Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin mimo gry w dziesiątkę przez większość meczu ograła na wyjeździe Puszczę Niepołomice, wygrywając 2:0. W drugiej połowie po golu strzelili Kamil Grosicki i Efthymis Koulouris. Widowisku z trybun stadionu przy Kałuży przyglądał się selekcjoner reprezentacji Polski, Michał Probierz.

PKO Ekstraklasa. Puszcza Niepołomice - Pogoń Szczecin 0:2

Pogoń obawiała się tego meczu. Trener Jens Gustafsson przekonywał, że przyjdzie stoczyć przede wszystkim walkę fizyczną. To jednak po faulach Frederika Ulvestada sędzia Paweł Malec wyjął dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną. Przez spóźnione, nierozważne wejścia Norwega drużyna ze Szczecina od 37 minuty musiała walczyć w dziesiątkę. Wtedy jeszcze telebim wyświetlał bezbramkowy remis.

W pierwszej połowie najgroźniejszy po stronie Pogoni był Wahan Biczachczjan. Najlepszą sytuację stworzyła jednak Puszcza. Z bliska fatalnie, bo wysoko nad poprzeczką uderzył Konrad Stępień.

Po przerwie Pogoń nadal grała nieźle, ale prowadzenie objęła dopiero po błędzie przeciwnika. To Łukasz Sołowiej jako ostatni obrońca podał piłkę wprost pod nogi Kamila Grosickiego. A że reprezentant Polski nie zwykł marnować takich okazji, to po chwili razem z kibicami cieszył się z siódmego trafienia w sezonie (licząc wszystkie rozgrywki).

Po zejściu Grosickiego Pogoń wcisnęła jeszcze jedną bramkę. Akcję rozpoczął wprowadzony Mariusz Fornalczyk. Do siatki po podaniu Linusa Wahlqvista trafił z kolei Efthymis Koulouris. Wbrew przypuszczeniom Gustafssona o wyniku zadecydowała więc jakość czysta piłkarska - a ta była zdecydowanie po stronie jego piłkarzy.

Co ciekawe, sytuacje na 1:0 i 2:0 przedzielił słupek po akcji Puszczy. Minimalnie celu chybił Michał Walski. Pogoń dzięki wygranej wskoczyła na podium. Czeka na wieczorną odpowiedź Lecha Poznań przeciw Ruchowi Chorzów.

Seria Pogoni to pięć meczów bez porażki (cztery zwycięstwa, remis, bramki 12-1). Szesnasta w tabeli Puszcza przegrała po raz ósmy. Na przełamanie czeka od 26 sierpnia.

Oceny piłkarzy po meczu Puszcza Niepołomice - Pogoń Szczecin (w skali 1-6):