Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Podsumowanie roku w firmie Toruń-Pacific z nagrodami dla pracowników

Krzysztof Lietz
Przedświąteczne spotkanie w firmie CPP Toruń-Pacific. Na zdjęciu Pracownicy Roku, jej władze oraz goście
Przedświąteczne spotkanie w firmie CPP Toruń-Pacific. Na zdjęciu Pracownicy Roku, jej władze oraz goście Grzegorz Olkowski
Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia w firmie Cereal Partners Poland Toruń-Pacific uroczyście podsumowano kończący się rok. Przy okazji już po raz 29. nagrodzono najlepszych jej pracowników firmy.

Zobacz wideo: Jak działa nowa Pracownia Kardiologii Inwazyjnej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu?

od 16 lat

Przypomnijmy, że firma Cereal Partners Poland Toruń-Pacific to znany w kraju i zagranicą producent płatków śniadaniowych i zbożowych batoników Nestle. Zatrudnia obecnie ponad 900 pracowników w trzech lokalizacjach: w Toruniu, Lubiczu i Grębocinie. Jest jednym z największych eksporterów żywności w Polsce. Wyroby śniadaniowe CPP trafiają dzisiaj do ponad 50 państw na całym świecie.

Pracownik Roku w firmie Toruń-Pacific: kto otrzymał tytuł?

Tradycją jest, że w grudniu podczas uroczystego spotkania władze i pracownicy CPP Toruń-Pacific podsumowują mijający rok. Wręczane są tytuły Pracownika Roku, okolicznościowe statuetki i nagrody pieniężne.

Więcej informacji z Torunia i okolic przeczytasz >>>TUTAJ<<<<

W tym roku do nagrody Pracownika Roku wskazano 107 osób. Zgłoszeń mogli dokonywać przełożeni danego pracownika, ale też jego współpracownicy. Kapituła nagrody biorąc pod uwagę zaangażowanie w pracę, ale i jej efekty wybrała 10 osób w czterech kategoriach.

Statuetkę i tytuł Pracownika Roku otrzymali:

  • w kategorii „Odwaga” - Agata Majewska i Tomasz Zając;
  • w kategorii „Rozwój” – Łukasz Eckert;
  • w kategorii „Współpraca” – Jacek Licznerski, Magdalena Pawlak i Zdzisław Pietkiewicz;
  • w kategorii „Zaangażowanie” - Krzysztof Włodarczyk, Marek Zieliński, Michał Pyras i Paweł Mitygowski.

Kilkadziesiąt osób otrzymało także nagrody specjalne Prezesa Zarządu CPP Toruń-Pacific Aleksandra Wasilewskiego za „realizację kluczowych projektów dla rozwoju firmy”. Były też wyróżnienia i nagrody rzeczowe dla pracowników wyróżniających się w działalności społecznej. I tak Aleksandra Warmbier, Aleksandra Urbanowska i Przemysław Lubański otrzymali wyróżnienie za reaktywację wolontariatu „Grabie w dłoń” na rzecz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Grabiu, Krzysztof Pawlak za koordynację akcji krwiodawstwa w firmie w 2023 roku oraz Katarzyna Gąska za zaangażowanie zespołu CPP Toruń-Pacific w pomoc w ramach akcji „Szlachetna Paczka”.

Rok 2023 w firmie Toruń-Pacific: podsumował go jej prezes

Uroczystość była też okazją do podsumowania tegorocznych zadań biznesowych „płatków”.

- Rok 2023 był trudny, ale nie aż tak, żebyśmy nie dali sobie rady – mówił podczas spotkania Aleksander Wasilewski, prezes zarządu CPP Toruń-Pacific. - To był rok z wysoką inflacją, od której już się odzwyczailiśmy. Mimo to nasze wyniki biznesowe są bardzo dobre. Zwiększyliśmy przychody o 12 procent i, co może ważniejsze, zbliżamy się do granicy miliarda złotych obrotu. Być może nawet tę granicę przekroczymy, bo do końca roku jest jeszcze trochę czasu. Nasz eksport to dzisiaj około 65 procent produkcji ogółem. Nasze wyroby trafiają do ponad 50 państw, ostatnio dołączył do nich nawet Bangladesz. W tym roku umocniliśmy naszą pozycję rynkową jako lider. Wprowadziliśmy nowy produkt „kit kat”. To produkt, który był znany jako silna marka w wafelku, teraz ten wafelek przenieśliśmy do płatków. Rozpoczęliśmy jego produkcję w lipcu, a zakładany do końca roku plan jego produkcji wykonaliśmy już we wrześniu.

Warto wspomnieć, że firma CPP Toruń-Pacific angażuje się w działalność na rzecz lokalnej społeczności. Najlepszym tego przykładem niech będzie podpisana w tym roku umowa sponsorska z Toruńskim Klubem Kolarskim „Toruń Pacific”. Nie byłoby w tym może nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jest to umowa na kolejny, 30. już rok współpracy. Trudno znaleźć w polskim sporcie drugi tak długo działający sponsoring.

20-lecie zakładu firmy Toruń-Pacific: będzie droga do Małgorzatowa

Tegorocznym gościem na podsumowaniu w „płatkach” był Marek Nicewicz, wójt gminy Lubicz. Jego wizyta wiązała się z przypadającym w tym roku jubileuszem 20-lecia działalności zakładu produkującego zbożowe batoniki. Znajduje się on przy ulicy Małgorzatowo w Lubiczu Dolnym. Z okazji jubileuszu wójt Nicewicz obdarowany został pamiątkową statuetką, a prezes Wasilewski otrzymał piękny stroik wykonany przez seniorów z Klubu Seniora w gminie Lubicz.

Polecamy: Dzieje się w Toruniu. Najlepsze zdjęcia fotoreporterów >>> TUTAJ <<<

- Cieszę się, że taka firma jak Toruń-Pacific działa w naszej gminie – mówił wójt Marek Nicewicz. - Mam nadzieję, że jej kolejne plany inwestycyjne będą również związane z Lubiczem. Niebawem ruszy budowa nowej drogi od salonu Skody do drogi serwisowej w Małgorzatowie, co znacznie ułatwi dojazd do pracy pracownikom mieszkającym w Toruniu. To pierwszy etap większego projektu drogowego w tym rejonie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska