Polski Cukier zakończył rundę zwycięstwem. Twarde Pierniki lepsze od Kinga Szczecin [ZDJĘCIA]

DL
Polski Cukier Toruń pokonał Kinga Szczecin 87:71. W pierwszej połowie rywale postawili poprzeczkę zaskakująco wysoko, ale ostatnia kwarta należała już zdecydowanie do gospodarzyMylili się ci, którzy zakładali,że w ostatniej kolejce tej fazy sezonu Twarde Pierniki, ponownie osłabione nieobecnością Aarona Cela, łatwo poradzą sobie z rywalami. Szczególnie druga kwarta należała do koszykarzy ze Szczecina, który do przerwy prowadzili dzięki temu różnicą jednego punktu.Polski Cukier zapewnił sobie wygraną w świetnej czwartej kwarcie. Do sukcesu nasz zespół poprowadził Michael Umeh, który przez całe spotkanie zdobył 27 punktów i był bezbłędny we wszystkich pięciu rzutach z dystansu. Amerykanin był niedawno poza zespołem, ale wszelkie nieporozumienia są już rozwiane, a on sam pokazał, że w najważniejszej części sezonu powinien być w wysokiej formie.Dzięki niedzielnej wygranej Twarde Pierniki zajęły drugie miejsce w tabeli rundy zasadniczej. W ćwierćfinałach play-off trafią więc na klub z siódmej pozycji, a jest nim... King Szczecin. Drużyna Wilków Morskich powróci do Torunia już w najbliższy piątek - mecz rozpocznie się o 17:45.Polski Cukier Toruń - King Szczecin 87:71 (19:12, 15:23, 21:18, 32:18)Polski Cukier Toruń: Kulig 13, Lowery 7 (1), Mbodj 7, Diduszko 4, Gruszecki 2 oraz Umeh 27 (5), Wiśniewski 15 (3), Sulima 6 (1), Śnieg 6, Karnowski 0POLUB NAS NA FACEBOOKU Nie wiesz, jak skorzystać z PLUSA? Kliknij TUTAJ;nf, a dowiesz się więcej![lista][*] Co dostanę w ramach abonamentu?;nf[*] Dlaczego mam płacić za treści w sieci?;nf[*] Najczęstsze pytania;nf[/lista] Jacek Smarz
Dobiegła końca runda zasadnicza Energa Basket Ligi. W rozegranej w niedzielę 30. kolejce Polski Cukier Toruń pokonał u siebie Kinga Szczecin 87:71. Twarde Pierniki zapewniły sobie wygraną w drugiej połowie - do przerwy różnicą jednego punktu prowadzili goście.