Pingpongiści ASTS Olimpii-Unii Grudziądz przywieźli z mistrzostw Polski juniorów aż siedem medali

Samuel Kulczycki - ASTS Olimpia-Unia Grudziądz
Samuel Kulczycki - ASTS Olimpia-Unia Grudziądz Archiwum
W Wałbrzychu rozegrano drużynowe i indywidualne mistrzostwa Polski juniorów w tenisie stołowym. Znakomicie spisali się grudziądzanie. Zawodnicy ASTS Olimpii-Unii przywieźli siedem medali.

Młodzi zawodnicy ASTS Olimpii-Unii zgarnęli siedem medali. Pierwszy w turnieju drużynowym, gdzie wywalczyli srebro. W finale ulegli ZKS Drzonków 1:3.

Miłe złego początki

Mecz finałowy dobrze rozpoczął się dla grudziądzan

.

Artur Grela pokonał 3:1 Szymona Najdra. Potem jednak Samuel Kulczycki przegrał po pięciosetowym boju z Kamilem Nalepą, a w trzecim pojedynku Kamil Dziadek 1:3 uległ Łukaszowi Wachowiakowi.

Na zakończenie Najder ograł dość nieoczekiwanie Kulczyckiego. Złoto powędrowało do graczy z województwa lubuskiego, srebro do ASTS Olimpii-Unii, w której w grupie grali też Tomasz Malicki oraz Paweł Szymański.

Grudziądzanie grali indywidualnie

Grudziądzanie brak triumfu powetowali sobie w turniejach indywidualnych.

Zgodnie z przewidywaniami Samuel Kulczycki wspólnie z Anną Węgrzyn wygrali rywalizację w grze mieszanej.

Złoto w grze deblowej zgarnęli stuprocentowi faworyci - Kulczycki oraz Jan Zandecki. Po brąz sięgnęli Kamil Dziadek wraz z Arturem Grelą, czyli dwaj zawodnicy klubu z naszego miasta.

Po złoto przedstawiciel naszego klubu sięgnął także w najbardziej prestiżowym turnieju gry pojedynczej. Ta rywalizacja zakończyła się triumfem Samuela Kulczyckiego, który zrewanżował się Kamilowi Nalepie i w finale wygrał 4:3 po bardzo zaciętej i wyrównanej potyczce. Po dwa brązowe krążki sięgnęli Grela i Dziadek.

Razem siedem medali ASTS Olimpii-Unii

Ostatecznie zawodnicy ASTS Olimpii-Unii zdobyli siedem medali. Trzy z nich były złotego koloru, jeden srebrnego, a trzy kolejne były brązowe.