela: Polonia Bytom - Nesta Mires Toruń (godz. 17), Tychy - Janów (17), Sanok - Kraków (17), Sosnowiec - SMS U20 (18), Jastrzębie - Opole (18), Nowy Targ - Oświęcim (18).