Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Koszykarze Polskiego Cukru wygrali w niedzielę u siebie ze...

Polski Cukier Toruń - Stelmet Zielona Góra 2:0! Zobacz zdjęcia z meczu i trybun

Koszykarze Polskiego Cukru wygrali w niedzielę u siebie ze Stelmetem Zielona Góra 81:67 i prowadzą już w półfinale do trzech zwycięstw 2:0! Trzeci mecz - w środę w Zielonej Górze. Początek niedzielnego meczu nie był już taki łatwy dla torunian, jak w piątek. Tym razem Stelmet zagrał dużo agresywniej. Efektem tego było więcej chaosu i mniej płynnej gry. Wyjątkowo mało było też rzutów z dystansu.
Torunianie objęli na początku prowadzenie 7:2, ale nie „odjechali”, jak w piątek, bo szybko „zrobiło się”7:6. Najwyższe prowadzenie w pierwszej kwarcie (21:12) Polski Cukier uzyskał po rzucie za trzy punkty Michaela Umeha na minutę przed końcem tej części gry (zakończonej rezultatem 23:17).
W drugiej części Polski Cukier uzyskał w pewnym momencie przewagę 11 punktów, lecz w końcówce goście zniwelowali tę różnicę do pięciu oczek (43:38 po 20 min).
Na drugą połowę torunianie wyszli jakby zdekoncentrowani. To, że długo utrzymywali się w grze, zawdzięczają chwilowemu przebłyskowi Aarona Cela (akcje 3+1 oraz 3) oraz... nieskuteczności zielonogórzan. Nie zmienia to jednak faktu, że Stelmet w 27. min. doprowadził do remisu 52:52, a na koniec kwarty (przegranej 15:21)było 58:59 i emocje sięgnęły zenitu.
Jeśli komuś wydawało się, że Stelmet przejął kontrolę nad spotkaniem, to był w błędzie. Koszykarze Polskiego Cukru w ostatniej kwarcie bowiem pokazali charakter. Wygrali ją 23:8. Błyszczał Krzysztof Sulima, nieoczekiwanie dostał wsparcie od Umeha, choć na pochwałę zasłużyli wszyscy. Goście w ostatnich 10 minutach byli bezradni.
- Jesteśmy przygotowani, na tak fizyczną grę, taktyczną - też - podsumował Krzysztof Sulima. - Nie patrzymy na to, że prowadzimy 2:0. Do Zielonej Góry jedziemy z takim nastawieniem, jakbyśmy musieli tam wygrać.
- A może to, że przeciwnik prowadzi 2:0 i myśli, że jest już w finale, pomoże nam?- pocieszał się Markel Starks.

Polski Cukier Toruń - Stelmet Enea BC Zielona Góra 81:67 (23:17, 20:21, 15:21, 23:8)
Polski Cukier:C. Mbodj 12, K. Gruszecki 5 (1), Ł. Wiśniewski 5 (1), R. Lowery 5 (1) , D. Kulig 4 oraz M. Umeh 18 (3), A. Cel 11 (2), K. Sulima 11, B. Diduszko 5 (1), T. Śnieg 5,
Stelmet:M. Starks 21, Q. Hosley 16 (1), M. Sokołowski 6, A. Hrycaniuk 4, Z. Sakić 2 oraz Ł. Koszarek 10 (2), D. Planinić 10, P. Zamojski 0, G. Devoe 0

Trzeci mecz - w środę w Zielonej Górze (godz. 17.45).
Drugi półfinał: Arka Gdynia - Anwil Włocławek 78:65. Stan rywalizacji - 2:0.

Pijany motocyklista na zakazie uderzył w przydrożne barierki niedaleko Aleksandrowa