Piłkarskie derby dla Futury

Maciej Mroczyński
W derbowym meczu piłki nożnej wojewódzkiej ligi młodzików Futura Cymerman Mień Dawtona Lipno wysoko pokonała we Włocławku miejscową Włocłavię 3:0 (2:0).

<!** Image 2 align=right alt="Image 99479" sub="W derbach Futura (czarne stroje) pokonała Włocłavię (na czerwono) 3:0 / Fot. Jarosław Czerwiński">Mecz stał na dobrym poziomie. Obie strony prowadziły otwartą grę. Od początku przeważali lipnianie. W 15. minucie w zamieszaniu podbramkowym przytomność zachował Patryk Sadowski, który umieścił piłkę w bramce włocławian. Dziewięć minut później Maciej Słupecki strzałem z 25 metrów przelobował golkipera Włocłavii i było 2:0. W drugiej połowie wynik spotkania po indywidualnej akcji ustalił Słupecki.

- Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo - podsumował Jarosław Zabłocki, trener lipnowskiej Futury. - Co prawda mogliśmy zagrać skuteczniej, ale najważniejsze są trzy punkty.

Wynik

• Włocłavia - Mień 0:3 (0:2) 0:1 P. Sadowski (15), 0:2 M. Słupecki (24), 0:3 M. Słupecki (46)
  • Włocłavia: Mirkiewicz - Trzciński, Frątczak, Wojtarski, Koliński, Boruczkowski, Borkiewicz, Kusy, Fibor, Mirkiewicz, Michałowski, Watras, Holdenmajer, Witkowski.
  • Mień: Kostrzewski - Cywiński, Sadowski, Araszkiewicz, K. Lewicki, Zieliński, Markowski, Zabłocki, B. Lewicki, Słupecki, Wawszczyk, Olszewski, Kawczyński, Cichocki, Cymerman, Bonowicz.