Joachim Przybył
Energa Krajowa Grupa Spożywcza - Enea AZS Politechnika Poznań
Energa Krajowa Grupa Spożywcza - Enea AZS Politechnika Poznań Agnieszka Bielecka
Mnóstwo strat i słaba defensywa - to podstawowe przyczyny porażki "Katarzynek" z Eneą AZS Politechniką Poznań. Awans do play off staje się bardziej problematyczny.

Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń - Enea Politechnika Poznań 69:78 (22:18, 19:17, 14:24, 14:19)

Energa Krajowa Grupa Spożywcza: Jones 19 (2), 8 zb., 11. as., Grays 17 (2), A. Pszczolarska 9, Stankiewicz 5 oraz Podkańska 7 (1), Louka 2, K. Pszczolarska 0, Urban 0.
Enea Politechnika: Sutton 27, 7 zb., 9 as., Dodson 20, Żukowska 8, Skobel 7, Marciniak 0 oraz Popović 9 (3), Rymarenko 7 (1), Rogozińska 0, Piechowiak 0.

W 1. połowie wydawało się, że wszystko odbędzie się zgodnie z oczekiwaniami toruńskich kibiców. Energa Krajowa Grupa Spożywcza dobrze grała w obronie, wykorzystywała szanse w ataku i prowadziła już 13 punktami. Niestety, już wtedy było widać dwa poważne problemy w grze gospodyń: straty i przewinienia.

Zdjęcia z meczu oraz kibiców na trybunach

Tych pierwszych najwięcej popełniła Alexis Jones - 11 to indywidualny rekord tego sezonu. W sumie w całym meczu Energa Krajowa Grupa Spożywcza traciła piłkę na własne życzenie aż 25 razy. Już przed przerwą cztery faule na koncie miała Marte Grays, a trzy Evelyn Adebayo, a to miało wpływ na poziom defensywy, zwłaszcza w strefie podkoszowej.

Po przerwie "Katarzynkom" wciąż brakowało koncentracji i zbyt wiele akcji kończyło się stratami. Za to w Enei Politechnice uaktywniła się Alicia Sutton (8 pkt w tej kwarcie), a po niej trzy razy z dystansu trafiła Jovana Popović (55:59 po trzech kwartach). Torunianki ambitnie goniły rywalki, ale te cały czas w 4. kwarcie broniły niewielkiej przewagi.

Porażka może mieć przykre konsekwencje dla Energi Krajowej Grupy Spożywczej. Wydawało się, że po wygranej we Wrocławiu czy świetnym meczu w Gorzowie awans do play off jest na wyciągnięcie ręki, ale teraz trzeba będzie poszukać zwycięstw z drużynami wyżej notowanymi w tabeli.