Pokazali żużlowcom, jak się zdobywa Zieloną Górę. Czekamy na powtórkę w niedzielę!

Cazuo Matsumoto wygrał oba swoje pojedynki
Cazuo Matsumoto wygrał oba swoje pojedynki Grzegorz Olkowski
Na inaugurację sezonu Superligi tenisa stołowego zawodnicy Energi Manekina pokonali w Zielonej Górze tamtejszy ZKS Palmiarnię 3:2.

Spotkanie rozpoczęło się od zaciętego meczu polskiego weterana Lucjana Błaszczyka z Czechem Pavlem Siruckiem. Ostatecznie w pięciu setach lepszy był zawodnik gospodarzy.

Szybko do wyrównania doprowadził Cazuo Matsumoto (3:0 z Kamilem Nalepą), ale równie szybko Miroslav Horejsi uporał się z Konradem Kulpą.

W czwartym pojedynku, Błaszczyka z Matsumoto, Palmiarnia miała już nawet piłkę meczową. Ostatecznie jednak Matsumoto wygrał drugiego seta do 10, zapewniając przynajmniej punkt gościom.

O drugi punkt i zwycięstwo w meczu zadbał Sirucek, pokonując do zera Nalepę.

Tenisiści stołowi swoje zadanie wykonali. Teraz czekamy na żużlowców, którzy w niedzielę w Zielonej Górze pojadą rewanżowy półfinałowy mecz PGE Ekstraligi. Wystarczy, że wezmą przykład ze swoich kolegów z Energi Manekina...

ZKS Palmiarnia Zielona Góra - Energa Manekin 2:3

Lucjan Błaszczyk - Pavel Sirucek 3:2 (6:11, 12:10, 5:11, 11:9, 11:8)
Kamil Nalepa - Cazuo Matsumoto 0:3 (5:11, 6:11, 6:11)
Miroslav Horejsi - Konrad Kulpa 3:0 (12:10, 11:5, 11:9)
Lucjan Błaszczyk - Cazuo Matsumoto 1:2 (11:6, 10:12, 9:11)
Kamil Nalepa - Pavel Sirucek 0:2 (8:11, 5:11)