Polski Cukier - Stelmet. Dramat w końcówce [ZDJĘCIA]

PB
08.06.2017 arena torunpolski cukier torun - stelmet bc zielona goran/z trotterpolski cukier siden koszykowka tbl torun hala sportfot. sławomir kowalski / polska press Sławomir Kowalski / Polska Press
Dramatyczny mecz obejrzeli kibice w Toruniu. W czwartym finałowym spotkaniu Polskiej Ligi Koszykówki Polski Cukier Toruń przegrał ze Stelmetem Zielona Góra 78:81.

Torunianie rozpoczęli bardzo dobrze. Agresywna gra w obronie, bloki Cheikha Mbodja i Krzysztofa Sulimy i skuteczna gra w ataku sprawiły, że w pierwszej kwarcie goście tylko przez moment byli na prowadzeniu. Przed większą stratą ratowały ich skuteczne rzuty zza 6,75 m Przemysława Zamojskiego (trzykrotnie) i Jamesa Florence’a (raz).

Sytuacja zmieniła się na początku drugiej kwarty. Fragment wygrany przez Stelmet 8:2 (dwie trójki Florence’a) sprawił, że goście wyszli na prowadzenie 26:23, a trener Jacek Winnicki zmuszony był poprosić o przerwę.

Niestety, niewiele ona wniosła, bowiem to nadal goście dyktowali warunki. Jeszcze przed przerwą ich przewaga wynosiła już nawet jedenaście „oczek”. W 17. min. po trafieniach Vladimira Dragicevicia było 42:31.

Po zmianie stron torunianie wzięli się za odrabianie strat, ale szło im to bardzo trudno. Lepsza końcówka trzeciej kwarty sprawiła, że w 30. min. tracili już tylko trzy punkty. Po akcji Tomasza Śniega było 56:53 dla Stelmetu. Niemal równo z końcową syreną trafił z dystansu Florence i po trzeciej kwarcie było 59:53.

W czwartej kwarcie torunianie dwukrotnie zdołali doprowadzić do remisu, ale za każdym razem prowadzenie odzyskiwali prowadzenie. Ostatecznie wygrali 81:78 i są o krok od obrony tytułu.

W sobotę o godz. 12 w Zielonej Górze zaplanowane jest piąte spotkanie.

- Jestem zadowolony, że zagrałem tak dobrze, mimo bólu uda, w tak ważnym momencie i dobrze trafiałem "trójki" - James Florence. - Koledzy mnie wspierali, mówiąc "rzucaj". Dobrze, że mamy teraz mecz u siebie, ale te spotkania są bardzo zacięte i nie można się rozluźnić.

Polski Cukier Toruń - Stelmet Zielona Góra 78:81 (21:18, 11:24, 21:17, 25:22)

Polski Cukier: K. Weaver 20 (2x3), K. Sulima i O. Trotter po 9 (1), C. Mbodj 9, B. Diduszko 6 oraz A. Perka 12 (4), Ł. Wiśniewski 8, T. Śnieg 3, M. Sandul 2, J. Skifić 0

Stelmet: P. Zamojski 17 (5), V. Dragicević 14, Ł. Koszarek 12, T. Kelati 5 (1), A. Moore 0 oraz J. Florence 29 (8), A. Hrycaniuk 4, J. Mokros i K. Gruszecki po 0

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw) 3:1 dla Stelmetu.

W rywalizacji do czterech zwycięstw Stelmet prowadzi 3:1. Piąty mecz w sobotę w Zielonej Górze.