Pingpongiści ASTS Olimpii-Unii o krok od złota superligi!

Yoshida Kaii poprowadził ASTS Olimpię-Unię do pierwszej wygranej w finale polskiej superligi Gerard Szukay
W zakończonym przed kilkoma sekundami, a trwającym ponad cztery godziny pierwszym finałowym pojedynku o złoto mistrzostw Polski w tenisie stołowym grudziądzka drużyna pokonała 3:2 w Grodzisku Mazowieckim tamtejszą Dartom Bogorię.

Tym samym grudziądzanom wystarczy już tylko wygrać raz we własnej hali, a będą mieli na to aż dwie szanse (w razie gdyby za pierwszym razem powinęła im się noga).

Już pierwszy mecz w Grodzisku Mazowieckim pokazał, że to będzie wyrównany pojedynek. Lider gospodarzy - Koreańczyk Oh Sang Eun - dopiero po pięciu setach pokonał Wang Yanga, a w każdej z partii gra toczyła się o każdy punkt. Po chwili był jednak remis, bo z kolei lider przyjezdnych Yoshida Kaii nie miał najmniejszych problemów z ograniem Pawła Fertikwoskiego.

Trzeci pojedynek znów rozgrzał kibiców. Daniel Górak wygrał pierwszego seta, ale dwa kolejne padły łupem grudziądzkiego młokosa Patryka Zatówki. Mistrz kraju zdołał jednak wyrównać, a w ostatniej odsłonie przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W każdym secie przewaga zwycięzcy była jednak minimalna.

Również ciekawy przebieg miało starcie gigantów, a więc potyczka Oh Sang Euna i Yoshidy. Japończyk prowadził w setach 2:1, lecz w czwartej partii początkowo ton nadawał rywal. Fenomenalny finisz gracza ASTS Olimpii-Unii i kilka punktów zdobytych z rzędu sprawiły, że po raz drugi doprowadził on do remisu.

O tym, kto wygra 3:2 całe pierwsze finałowe spotkanie zadecydowała więc konfrontacja Fertikowskiego z Yangiem. Jej faworytem był grudziądzki Słowak, który mimo pewnych problemów w setach drugim i czwartym z roli tej wywiązał się bez zarzutu, pieczętując ważną wygraną grudziądzan, którzy już w piątek zagrają przed własną publicznością (w hali na Lotnisku) w decydującym, drugim meczu finału europejskiego pucharu ETTU.

Dodajmy, że aż trzy potyczki w hali Dartomu Bogorii rozgrywane były na dystansie pięciu setów. Dwie wygrali miejscowi, a jedną, ale tę najważniejszą, podopieczni Piotra Szafranka.