Pod koszem byli nie do powstrzymania

Maciej Mroczyński
W meczu trzeciej ligi koszykówki mężczyzn Duet Nowy Styl Włocławek pokonał we własnej hali Kasprowicz Inowrocław 76:65.

<!** Image 2 align=right alt="Image 78479" sub="Duet Nowy Styl Włocławek (białe stroje) zakończył sezon regularny z kompletem zwycięstw / Fot. Jarosław Czerwiński">Dzięki tej wygranej podopieczni Marka Woźniaka i Wawrzyńca Królikowskiego zakończyli sezon z kompletem zwycięstw.

O wygranej zdecydowała przewaga pod koszami. Gospodarze od początku dyktowali warunki gry. Po drugiej wyrównanej kwarcie rywale mogli mieć jeszcze złudzenia, ale po przerwie włocławianie zaczęli powiększać prowadzenie i bezpiecznie dowieźli przewagę do końca. Był to ostatni mecz w sezonie regularnym - wspaniałym sezonie dla beniaminka z Włocławka, który wygrał wszystkie mecze. Teraz Duet rozpoczął przygotowania do ćwierćfinałów strefowych, które są pierwszą przeszkodą na drodze do drugiej ligi. Gospodarzem turnieju ćwierćfinałowego (14-16 marca) będzie Włocławek, a rywalizacja będzie się odbywać systemem każdy z każdym. Z czterech ekip do półfinału awansują dwa najlepsze zespoły.

Bohater spotkania Jarosław Pawłowski - środkowy Duetu był najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu i jednym z głównych autorów zwycięstwa.

<!** reklama>Duet - Kasprowicz 76:65 (22:14, 11:12, 24:15, 19:24)

Duet: S. Opoczyński 15(3), M. Krawiec (14(2), K. Lewandowski 8, M. Zięty 5, P. Golasiński 4 oraz J. Pawłowski 14, T. Wojtkowski 7(2), D. Janiak 5, J. Dobiński 3, M. Zych 1, G. Szepczyński 0, J. Rosiak 0.