Piłkarze z Torunia walczą na mistrzostwach Europy na Węgrzech [galeria]

(sop)
Krzysztof Elsner (z lewej) jest jednym z piłkarzy z Torunia, który rywalizuje na Węgrzech Liga Nike Playarena
W Szekefehervar trwają mistrzostwa Europy w futbolu sześcioosobowym. W imprezie rywalizuje reprezentacja Polski, z torunianami w składzie.

Z kadrą na Węgry pojechał Krzysztof Elsner i Krystian Kij. Dla tego pierwszego to drugie mistrzostwa Starego Kontynentu. Przed rokiem rywalizował w Chorwacji.

Polacy turniej zaczęli planowo, czyli od zwycięstwa 2:0 z Estonią. Mecz dla biało-czerwonych nie był łatwy. W Szekesfehervar padał deszcz, a przez to lubiący prowadzić grę podopieczni Klaudiusza Hirscha mieli początkowo problemy z konstruowaniem dogodnych sytuacji. Mimo wszystko, biało-czerwoni przeważali przez całą potyczkę.

Zobacz galerię: Mistrzostwa Europy w futbolu sześcioosobowym

Swoją przewagę Polacy udokumentowali w 14. i 15. minucie. Najpierw gola zdobył Tomasz Golatowski, a następnie wynik na 2:0 podwyższył, po zagraniu torunianina Krzysztofa Elsnera, Bartłomiej Dębicki.

Później estońskiego golkipera próbowali zaskoczyć m.in. Elsner oraz Norbert Dregier.

Ostatecznie wynik spotkania nie uległ zmianie:

Drugim przeciwnikiem podopiecznych Klaudiusza Hirscha byli Włosi. Polacy odnieśli pewną wygraną 6:2, choć do przerwy nasi piłkarze wygrywali tylko 2:1.

W ostatnim meczu grupowym podopieczni biało-czerwoni zmierzyli się z Rosjanami. W starciu o pierwsze miejsce w grupie C podopieczni Klaudiusza Hirscha nie dali rady pokonać przeciwnika. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 10. minucie Sergej Faustow.

O ile w pierwszej połowie gracze Sbornej potrafili zagrozić biało-czerwonym, to po zmianie stron skupili się na obronie wyniku. Podopieczni Klaudiusza Hirscha momentami mieli wręcz przygniatającą przewagę. Doprowadzić do wyrównania próbowali m.in. Mateusz Gliński i Marcin Grzywa, ale ich strzały nie znalazły drogi do siatki.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rosjan 1:0, co sprawiało, iż w 1/8 finału nasza kadra zmierzy się najprawdopodobniej z Czechami (ostatni swój mecz grają dzisiaj po południu).

Polacy na Węgrzech grają w składzie: ­Norbert Jendruczek, Daniel Szklarz, Paweł Grzywa - Marcin Grzywa, Bartłomiej Dębicki, Adam Grisgraber, Bartosz Barandowski, Mateusz Gliński, Tomasz Golatowski, Krzysztof Elsner, Mateusz Marciszko, Norbert Dregier, Michał Knajdrowski, Krystian Kij