Pokonały pływaczki z zagranicy

Anna Matuszewska
Podczas Międzynarodowych Zawodów Pływackich „Norda Swim” we Władysławowie dwie zawodniczki z klubu UKS „Siódemka” stanęły na najwyższym stopniu podium.

<!** Image 2 align=right alt="Image 82927" sub="Sztafeta UKS Siódemka z dyplomem za trzecie miejsce w Bydgoszczy / Fot. Nadesłana">W zawodach wzięło udział ponad 400 zawodników z 34 klubów. Wśród nich byli młodzi pływacy z Polski i zagranicy. Rywalizowali ze sobą w sześciu kategoriach wieku, od rocznika 1993 do 1998. Do Władysławowa pojechali również najlepsi pływacy z brodnickiego UKS „Siódemka”.

- Nad morze wybrała się ośmioosobowa reprezentacja naszego miasta, która w dwudniowych zawodach osiągnęła znakomite wyniki - mówi Kazimierz Gabrielczyk, trener najstarszej grupy pływaków UKS „Siódemka”.

Dwie pływaczki z Brodnicy zajęły pierwsze miejsca. Pozostali również mieli świetne wyniki, mimo że nie zdobyli medali.

Aleksandra Kwiatkowska (rocznik 1998) stanęła na podium dwukrotnie. Na dystansie 100 m stylem dowolnym osiągnęła najlepszy czas - 1:18,80. Podczas kolejnego występu - 100 m stylem zmiennym - była druga z czasem 1:29,40. Jednak to nie koniec jej sukcesów na międzynarodowych zawodach we Władysławowie. - Aleksandra Kwiatkowska została najlepszą zawodniczką rocznika 1998 i otrzymała Puchar Dyrektora Centralnego Ośrodka Olimpijskiego w Cetniewie za najlepszy wynik punktowy w kategorii wiekowej 1998 - informuje Kazimierz Gabrielczyk.

<!** reklama>Alicji Krzykalskiej (rocznik 1994) wystarczyło za to tylko 1:17,92 min. żeby przepłynąć dystans 100 m stylem klasycznym i wygrać. W kolejnym występie 50 m stylem dowolnym znalazła się zaraz za podium. Świetnie zaprezentowała się również Maja Szulc, która na 100 m stylem dowolnym zajęła czwarte miejsce.

<!** Image 3 align=left alt="Image 82927" sub="Najmłodsi reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka podczas zawodów we Władysławowie / Fot. Nadesłana">Kilka dni przed „Norda Swim” odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Bydgoszczy. W gronie 120 zawodników znalazły się również pływaczki z Brodnicy. W trakcie zawodów sztafeta z „Siódemki” trzykrotnie zajęła trzecie miejsce, zapewniając sobie tym samym trzecią lokatę w klasyfikacji ogólnej. Dodatkowo bardzo dobrze wypadły dziewczęta w klasyfikacji indywidualnej.

Na dystansie 200 m stylem dowolnym na podium stanęły dwie reprezentantki Brodnicy: Alicja Zacharska (drugie miejsce) i Weronika Pięta (trzecie). Sylwia Kamińska dwukrotnie zajęła trzecie miejsce na dystansach 50 m stylem motylkowym i 200 m stylem zmiennym.

Warto wiedzieć

• W Drużynowych Mistrzostwach Województwa w Bydgoszczy wzięło udział 11 klubów z Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
  • Aleksandra Kwiatkowska podczas międzynarodowych zawodów została najlepszą zawodniczką rocznika 1998.