Piłkarze Olimpii Grudziądz niepokonani w meczach u siebie. Ograli Sandecję Nowy Sącz 2:0

Piłkarze Olimpii wygrali przed własną publicznością
Piłkarze Olimpii wygrali przed własną publicznością Krzysztof Kapica
Zwycięstwem Olimpii Grudziądz zakończyło się inauguracyjne spotkanie 24. kolejki I ligi piłki nożnej. Gospodarze pokonali Sandecję Nowy Sącz 2:0 (1:0).

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy już na początku mogli otworzyć wynik, jednak strzał Marcina Kaczmarka był minimalnie niecelny. Potem dwukrotnie w jednej akcji wysokimi umiejętnościami popisał się Jakub Wrąbel, jednak kolejne minuty należały do gospodarzy. Na przestrzeni kilku dwa razy pomylił się Damian Feruga, raz główkując, raz uderzając z dystansu.

Olimpia cały czas atakowała

W 24. minucie Kaczmarek z dziecinną łatwością odnalazł się w polu karnym Sandecji i posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej, ale nikt nie zamknął akcji, a wystarczyło jedynie dołożyć nogę. Cztery minuty po podobnej akcji pd bramką znalazł się Feruga, lecz fatalnie przestrzelił.

Olimpia pierwszy celny strzał oddała po ponad pół godzinie gry za sprawą Damiana Michalika, który groźnie główkował po dośrodkowaniu Damiana Ciechanowskiego. Wreszcie w 37. minucie szaleńcze ataki gospodarzy dały efekt. Idealnie po długim rogu z rzutu wolnego tuż sprzed pola karnego przymierzył rozgrywający setny mecz w barwach Olimpii Adam Banasiak.

Biało-zieloni na tym nie poprzestali. Po wyjściu na prowadzenie grali agresywnie w obronie, przez co przeciwnicy nie potrafili wymienić kilku podań. Tuż przed końcem pierwszej połowy ładnie z dystansu uderzył Karol Angielski, jednak wynik nie uległ zmianie.

Idealnie dla grudziądzan po przerwie

Druga połowa kapitalnie rozpoczęła się dla miejscowych. Po siedmiu minutach został im przyznany rzut wolny w bocznych sektorach boiska. Piłka została posłana przed bramkę Łukasza Radlińskiego, a tam w ogromnym zamieszaniu najwięcej zimnej krwi zachował Marcin Woźniak, który podwyższył na 2:0. Sandecja nie zamierzała się poddawać.

Krótko przed upływem godziny gry po dośrodkowaniu z rzutu wolnego niepilnowany kilka metrów przed bramką Wrąbla został Dawid Szufryn, którego główkę instynktownie obronił golkiper z Grudziądza. Potem mecz się wyrównał, w samej końcówce goście walczyli o poprawę rezultatu. Równo z upływem regulaminowego czasu gry po szybkiej kontrze błąd w obronie Olimpii zakończył się faulem w polu karnym. Fenomenalnie spisał się jednak Jakub Wrąbel, który obronił rzut karny wykonywany przez Macieja Korzyma.

Olimpia Grudziądz - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)

1:0 - A. Banasiak (37), 2:0 - M. Woźniak (53).

OLIMPIA: Wrąbel - Woźniak, Kasperkiewicz, Zitko, Ciechanowski - Kaczmarek (80. Łukowski), Kurowski (żk), Banasiak (66. Warchoł), Feruga (77. Smoliński), Michalik - Angielski.

Więcej o meczu w poniedziałkowym wydaniu papierowym "Nowości Grudziądz".