Polski Cukier - Rosa - DECYDOWAŁA DOGRYWKA!

Sławomir Kowalski
Co za mecz! Polski Cukier przegrywał różnicą siedemnastu punktów, na 4,5 sekundy przed końcem prowadził czterema, a i tak o wszystkim zadecydowała dogrywka!

Pierwszą kwartę torunianie zaczęli od stanu 2:5, potem prowadzili 6:5, by po rzucie za trzy punkty Sokołowskiego przegrywać 11:17. W tym momencie trener Jacek Winnicki wziął czas i zażądał od swoich podopiecznych agresywniejszej obrony. Przyniosło to chwilowy skutek, bo gospodarze wyrównali, ale na koniec tej części ostatecznie schodzili przegrywając 21:26.

W drugiej kwarcie Polski Cukier po akcjach Wiśniewskiego i Mbodja wyszedł na prowadzenie 30:28, ale stracił potem dziesięć punktów z rzędu. Na przerwę schodził przegrywając 42:47.

Potem doszło do niesamowitych zwrotów akcji. W 28. minucie Rosa wyszła na prowadzenie 73:56 i wydawało się, że jest po meczu. Ale wtedy goście stanęli, gospodarze zaś złapali wiatr w żagle. Doszło do tego, że w końcówce meczu prowadzili 91:87. Na 4,5 sekundy przed końcem jednak faulowany Sokołowski trafił za 2 pkt i nie trafił wolnego. Torunianie zaspali przy zbiórce i do wyrównania doprowadził Harrow. Na szczęście dogrywka należała już zdecydowanie do gospodarzy - wygrali ją 14:7.

- Nie możemy dawać odskoczyć takiej drużynie, jak Rosa Radom, na odległość 17 punktów - przyznał Łukasz Wiśniewski. - Dziś udało się to odrobić, następnym razem może się nie udać...

W tej fazie gra się do trzech zwycięstw. Drugi mecz w tej parze - w sobotę w Toruniu.

POLSKI CUKIER TORUŃ - ROSA RADOM 105:98 po dogrywce (21:26, 21:21, 21:26, 28:18, dogr. 14-7).

Polski Cukier:
Weawer 26, Trotter 22 (1), Sulima 10, Diduszko 7 (1), Mbodj 4 oraz Wiśniewski 16 (2), Śnieg 10, Skifić 9, Sanduł 2, Perka 0

Rosa:
Harrow 27, Sokołowski 18 (1),Jackson 16 (2), Zyskowski 12 (3), Witka 5 oraz Szymkiewicz 10, Zajcew 4, Jeszke 3 (1), Zegzuła 2, Adams 2

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU I TRYBUN

Polski Cukier - Rosa Radom na parkiecie i trybunach [ZDJĘCIA]

W drugim dzisiejszym meczu Anwil Włocławek, zwycięzca rundy zasadniczej, nieoczekiwanie przegrał u siebie z Energą Czarnymi Słupsk 72:82! Skądś to w Toruniu znamy...

Dalszy plan gier:

5 maja (piątek) - mecze nr 1:
17:45 BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - MKS Dąbrowa Górnicza (Polsat Sport) i 20:00 Stelmet BC Zielona Góra - Polpharma Starogard Gdański