Polski Cukier - Stelmet [PIERWSZE ZDJĘCIA, RELACJA]

PB, KG
POLUB NAS NA FACEBOOKU Sławomir Kowalski / Polska Press
Koszykarze Polskiego Cukru pokonali w trzecim meczu finałowym ekstraklasy Stelmet Zielona Góra 84:74. W rywalizacji do czterech zwycięstw jest 1:2. Kolejny mecz - w czwartek, o godz.17.45 w Toruniu. Oto pierwsza porcja zdjęć z dzisiejszego meczu oraz relacja.

Polski Cukier Toruń - Stelmet BC Zielona Góra 84:74 (14:18, 23:21, 22:18, 25:17)
Polski Cukier: C. Mbodj 21, K. Weaver 14 (1x3), O. Trotter 11, B. Diduszko 5, K. Sulima 2 oraz Ł. Wiśniewski i J. Skifić po 12 (2), A. Perka 7 (1), T. Śnieg i M. Sandul po 0
Stelmet: T. Kelati 25 (6), V. Dragicević 9, Ł. Koszarek 8 (1), A. Moore 2, P. Zamojski 1 oraz J. Florence 12 (2), K. Gruszecki 9 (1), J. Mokros 5 (1), A. Hrycaniuk 3, F. Matczak i J. Der po 0
Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 2:1 dla Stelmetu

Po dwóch porażkach w Zielonej Górze sytuacja ekipy Jacka Winnickiego nie była wesoła. Na szczęście torunianie zagrali ambitnie i co najważniejsze skutecznie w końcówce dzięki czemu odnieśli cenny sukces.

Spotkanie zaczęło się od efektownych wsadów Vladimira Dragicevicia i Cheikha Mbodja. Senegalczyk trafiał też w chwilę później (sześć punktów z rzędu dla Polskiego Cukru), a po akcji Kyle Weavera w 5. min. było już 8:3 dla miejscowych i o przerwę poprosił szkoleniowiec gości Artur Gronek.

Przyjezdni szybko poprawili swoją grę i niespełna dwie minuty później po dwóch trafieniach gości z dystansu było po 9. W dalszej części goście kontynuowali skuteczną grę i po 10 minutach prowadzili 18:14.

Piękne podprowadzające Get Wellu Toruń [ZDJĘCIA]

Lepszy początek drugiej kwarty sprawił, że gospodarze przez dłuższy czas byli na nieznacznym prowadzeniu. Tuż przed przerwą zielonogórzanie rzucili pięć „oczek” z rzędu i to oni schodzili do szatni prowadząc 39:37.

Po zmianie stron znów udany fragment miał Mbodj i torunianie odzyskali prowadzenie. Niestety, nie cieszyli się z niego zbyt długo. W 27. min. po trafieniu zza linii 6,75 m Łukasza Koszarka było 53:47 dla Stelmetu. Przerwa wzięta przez Jacka Winnickiego przyniosła efekt niemal od razu. Już minutę później po akcji 2+1 Mbodja było 55:53 dla torunian, a chwilę później po rzutach wolnych Aleksandra Perki nawet 57:33. Ostatecznie przed decydującą kwartą było 59:57 dla Twardych Pierników.

Ostatnie dziesięć minut dostarczyło wielu emocji. Lepiej zaczęli zielonogórzanie. Skuteczny był zwłaszcza Thomas Kelati (dwanaście punktów w czwartej kwarcie). Torunia-nie nie poddali się jednak. Od stanu 71:67 dla gości w 34. min. zdobyli czternaście punktów z rzędu i w 38. min, po celnym rzucie wolnym Obiego Trottera było 81:71 dla Polskiego Cukru.

Po takiej serii goście już się nie podnieśli. Trafił wprawdzie z dystansu Kelati, ale jak się później okazało, było to ostatnie trafienie przyjezdnych w tym meczu. Faulowani torunianie ze zmiennym szczęściem wykorzystywali rzuty wolny i ostatecznie triumfowali 84:74.

Już jutro czwarte spotkanie obu ekip. Potyczka odbędzie się ponownie w Arenie Toruń o godz. 17.45. Wiadomo już też, że odbędzie się piąty mecz. W najbliższą sobotę w Zielonej Górze oba zespoły zagrają o godz. 12.

- Bardzo się cieszę ze zwycięstwa - powiedział szkoleniowiec Polskiego Cukru Jacek Winnicki. - Po raz kolejny bardzo dziękuję kibicom. Znów udowodnili, że to co tu robimy i przeżywamy, to jest wielka rzecz. Wypełnili halę niemal w komplecie i przez cały czas bardzo gorąco i głośno nas dopingowali.

- Gratulacje dla zespołu z Torunia - dodał trener Stelmetu Artur Gronek. - Zagrał bardzo dobrą czwartą kwartę i to zadecydowało o tym meczu. Jest 2:1 dla nas i w czwartek gramy kolejny mecz.